rozliczanie PIT-u

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Poloneczka
Posty: 27
Rejestracja: 24 sty 2019, 14:51

rozliczanie PIT-u

Post autor: Poloneczka »

Hej :) W tym roku będę pierwszy raz rozliczała się z PIT-u i chciałabym poprosić o pomoc księgową https://ksiegowa-halinow.pl/ . Jak sądzicie, ile taka przyjemność może kosztować? A może ktoś to już robił i chciałby mi pomóc :)?
Awatar użytkownika
Aronia
Posty: 50
Rejestracja: 17 sty 2019, 10:13

Re: rozliczanie PIT-u

Post autor: Aronia »

Poloneczka pisze: ↑24 sty 2019, 15:16 Hej :) W tym roku będę pierwszy raz rozliczała się z PIT-u i chciałabym poprosić o pomoc księgową https://ksiegowa-halinow.pl/ . Jak sądzicie, ile taka przyjemność może kosztować? A może ktoś to już robił i chciałby mi pomóc :)?
To zależy ile będziesz miała tych pitów. Myślę, że do 50 zł.
Awatar użytkownika
Natalex
Posty: 98
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:50

Re: rozliczanie PIT-u

Post autor: Natalex »

A po co płacić księgowej, kiedy możesz zrobić to za darmo, korzystając z programów dostępnych w internecie. Ja tak zawsze robię i zamiast księgowej to wolę przekazać jakąś kwotę ciężko chorym i potrzebującym dzieciom z Fundacji Szlachetny Gest https://szlachetnygest.pl/ . Oprócz tego oddaję im zawsze 1% podatku na leczenie.
Awatar użytkownika
haganka
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2019, 15:48

Re: rozliczanie PIT-u

Post autor: haganka »

My co roku z rodziną jak się rozliczamy wybieramy fundację gdzie przekazujemy 1 %. Teraz jest tyle fundacji, które pomagają, wiele dobrego robią nawet dla dzieci chorych. Ostatnio natknełam się na fundację Szlachetny Gest https://szlachetnygest.pl/ chcemy przekazac znajomym tą stronkę może ktoś się zdeklaruje i choć troche pomoże.
Justyna951
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2019, 14:11

Re: rozliczanie PIT-u

Post autor: Justyna951 »

Indywidualne rozliczanie PIT-u nie jest skomplikowane. W przypadku jednak przesyłania deklaracji podatkowych przez przedsiębiorców warto uzyskać informacje związane z e-Deklaracjami. Firmy zatrudniające bowiem więcej niż 5 pracowników muszą składać deklaracje PIT-11 w formie elektronicznej. Niezbędne jest w tym celu nabycie podpisu elektronicznego. Na stronie https://www.elektronicznypodpis.pl/zast ... eklaracje/ można przeczytać na ten temat nieco więcej. :)
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 324
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:21

Re: rozliczanie PIT-u

Post autor: mczay »

Najwygodniej, najszybciej i najtaniej będzie rozliczyć się przez internet. Ograniczasz też sobie stres i nerwy związane ze staniem w kolejkach. Na stronie: https://www.e-pity.pl/abc_podatki/deklaracje/pit_37/ znajdziesz instrukcję, która pomoże Ci w wypełnieniu deklaracji PIT-u 37. Polecam :)
ODPOWIEDZ