Pogrzeb

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Zefir
Posty: 187
Rejestracja: 16 lip 2019, 13:00

Pogrzeb

Post autor: Zefir »

Organizowanie pogrzebu to nie jest łatwa sprawa, trzeba jednak się z tym uporać. Dobrze jest wybrac odpowiedni zakład pogrzebowy by wszystko było dużo łatwiejsze. Wielu moich znajomych korzysta z http://jozefgorecki.pl/ , mają bardzo bogata ofertę i wiedzą jak podejść do ludzi podczas straty bliskiej osoby.
Awatar użytkownika
allo83
Posty: 141
Rejestracja: 02 wrz 2019, 17:18

Re: Pogrzeb

Post autor: allo83 »

Jako wolontariuszka opiekowałam się moją samotną sąsiadką w starszym wieku. Pani Aniela prosiła mnie, żebym po jej śmierci zajęła się pogrzebem. Nie miałam zielonego pojęcia, jak się do tego zabrać. Na szczęście trafiłam do profesjonalnej firmy pogrzebowej www.pogrzeby.nowaruda.pl. Uprzejmi pracownicy firmy pomogli mi załatwić wszystkie formalności.
Awatar użytkownika
remigiusz84
Posty: 63
Rejestracja: 02 cze 2020, 15:18

Re: Pogrzeb

Post autor: remigiusz84 »

U nas w rodzinie niedawno był pogrzeb i solidnie wszystkim zajął się zakład pogrzebowy ORKUS https://www.orkus.com.pl/ Dużo wzięli na siebie, także byli bardzo pomocni w tych trudnych chwilach. Dodam, że zakład prowadzi pogrzeby online, co w dobie koronawirusa, kiedy cała rodzina nie moze zebrać się na miejscu, jest bardzo przydatnym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Mundur
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2020, 14:01

Re: Pogrzeb

Post autor: Mundur »

U mojego przyjaciela przy pogrzebie jego ojca pomagał mu zakład https://www.marcinkiewicz-pogrzeby.pl/u ... e-zmarlych jego ojciec był po długiej i ciężkiej chorobie, więc nie wyglądał zbyt dobrze po śmierci, a jemu zależało na otwartej trumnie. Zakład stanął na wysokości zadania i naprawdę dobrze poradzili sobie z tanatokosmetyką. Do tego w tym co robią mają mnóstwo zrozumienia i empatii dla pogrążonej w żałobie rodziny.
Awatar użytkownika
pogromcaolbrzyma
Posty: 342
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:03

Re: Pogrzeb

Post autor: pogromcaolbrzyma »

Jak czeka was w życiu ten przykry czas z pożegnaniem się z bliską osobą, to polecam wam ten dom pogrzebowy https://www.elizjum-warszawa.pl/. Znajdziecie tam naprawdę sporą ofertę dotyczącą pochówku zmarłych ale nie tylko. Jak dla mnie świetna i bardzo profesjonalna firma.
Monikaś

Re: Pogrzeb

Post autor: Monikaś »

Ja nie cierpię pogrzebów, zwłaszcza teraz kiedy jest ten cały reżim sanitarny to sprawa jest bardziej złożona. Na szczęście kiedy w mojej rodzinie był pogrzeb niedawno, to pomógł nam Zakład Pogrzebowy https://lemanczyk.com.pl/pogotowie-pogrzebowe Mają wszystko zorganizowane tak, że my właściwie niczym nie musieliśmy się martwić. Zorganizowali ceremonię zgodnie z wymogami sanitarnymi, pomogli też w formalnościach, do których kompletnie nie miałam głowy z mamą.
łukki

Re: Pogrzeb

Post autor: łukki »

U nas w organizacji pogrzebu pomagał Zakład Pogrzebowo-Kamieniarski Gołębski z Gorzowa Wielkopolskiego https://www.pogrzebywgorzowie.pl/ i sprawdził się bardzo dobrze, także jesteśmy z ich usług w pełni zadowoleni. To profesjonalny, solidny zakład pogrzebowy, dają duże wsparcie. Co więcej to również zakład kamieniarski, wykonują nagrobki, dla nas wykonali piękny nagrobek z zielonego granitu.
Źrebak

Re: Pogrzeb

Post autor: Źrebak »

Kiedy u mnie zmarła babcia, pomagał nam Dom Pogrzebowy https://www.dpsz.pl/uslugi-pogrzebowe Nie tylko zorganizowali godny pochówek i zatroszczyli się o formalności, ale też mogliśmy liczyć na ich dobre słowo i wsparcie w tych trudnych chwilach.
żabka

Re: Pogrzeb

Post autor: żabka »

Ja już na szczęście jestem po pogrzebie i zaczęłam rozglądać się na nagrobkiem dla bliskiej mi osoby. Wszyscy wiemy, że to naprawdę spory koszt, który trzeba ponieść. Nawet te najtańsze to rząd kilku tysięcy. Zastanawiałam się więc, czy jest możliwość ubezpieczenia takiej rzeczy. Wiadomo, że nie wszystko da się przewidzieć a koszty naprawy są spore. Przeglądałam internet w związku z tym tematem i na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ ... e-kosztuje znalazłam wyczerpujący materiał poradnikowy.
Awatar użytkownika
znina
Posty: 119
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:59

Re: Pogrzeb

Post autor: znina »

Uważam, że warto rozważyć ubezpieczenie na życie właśnie pod kątem pogrzebów. Nigdy nie wiemy kiedy zdarzy się sytuacja, w której my, albo członkowie rodziny ulegniemy wypadkowi, również i śmiertelnemu, a takie ubezpieczenie daje nam zabezpieczenie finansowe w postaci odszkodowania. Dlatego też postanowiłam ubezpieczyć się indywidualnie w firmie PZU, gdyż mają najkorzystniejsze warunki polisy. Dokonałam tego na https://www.rankingubezpieczennazycie.p ... zu/80.html, bezkonkurencyjna porównywarka.
Żaneta

Re: Pogrzeb

Post autor: Żaneta »

Jeżeli ktoś z was jest z Warszawy i jest a etapie poszukiwań godnego zakładu pogrzebowego to polecam zapoznać z ich oferta https://www.pogrzeby-wroclawscy.pl/. Ja korzystałam z usług tego zakładu pogrzebowego kiedy poroniłam w 15 tygodniu i naprawdę zakład zajął się wszystkim od a do z....Wiem, że zrobiłam wszystko jak należy w tym bardzo smutnym dla nas czasie.
MartaĆ

Re: Pogrzeb

Post autor: MartaĆ »

Ja jestem z okolic Płocka i tam jest bardzo dobry zakład pogrzebowy w Drobinie http://www.drzewiarz.pl/kontakt. Zakład istnieje na rynku od 1928 roku wiec ma długoletnią tradycję. Warto zaznaczyć, że zakład oma swoją własną produkcję trumien wiec można u nich zamówić specjalną trumnę na zamówienie.
Marta Żuławska

Re: Pogrzeb

Post autor: Marta Żuławska »

A gdzie zamawialiście pomnik ? o bo ja wykonałam pomnik dla mamy w rok po śmierci bo nie mogłam się zdecydować gdzie i za ile będzie zrobiony. Mój znajomy polecił mi zakład kamieniarski http://nagrobki-kamieniarstwo.com/ i tam własnie zamówiłam taki pomnik jaki chciała moja mam jeszcze za życia.
MarzenaDąbrowska

Re: Pogrzeb

Post autor: MarzenaDąbrowska »

Pogrzeb to naprawdę bardzo przykra sytuacja i dlatego musimy trafić na bardzo dobry zakład pogrzebowy, który nas w tym smutnym czasie poprowadzi. Nasza rodzina korzystała z usług tego zakładu https://lacrima.com.pl/.
Awatar użytkownika
Porion77
Posty: 158
Rejestracja: 15 gru 2019, 11:08

Re: Pogrzeb

Post autor: Porion77 »

Nasze dzieci mieszkają poza granicami Polski. W momencie nagłej śmierci mojej żony zostałem zupełnie sam w tej tragicznej chwili. Na szczęście trafiłem do profesjonalnej firmy pogrzebowej Pracownicy firmy pomogli mi załatwić wszystkie formalności i zorganizowali uroczystość pogrzebową tak, żeby dzieci zdążyły dojechać na pogrzeb.
Małgorzata

Re: Pogrzeb

Post autor: Małgorzata »

Co myślicie na temat takie usługi jaką jest sprzątanie oraz utrzymywanie nagrobków http://www.biala-lilia.pl/? Nie mam zbyt często okazji bywać na cmentarzu i zastanawiam się nad opłaceniem jednego z pakietów.
FrankusięK914

Re: Pogrzeb

Post autor: FrankusięK914 »

A jak to wygląda kwestia tego całego zasiłku pogrzebowego? W sumie chyba dość dużo pieniędzy można z tego wyciągnąć. Tak mi się przynajmniej wydaje.
vierań

Re: Pogrzeb

Post autor: vierań »

My musieliśmy zająć się pogrzebem kilka miesięcy temu. Zmarł nasz wujek, który nie miał bliższej rodziny, wiec obowiązek organizacji pogrzebu spadł na nas. Na szczęście skorzystaliśmy z usług rzetelnej firmy, zakładu pogrzebowego ANIOŁ https://www.uslugipogrzebowegdynia.com. ... k-po-kroku z Gdyni. Oni pomogli nam garnąć wszystkie formalności, wszystkim zajęli się profesjonalnie, widać, ze mają kompetencje i znają się na tym, co robią, polecam ich serdecznie.
Rafał

Re: Pogrzeb

Post autor: Rafał »

Jeżeli mogę polecić zakład pogrzebowy w Warszawie to polecam ich https://abbapater.eu/kontakt. Pół roku temu zmarła mi mama i wszystko zostało załatwione właśnie w tym zakładzie. Powiem wam, że wszyscy byliśmy w takim szoku, że chyba nikt z nas nie mógł podjąć racjonalnej decyzji.... Dobrze, że obsługa nam bardzo dobrze doradzała i prowadziła co i jak wybrać.
Awatar użytkownika
kikko
Posty: 134
Rejestracja: 03 paź 2019, 19:25

Re: Pogrzeb

Post autor: kikko »

U nas w rodzinie niedawno był pogrzeb i cieszyliśmy się, że zakład wziął na siebie dużo spraw do załatwiania, do których my nie mieliśmy wtedy siły, jak np. sprawy formalne w USC czy ZUS, organizacja transportu żałobników czy oprawa muzyczna ceremonii. Ten solidny zakład pogrzebowy to Resurrexit z Katowic https://resurrexit.pl/kontakt/ z Katowic. Wspaniale się ze wszystkiego wywiązali, u nich możecie liczyć na duże wsparcie także emocjonalne.
matyldaŁ

Re: Pogrzeb

Post autor: matyldaŁ »

U nas z kolei dobrze sprawdził się zakład pogrzebowy z Wrocławia Anubis https://anubis.info.pl/kontakt/ Wszystko fachowo ogarnęli, zorganizowali pogrzeb świecki, bo ciocia była niewierząca, i taki świecki pogrzeb był dla mnie nowym przeżyciem, ale powiem wam, że był równie uroczysty jak pogrzeb religijny, także dobrze oceniam rolę Mistrza Ceremonii, dobrze się sprawdza.
Kłepka

Re: Pogrzeb

Post autor: Kłepka »

W momencie odejścia kogoś bliskiego często bywa tak, że nie wiemy, co ze sobą zrobić. A już cokolwiek załatwić w związku z pogrzebem to jest problem. Zdecydowanie w moim przypadku było podobnie, ale siostra podesłała mi namiary na firmy pogrzebowe https://kataloguslugpogrzebowych.pl/fir ... s%C5%82ugi . Dzięki temu nie musiałam nigdzie się ruszać. Skorzystałam z tej opcji i wstępnie już telefonicznie ustaliłam szczegóły pochówku.
hiczungł

Re: Pogrzeb

Post autor: hiczungł »

Odejście babci było ogromnym szokiem, dlatego skorzystanie z usług zaufanego zakładu pogrzebowego było koniecznością. Organizacją całego pogrzebu zajęli się dla nas pogrzebykramarz.eu . Ich zadanie polegało na transporcie zwłok, kremacji i przygotowaniu urny. Wszelkie formalności pogrzebowe zrealizowali bardzo sprawnie.
kaśka

Re: Pogrzeb

Post autor: kaśka »

Po pogrzebie musiałam wyjechać ze Szczecina a przecież nie mogłam pozostawić grobu na pastwę losu! Dlatego zgłosiłam się do https://www.blask.szczecin.pl/oferta/8/ ... ad-grobami zajmujących się opieką nad grobami. Poza samym nagrobkiem, pielęgnowana jest okolica wokół, grób regularnie jest obsadzany roślinami.
BeataŻ

Re: Pogrzeb

Post autor: BeataŻ »

Eh.... Pogrzeb nic miłego i my w tym roku pożegnaliśmy dwie osoby z powodu powikłań po covid19. Między jednym pogrzebem a drugim był tylko miesiąc i było to dla nas kolejny nóż w serce. Dobrze, że trafiliśmy na dobry zakład pogrzebowy, który bardzo nam pomógł jeżeli chodzi o przygotowanie pogrzebu http://maslakiewicz.pl/uslugi-pogrzebow ... -pogrzebu/ . Dobrze, że mogliśmy się chociaż pożegnać z naszymi dziadkami..... bo dzięki boku nie byli na oddziałach covidowych.
rótynowska

Re: Pogrzeb

Post autor: rótynowska »

Babcia bardzo lubiła kwiaty, dlatego musiały zagościć tam najpiękniejsze wieńce pogrzebowe. Zaproponowane przez https://brost.radom.pl/wience-wiazanki- ... owe-radom/ okazały się reprezentować jakość, której to było mi trzeba. Traktujemy to jako eleganckie i godnie pożegnanie babci.
rótkowska

Re: Pogrzeb

Post autor: rótkowska »

Zanim przeszliśmy do organizacji pogrzebu, zdecydowaliśmy się na wykonanie piwnic grobowych. Akurat oferta https://www.piwnice-grobowe.pl/oferta/piwnice pod tym względem okazywała się najbardziej atrakcyjna. Wykonali dla nas niezwykle solidne grobowce, po jeszcze lepszej cenie. Taka jakość w pełni sprostała moim wymogom.
WeronikaŚ23

Re: Pogrzeb

Post autor: WeronikaŚ23 »

Jeżeli jesteś z Nowej Rudy to jeżeli będziecie mieli wątpliwość gdzie zorganizować pogrzeb bliskiej osoby to polecam zapoznać się z oferta tego zakładu pogrzebowego Chryzantema https://www.pogrzeb-nowaruda.pl/kontakt . W zeszłym roku moja mama zmarła nagle i tam własnie poszliśmy. Powiem wa, że dopiero teraz mogę o tym mówić.... pięknie mamę przygotowali ...pomimo tego, że mam miała ciężki udar to wyglądała przepięknie....lekko uśmiechnięta, umalowana w otoczeniu jej ulubionych słoneczników.
JaCuŚ

Re: Pogrzeb

Post autor: JaCuŚ »

Organizacja pogrzebu to jedno, potem trzeba stanąć przed wyborem odpowiedniego nagrobka. Nagrobki potrafią być naprawdę drogie, dlatego warto wybrać zakład kamieniarski, który poza wysokiej jakości kruszcem, oferuje też racjonalne ceny. Właśnie te dwie rzeczy łączy w sobie firma AGRAN z Piekar Śląskich: https://www.tanienagrobki.com/oferta u której można zakupić bardzo dobrze wykonane nagrobki w różnych wielkościach i kolorach. Polecam się z nimi skontaktować i dokładnie zapoznać z ich ofertą.
aczł

Re: Pogrzeb

Post autor: aczł »

Po pogrzebie dziadka musieliśmy także zrobić mu pomnik. Pochowaliśmy go razem z babcią, w jednym miejscu, ale stał tam taki straszny, stary pomnik, który trzeba było wymienić. Nowy zrobiła pracownia kamieniarska Grzelińscy https://www.pracowniakamieniarska.pl/of ... i-podwojne z Rożno-Parceli. Uważam, że to dobrzy fachowcy, doskonale sobie ze wszystkim poradzili. Napisy na tablicy są dokładnie takie, jak chcieliśmy, materiał wygląda dobrze. To solidny pomnik, cenowo wyszło korzystnie, polecam.
KlarkaŚ345

Re: Pogrzeb

Post autor: KlarkaŚ345 »

Ja zabieram się za zrobienie nagrobka dla mojego taty ale dopiero na wiosnę. Znalazłam już odpowiedniego kamieniarza i teraz mam czas na zastanowienie się nad projektem. Nie chcę zwykłego pomnika z granitu czy innego kamienia....myślę nad czymś oryginalnym. Mój tata uwielbiał góry i zajmował się chodzeniem po górach zawodowo... i tak pomyślałam, że nagrobek powinien nawiązywać do gór. Na stronie tego zakładu kamieniarskiego zobaczyłam nagrobek w formie skały https://www.asd-kamieniarstwo.pl/images ... ly-03.webp, który wygląda właśnie tak i chyba na coś takiego się zdecyduję.
adamczos

Re: Pogrzeb

Post autor: adamczos »

Jeszcze przed pogrzebem postanowiliśmy, że trzeba zlecić wykonanie solidnego, porządnego i charakterystycznego nagrobka. Specjalnie na te okazję zawiązaliśmy współpracę z domem pogrzebowym Gloria ze Świdnicy. Zajmują się wyrabianiem solidnych , charakterystycznych nagrobków, które to służą jako swego rodzaju hołd dla zmarłych. Pomogli nam także przy wyborze odpowiedniego kamienia, w tym wypadku padło na granit, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne . W dodatku tworzywo będzie proste w pielęgnacji.
tatiana667

Re: Pogrzeb

Post autor: tatiana667 »

nie rozumiem czemu nikt nie mówi o kremacji. W tych czasach kremacja staje się coraz popularniejsza a i prawo polskie powoli zaczyna za tym nadążać a i urny pogrzebowe są coraz bardziej dostępne https://rememberme-forever.com/ piękne dosłownie wszystkie rodzaje materiałów o których można sobie pomyśleć w tym kontekście kamień drewno metal stal nierdzewna i nie tylko czasy się zmieniają kremacja jest bardziej bezpieczna, bardziej ekologiczna no i dla wielu nieprzyjemną myślą jest świadomość że ich szczątki zjedzą robaki tu temu zapobiegamy
tomaszbudyn

Re: Pogrzeb

Post autor: tomaszbudyn »

tak kremacja - zdecydowanie nie wystarczająca ilość osób o tym wspomina - nie wime czy wina tego jest bo śmierć jest wciąż w sporym stopniu tematem tabu czy kremacja przez przeszłość tego kraju się źle kojarzy - prawdopobnie oba po trosze - nic z tym zrobić nie możemy tylko poczejać - czasy się zmieniają i młodzierz nie jest skarzona ideami ludzi starszych kwestia czasu - dłuższego lub krótszego ale czasu
wkatarzyna

Re: Pogrzeb

Post autor: wkatarzyna »

Jeżeli szukacie firmy, która zajmie się nagrobkiem, to polecam Wam usługę, jaką jest kamieniarstwo Poznań. Mają w swojej ofercie szeroki wybór nagrobków i grobowców. Warto spojrzeć na ich stronę.
pmazurek

Re: Pogrzeb

Post autor: pmazurek »

Z tego miasta miałam kiedyś do czynienia z firmą P.H.U. Granit. Zamawiałam u nich pomnik Poznań i powiem Wam, że podeszli do tematu bardzo profesjonalnie a ich oferta była bardzo atrakcyjna.
funki

Re: Pogrzeb

Post autor: funki »

Niedawno przeszedłem przez stratę bliskiej osoby. Wówczas nie mogłem sobie poradzić z formalnościami i czułem, że potrzebuję wsparcia. Przyjaciółka zasugerowała, abym skontaktował się z https://pogrzebymortis.pl/pogrzeb-swiecki/ . Dzięki nim wszelkie sprawy urzędowe zostały załatwione sprawnie i szybko. Jestem im bardzo wdzięczny.
ODPOWIEDZ