Uprawa pszenicy

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
radzio

Uprawa pszenicy

Post autor: radzio »

Jakie problemy może napotkać rolnik podczas uprawy pszenicy?
Awatar użytkownika
halik
Posty: 51
Rejestracja: 01 maja 2019, 3:08

Re: Uprawa pszenicy

Post autor: halik »

Największym problemem są choroby tego zboża. Coraz częściej się pojawiają w uprawach i trzeba w porę reagować, stosować odpowiednie środki ochrony roślin. Zobacz w tym artykule o czym mówię https://przeglad-spozywczy.pl/rolnictwo ... y-pszenicy . Najczęściej pojawia się brunatna plamistość liści, często także różne grzyby i pleśnie powodują powstawanie nalotów na dojrzałych kłosach. Rolnik musi w porę zauważyć problem by uratować zbiór. Inaczej poniesie straty finansowe.
AdamŚ

Re: Uprawa pszenicy

Post autor: AdamŚ »

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z oferta renomowanego Austriackiego producenta zaczepów do ciągników i maszyn rolniczych SCHARMUELLER https://scharmueller-sp.pl/pl/ z siedzibą w miejscowości Wróblew. Firma oferuję ponad dwa tysiące różnych artykułów w tym: automatyczne i manualne zaczepy transportowe, belki zaczepowe czy części zamienne do zaczepów.
polća

Re: Uprawa pszenicy

Post autor: polća »

Zobacz sobie na tego bloga http://www.wartaglass.pl/ochrona-zboz-o ... -jesienia/. Dużo cennych informacji. Sama zaglądam regularnie, bo wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Zresztą zmiany klimatu też dają się nam we znaki.
Paweł

Re: Uprawa pszenicy

Post autor: Paweł »

Niezbędne do jakichkolwiek upraw są maszyny rolnicze dolnośląskie. Wybierając sklep, warto zwrócić uwagę na to czy posiadają serwis i części do maszyn, które sprzedają. Dobrze jest też poczytać opinie na temat sklepu i modelu ciągnika, jaki chcemy kupić.
Awatar użytkownika
katarina
Posty: 165
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:58

Re: Uprawa pszenicy

Post autor: katarina »

To prawda, że o takie uprawy trzeba dbać. Ale nie w każdej sytuacji można zareagować. Na np. szkody związane z żywiołami nie mamy wpływu. Ale wiem, że można uprawy ubezpieczeń. Na stronie Unilink jest nawet artykuł na ten temat. Rzućcie okiem https://unilink.pl/porady/jak-ubezpieczyc-swoje-uprawy myślę, że to przydatne informacje.
Awatar użytkownika
balecki
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:37

Re: Uprawa pszenicy

Post autor: balecki »

Jak najbardziej sama uprawa pszenicy jest czymś niezwykle ważnym i muszę przyznać, że ja również zamierzam zacząć to robić. Nawet niedawno przeczytałem na stronie https://museumspass.eu/Jak-zwalczac-i-z ... zimej.html jak można w skuteczny sposób zwalczyć grzyby oraz pleśń na pszenicy ozimej.
ODPOWIEDZ