Uzaleznienie od alkoholu

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
haganka
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2019, 15:48

Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: haganka »

Tak jak nikt z dnia na dzień nie staje się alkoholikiem, tak i proces leczenia nałogu może trwać. Terapia ma określoną dynamikę i fazy, to proces długotrwały, który wymaga od chorego dużo samozaparcia, ciężkiej pracy nad sobą, ale zawsze się opłaca i poprawia relacje z rodziną czy przyjaciółmi. Jest ośrodek Wiosenna, który pomaga wyjść z nałogu, mój brat już ma za sobą ten etap. I teraz jest zupełnie innym człowiekiem.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 324
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:21

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: mczay »

Alkoholizm jest jedną z najgorszych chorób. Chory rani nie tylko siebie ale także i swoich bliskich. Niestety wiem co mówię, ponieważ mój mąż był alkoholikiem i nie wspominam tego dobrze... Dopiero kiedy skierowałam go na odtrucie organizmu : http://www.medi-tour.pl/1130,0,najlepsz ... -kaca.html przypomniałam sobie za co go tak naprawdę kochałam. Od 3 lat żyjemy na trzeźwo! Jeśli nie wiesz jak pomóc, skorzystaj z takiej detokyskacji!
Awatar użytkownika
Raspa
Posty: 155
Rejestracja: 18 gru 2019, 14:20

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Raspa »

Bardzo ważne jest to, żeby zdać sobie sprawę z tego, że ma się problem. Bardzo pomocni są terapeuci z Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl w Krakowie. Jeśli ktoś z Państwa szuka takiego miejsca w okolicach Krakowa, warto się do nich odezwać.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 81
Rejestracja: 22 lip 2019, 20:46

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: vojtas »

Dokładnie, inaczej żadna terapia nie pomoże.
Awatar użytkownika
Eleonor
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2019, 7:19

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Eleonor »

Mam to szczęście, że w mojej rodzinie nie ma tego problemu, ale ojciec mojej przyjaciółki pił praktycznie przez całe życie. Chciałam jej pomóc, bo widziałam, jak jej rodzina się męczy. W końcu kilka miesięcy temu wpadłam na artykuł o czymś takim jak esperal. Na początku ojciec koleżanki szedł w zaparte, ale po kolejnej dzikiej imprezie zdecydował się "zaszyć". Od kilku tygodni nie pije, więc już mogę ostrożnie mówić o sukcesie.
Awatar użytkownika
dominajka
Posty: 72
Rejestracja: 20 sty 2020, 20:27

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: dominajka »

Na pewno najrozsadniej byloby pomyslec o terapii ale osoba uzalezniona musi sama tego chciec. moj tatus byl w Wisle w osrodku Tratwa.zawzial sie i specjalisci tam naprawde mu pomogli :)
nuśka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: nuśka »

Zna wiele osób uzależnionych od alkoholu. Wiem, ze to choroba, ale strasznie mnie denerwuje. Dlatego odcinam się od osób uzależnionych, które nie chcą sobie pomóc. Mój tata kiedyś pił, ale poszedł na terapie, zawsze ma przy sobie alkomat - https://alko-maty.pl/19-alkohit i pije tylko okazjonalnie podczas uroczystości rodzinnych. Widzę, że wiele go to kosztuje, ale dzielnie się trzyma.
Justyś

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Justyś »

haganka pisze: ↑09 sty 2020, 10:35 Tak jak nikt z dnia na dzień nie staje się alkoholikiem, tak i proces leczenia nałogu może trwać. Terapia ma określoną dynamikę i fazy, to proces długotrwały, który wymaga od chorego dużo samozaparcia, ciężkiej pracy nad sobą, ale zawsze się opłaca i poprawia relacje z rodziną czy przyjaciółmi. Jest ośrodek Wiosenna, który pomaga wyjść z nałogu, mój brat już ma za sobą ten etap. I teraz jest zupełnie innym człowiekiem.
Wiele cennych wskazówek jak pomóc alkoholikowi poznacie z bloga Medyczny Detox, warto się zapoznać. W mojej rodzinie był problem i te wskazówki bardzo nam pomogły.
Puśka

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Puśka »

W zupełności się z Tobą zgadzam. Leczenie alkoholizmu wymaga czasu. Jednak obecnie istnieje wiele form walki z tym nałogiem. Chociażby popularne zaszycie. Sama nawet całkiem niedawno próbowałam zagłębić się w ten temat gdy szukałam pomocy dla znajomego. Zdecydował się na wszywkę alkoholową w Kaliszu i muszę przyznać, że zabieg okazał się strzałem w 10. Minął już miesiąc i kolega nie sięga po kieliszek.
Michalina36

Re: Uzaleznienie od alkoholu

Post autor: Michalina36 »

Alkoholikiem nie zostaje się z dnia na dzień, tak samo nie da się tej choroby tak szybko wyleczyć. Niezwykle ważna jest rozmowa z osobą uzależnioną, żeby pomóc jej dostrzec problem. Pamiętajcie jednak, że przed taką rozmową warto poradzić się psychologa, bo czasami chcąc pomóc możemy zaszkodzić. Jeżeli chodzi o samo leczenie chorego , to myślę, że dobrym rozwiązaniem może okazać się odwyk alkoholowy gdzie uzależniony będzie pod stałą obserwacją specjalistów i będą przy nim gdy będzie potrzebować pomocy.
ODPOWIEDZ