Dobra szczoteczka do zębów?

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 141
Rejestracja: 03 sty 2020, 15:11

Dobra szczoteczka do zębów?

Post autor: maksik »

Jakiej szczoteczki do zębów używacie i jaką możecie polecić? Szukam czegoś co dobrze czyści zęby. Do tej pory używałem tej https://www.domowystomatolog.pl/product ... znymi.html ponieważ nosiłem aparat ortodontyczny. Jednak został zdjęty i teraz szukam czegoś innego. Zastanawiam się nad zakupem elektrycznej, ale jaki model jest dobry?
Awatar użytkownika
molka
Posty: 222
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:53

Re: Dobra szczoteczka do zębów?

Post autor: molka »

Badania wykazały, że czyszczenie soniczne usuwa także płytkę nazębną znajdującą się poza zasięgiem włosia. Wykazały też, że w porównaniu do szczoteczki manualnej, szczoteczki soniczne pomagają zmniejszyć stopień zapalenia i ograniczyć krwawienie dziąseł. Dlatego warto się zastanowić jaka szczoteczka elektryczna będzie najlepsza :)
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2020, 11:39

Re: Dobra szczoteczka do zębów?

Post autor: wujek »

Chyba obecnie najpopularniejsze szczoteczki do zębów to soniczne i elektryczne. Manualna szczoteczka do zębów chyba już dawno odeszła do lamusa. Są zupełnie nieskuteczne. Ja od kilku lat używam szczoteczek Oclean i nie wyobrażam sobie powrotu do manualenj.
Awatar użytkownika
MM1969
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2020, 9:05

Re: Dobra szczoteczka do zębów?

Post autor: MM1969 »

mam elektryczną i jestem z niej bardzo zadowolona. Najbardziej podoba mi się to, że nie muszę za każdym razem kupować nowej szczoteczki, a wystarczy, że wymienię końcówkę. Elektryczna szczoteczka myje dokładnie i wykonuje więcej ruchów niż taka zwykła szczoteczka.

Monika,
ozonowanie ścieków
dakuś

Re: Dobra szczoteczka do zębów?

Post autor: dakuś »

Najlepsze są soniczne i sam się o tym przekonałem. W porównaniu do elektrycznej, to dzień do nocy. U mnie super się sprawdza! Większość moich znajomych już zmieniła i w końcu przyszedł czas. Sporo jest różnych szczoteczek, ale info z tej strony https://www.shop-dent.pl/pl/blog/rankin ... 34131.html okazało się bardzo pomocne. Super, bo zęby są teraz gładkie i białe.
Awatar użytkownika
maja95
Posty: 95
Rejestracja: 16 cze 2019, 22:56

Re: Dobra szczoteczka do zębów?

Post autor: maja95 »

Ja na pewno każdemu mogę doradzić szczoteczkę soniczną. :D Ja zawsze czuję, że moja higiena jamy ustnej dzięki tej szczoteczce jest swietna. :D A co do sklepu to w https://salmor.pl/ mają takie szczoteczki, jak i irygatory jeżeli kogoś z was to interesuje. :D
Loui

Re: Dobra szczoteczka do zębów?

Post autor: Loui »

Ja też używam szczoteczki sonicznej i z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu. Skutecznie doczyszcza zęby z resztek jedzenia i usuwa płytkę nazębną. Aby cieszyć się jak najlepszym efektem, po szczotkowaniu zębów zawsze stosuję płyn do płukania jamy ustnej Gluxonit. Świetnie radzi sobie z docieraniem do trudno dostępnych dla szczoteczki miejsc.
Justii

Re: Dobra szczoteczka do zębów?

Post autor: Justii »

Ja stosuję zwykłą szczoteczkę do zębów, ale właśnie mam trochę oszczędności i planuje zainwestować w soniczną. Ponoć warto. @Loui A ten płyn Gluxonit wyróżnia się czymś specjalnym na tle innych płynów do płukania jamy ustnej? I ile za niego mniej więcej płacisz? Przydałby mi się jakiś skuteczny płyn w dobrej cenie. Pozdrawiam
Loui

Re: Dobra szczoteczka do zębów?

Post autor: Loui »

Jak dla mnie płyn Gluxonit jest dużo bardziej skuteczny od tych, jakie do tej pory stosowałam. Przede wszystkim zauważam u siebie o wiele mniejszą ilość odkładającego się kamienia nazębnego i nie pamiętam nawet, kiedy ostatnio musiałam leczyć próchnicę. Płacę za niego koło 19 złotych i zazwyczaj kupuję go bezpośrednio na stronie producenta https://chema.rzeszow.pl/produkty/gluxonit od razu możesz sobie poczytać więcej na temat tego płynu, ja osobiście polecam bardzo ;)
Justii

Re: Dobra szczoteczka do zębów?

Post autor: Justii »

Dziękuję bardzo! Kupiłam i mam już za sobą pierwsze użycia tego płynu. Ma bardzo przyjemny i świeży zapach. Mam nadzieję, że okaże się równie skuteczny w działaniu. Jak na razie również polecam ;)
ODPOWIEDZ