Poradnia psychologiczna

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 140
Rejestracja: 02 wrz 2019, 20:36

Poradnia psychologiczna

Post autor: Liliana »

Jakie jest Wasze zdanie na temat takich terapii w przypadku problemów o podłożu psychicznym? Od jakiegoś czasu pracuję w środowisku gdzie trudno nie zobaczyć,że dana osoba zmaga się z jakimiś problemami a co gorsze- uzależnieniami. Ostatnio zauważyłam nawet że mój przyjaciel zaczął popadać w jakieś problemy i sięga coraz częściej po alkohol. Może tak zachęcić go do wybrania się do odpowiedniej poradni ? W Łodzi funkcjonuje Poradnia Salomon https://poradniasalomon.com.pl/ i myślę ,że to może być rozwiązanie. Co myslicie?
Awatar użytkownika
Iorhdew28
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2020, 11:54

Re: Poradnia psychologiczna

Post autor: Iorhdew28 »

warto interweniować w tej sprawie.
-
https://gazeta-olawa.pl/ciekawostki-inne/98426-czym-pozycjonowanie-lokalne-moga-tym-skorzystac-przedsiebiorcy-olawy/
aśka333

Re: Poradnia psychologiczna

Post autor: aśka333 »

jak macie takie problemy to najlepiej zapisać sie na leczenie alkoholizmu https://medox.org.pl/leczenie-choroby-alkoholowej/ Wtedy potrzebna jest psychoterapia uzależnień, np. w ośrodku dziennym lub stacjonarnym.
Czasem nadużywanie jest objawem innych zaburzeń, np. osobowości, reakcja na stres i zwykła ambulatoryjna psychoterapia indywidualna powinna „dać radę”, jeśli pacjent jest w stanie stopniowo ograniczać używanie.
Awatar użytkownika
inecka
Posty: 161
Rejestracja: 27 cze 2019, 22:20

Re: Poradnia psychologiczna

Post autor: inecka »

Ja uwazam, ze jesli mamy takie problemy, z ktorymi sami nie potrafimy sobie poradzic, to warto przelamac wstyd czy lek i zglosic sie po pomoc do specjalisty. Tutaj maja bardzo dobrych fachowców https://www.damian.pl/zdrowie-psychiczne/ , takie spojrzenie kogos z zewnatrz na nasz problem moze byc bardzo pomocne.
XxEDWARDŹIKxX

Re: Poradnia psychologiczna

Post autor: XxEDWARDŹIKxX »

Szczerze mówiąc to tak średnio znam się na poradniach psychologicznych. Ogólnie do psychologa nigdy nie chodziłem, bo po prostu nie miałem takiej potrzeby. Jedynie jak byłem w szkole to co jakiś czas cała klasa miała zajęcia z psychologiem. To moja jedyna styczność z taką osobą...

___
Hotel nad Morzem Bałtyckim
ODPOWIEDZ