Poradnia psychologiczna

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Trompka11
Posty: 169
Rejestracja: 23 paź 2019, 19:04

Poradnia psychologiczna

Post autor: Trompka11 »

Mamy w rodzinie problem z jedną osobą, prawdopodobnie ma poważne zaburzenia psychiatryczne. Aktualnie zastanawiamy się, w jaki sposób możemy jej pomóc. Myślę, że dobrym pomysłem może być zabranie jej do poradni https://poradniasalomon.com.pl/o-nas/kim-jestesmy/ Co Wy o tym myślicie?
vojtek

Re: Poradnia psychologiczna

Post autor: vojtek »

Konsultacja w poradni zdrowia psychicznego to jedyna słuszna droga. Wiem, bo moja siostra ponad rok czasu zmagała się z depresją, jednocześnie wmawiając sobie, że nie ma dla niej ratunku. Dała się jednak namówić na wizytę w warszawskiej placówce Harmonia Lux Med . Przekonała się, że spotkanie z psychologiem to nic strasznego ani krępującego. Aby dopasować dla niej właściwy kierunek terapii miała najpierw wykonywany test w kierunku zaburzeń osobowości. Kolejno terapeutka zaproponowała metodę Gestalt, siostra uczęszcza nadal na psychoterapię ale już (po 3 miesiącach) widać pozytywne efekty. 25-latka znów otworzyła się na ludzi, przestała zaniedbywać relacje z przyjaciółmi i rodziną, z przekonaniem zamierza wrócić na studia:)
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 43
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:23

Re: Poradnia psychologiczna

Post autor: paniola »

Jeśli chodzi o Warszawę to bardzo dobrym adresem jest właśnie centrum pomocy psychologicznej Warszawa a dokładniej poradnia Goodlife. W poradni tej pomoc otrzymają pary, dzieci a nawet biznesmeni. Jeśli szukacie terapeutów od uzależnień, tam ich właśnie znajdziecie.
Awatar użytkownika
mirkaa
Posty: 63
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:38

Re: Poradnia psychologiczna

Post autor: mirkaa »

Jeśli są to problemy natury psychologicznej to można także zainteresować się taką opcją jak psycholog, seksuolog, psychoterapeuta Poznań: https://dominikhaak.pl/ . Moim zdaniem w dobie pandemii jest to bardzo sensowne i bezpieczne rozwiązanie. Polecam poczytać więcej.
arielka

Re: Poradnia psychologiczna

Post autor: arielka »

Myślę, że każdy ma w życiu taki etap, w którym potrzebuje konsultacji z psychologiem. Wykwalifikowany specjalista może spojrzeć na wszystko z dystansem i dostrzec coś, czego my nie widzimy. Też miałam taki moment. Przypadkiem trafiłam na p. Dariusza Rudasia z Krakowa. Przyjmuje w Specjalistycznym Gabinecie Psychoterapii. Cieszę się, że tak się stało. Pan Rudaś to świetny specjalista, który naprawdę zna się na rzeczy. Jest dla mnie dużym wsparciem. Polecam nie tylko zagubionym ;)
ODPOWIEDZ