badania diagnostyczne

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Awatar użytkownika
magdap
Posty: 65
Rejestracja: 10 lut 2020, 14:47

badania diagnostyczne

Post autor: magdap »

Cześć, planuję wykonać badania diagnostyczne, jakie centrum medyczne w Krakowie polecacie? Z góry dzięki za każdą odpowiedź.
Awatar użytkownika
caryca
Posty: 107
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:29

Re: badania diagnostyczne

Post autor: caryca »

Pewnie tak bo tam zrobisz wszystkie badania. Ja trafiłam do szpitala medicover w Warszawie z endometriozą i tam też się mną zajeli specjaliści bardzo kompleksowo
Awatar użytkownika
cado
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2020, 16:29

Re: badania diagnostyczne

Post autor: cado »

ja też planuję się wybrać bo mam od jakiegoś czasu ciągłe nadciśnienie... nie wiem co się dzieje i dlaczego tak jest ale męczę się z tym bardzo mocno i niestety muszę się wybrać. Znalazłem już blisko siebie https://cardioteam.pl/ i tam udam się do kardiologa na konsultacje i pewnie jakieś wstępne badania.
Awatar użytkownika
mazajka
Posty: 156
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:23

Re: badania diagnostyczne

Post autor: mazajka »

Badania są ważne, nie powinno się zwlekać, odkładać ich na później. Zwłaszcza jak coś się dzieje. Dla nas kobiet jednym z bardzo ważnych badań profilaktycznych jest cytologia. Nawet czytałam o tym na https://antykoncepcjanamiare.pl/cytolog ... tak-wazna/ , dlaczego ma ona aż takie duże znaczenie. Pamiętajcie kobietki.
Awatar użytkownika
inecka
Posty: 161
Rejestracja: 27 cze 2019, 22:20

Re: badania diagnostyczne

Post autor: inecka »

kobiety mam wrazenie ze w ogole za malo o siebie dbaja,... ja miałam strasznie bolesne miesiączki i chodziłam od ginekologa do ginekologa, rozkladali rece i nie mogli znalezc przyczyny, dopiero jak trafilam do szpitala Medicover to zrobili mi tam sonovaginografie i okazało sie, ze mam endoemtrioze, jestem teraz w trakcie leczenia
Awatar użytkownika
agis
Posty: 316
Rejestracja: 27 maja 2019, 20:51

Re: badania diagnostyczne

Post autor: agis »

Koniecznie zerknijcie sobie tutaj https://testujemy.org/test-na-koronawir ... m-punkcie/ . Jest tam wiele cennych i praktycznych informacji na temat testów na koronawirusa. Jest to propozycja dla osób indywidualnych. Można w ten sposób dowiedzieć się czy jesteśmy zarażeni czy też nie. Wykonują tam testy molekularne w mobilnym punkcie.
Awatar użytkownika
kumpel
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2019, 20:34

Re: badania diagnostyczne

Post autor: kumpel »

to fakt, kobiety czesto zapominaja o tym jak wazne jest ich wlasne zdrowie, dbaja o wszystkich dookola tylko nie o siebie.. moja zona jakis czas temu w koncu wybrala sie na cytologie, okazało sie, ze ma wirusa hpv, teraz ma kuracje zelem papilocare i pozniej beda ponowne badania. Nie wolno bagatelizowac profilaktyki!
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 538
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:22

Re: badania diagnostyczne

Post autor: Iza »

Jeśli odczuwacie różne dolegliwości i lekarze mają problem z określeniem, co Wam tak naprawdę jest, polecam rezonans magnetyczny. Jest to wyjątkowo dokładne badanie obrazowe, które sporo może Wam powiedzieć o stanie Waszego zdrowia. Możecie je wykonać na przykład w centrum diagnostycznym RadioMedica w Warszawie.
Dżesika

Re: badania diagnostyczne

Post autor: Dżesika »

Oczywiście, że tak. Chodzi w końcu o to, byście zawsze stawiali na jak najlepsze rozwiązania w zakresie swojego zdrowia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której dorosły człowiek nie potrafiłby sprawdzić, czy ma prawidłowe ciśnienie krwi. To ważna rzecz, więc koniecznie weźcie to już teraz pod uwagę. Myślę, że to może Wam nawet uratować życie.
Awatar użytkownika
lowest
Posty: 703
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:38

Re: badania diagnostyczne

Post autor: lowest »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej ... https://expatriateconsultancy.com/how-t ... nd-part-1/
łuska

Re: badania diagnostyczne

Post autor: łuska »

Iza pisze: ↑27 wrz 2021, 13:39 Jeśli odczuwacie różne dolegliwości i lekarze mają problem z określeniem, co Wam tak naprawdę jest, polecam rezonans magnetyczny. Jest to wyjątkowo dokładne badanie obrazowe, które sporo może Wam powiedzieć o stanie Waszego zdrowia. Możecie je wykonać na przykład w centrum diagnostycznym RadioMedica w Warszawie.
@Iza, ja rezonans w Warszawie robiłam w klinice o nazwie MULTIMED. Tu warto się zapisać. Lekarze bardzo profesjonalni, sama klinika nowoczesna i przyjazna pacjentowi, oferują szybkie terminy wizyt i też cenowo bardzo mi pasują. Nic dodać, nic ująć.
Moniśka1

Re: badania diagnostyczne

Post autor: Moniśka1 »

Jeśli chodzi o badania to jest też coś takiego jak spektometria, można to oczywiście też podpiąć pod badania, dużo czytałam sobie na https://www.uni-export.com.pl/spektrome ... iza-gazow/ i teraz już wiem, że to też są badania diagnostyczne, dość trudne, ale na szczęście dobry sprzęt robi całą robotę.
ODPOWIEDZ