oszczedności

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Weroninka
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2019, 16:06

oszczedności

Post autor: Weroninka »

Macie oszczednosci? A jezeli tak to gdzie oszczedzacie?
Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 44
Rejestracja: 23 mar 2019, 18:13

Re: oszczedności

Post autor: Mysza »

Staram sie miec ale ciężko tak nie podbierać co chwile ;-) Dobrym pomysłem są mi się wydaje ppk. Tam odkładasz 2% do tego dopłaca ci pracodawca, co już daje dwa razy tyle. A jeszcze raz do roku jest dopłata od państwa. Praktycznie jak nie wyciągniesz tych pieniędzy to przez całe lata pracy zawodowej można uzbierać bardzo fajną sumę . To jest taka możliwość dla każdego , tu mozna poczytać więcej https://www.mojeppk.pl/

remedy hcl
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 538
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:22

Re: oszczedności

Post autor: Iza »

Moim zdaniem systematyczne oszczędzanie na przyszłość powinno wejść każdemu z nas w nawyk. Nigdy nie wiadomo, co nas czeka, warto mieć na pewno pewną "poduszkę finansową", która zabezpieczy nas, kiedy nagle będziemy potrzebowali pieniędzy :)
Awatar użytkownika
Ola_
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2019, 13:13

Re: oszczedności

Post autor: Ola_ »

Ja swoje oszczędności odkładam na lokatach terminowych. W ten sposób gromadzę pieniądze, by później móc zainwestować większą kwotę np. w nieruchomości. Ostatnio założyłam też Autolokatę w Banku Spółdzielczym w Lubaczowie https://www.bslubaczow.pl/oszczedzanie- ... ata-13,547 która daje mi szans na wygranie mieszkania w Rzeszowie. Ciekawa oferta, z której moim zdaniem warto skorzystać.
Awatar użytkownika
Muriek64
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2020, 12:12

Re: oszczedności

Post autor: Muriek64 »

Buduję poduszkę finansową samodzielnie. A lokuje te środki na koncie, które nie zabiera mi żadnych prowizji dla siebie
Awatar użytkownika
agis
Posty: 316
Rejestracja: 27 maja 2019, 20:51

Re: oszczedności

Post autor: agis »

A tutaj https://dzienniknaukowy.pl/planeta/odna ... -rachunkow już zaglądaliście? Jeśli nie, to myślę, że warto zapoznać się z tym artykułem, jeśli chcecie zaoszczędzić. Znajdziecie tam wiele cennych i praktycznych informacji na temat ekologicznego sposobu na obniżenie rachunków. W dzisiejszych czasach warto inwestować w odnawialne źródła energii.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 84
Rejestracja: 26 mar 2019, 19:21

Re: oszczedności

Post autor: kasiunia »

Każdy powinien oszczędzać na swoją emeryturę, bo to co oferuje nam ZUS z pewnością nie wystarczy. Najpopularniejszą firmą oszczędzania zawsze były lokaty bankowe, jednak w tej chwili jest po prostu nieopłacalne z uwagi na oprocentowanie jakie oferują banki. Jest ono po prostu niższe niż inflacja - więc tracimy swoje oszczędności.Zatem gdzie inwestować pieniądze ? Jest wiele sposobów bezpiecznego pomnażania swoich oszczędności.
Włodzimierz.

Re: oszczedności

Post autor: Włodzimierz. »

Iza pisze: ↑30 kwie 2020, 12:06 Moim zdaniem systematyczne oszczędzanie na przyszłość powinno wejść każdemu z nas w nawyk. Nigdy nie wiadomo, co nas czeka, warto mieć na pewno pewną "poduszkę finansową", która zabezpieczy nas, kiedy nagle będziemy potrzebowali pieniędzy :)
To też prawda, masz rację – taka poduszka finansowa to dobre rozwiązanie. Na szczęście coraz więcej osób myśli też nie tylko o swojej przyszłości, ale także swoich najbliższych. Nam ostatnio spodobała się oferta Prudential, a mianowicie polisa na życie.
JacekkWIATEKŹ

Re: oszczedności

Post autor: JacekkWIATEKŹ »

Moim zdaniem jest wiele możliwości jeżeli chodzi o oszczędności. W moim domu mam żarówki tylko i wyłącznie ledowe, robimy szybkie prysznice i nikt nie napełni wanny pod korek, zrezygnowaliśmy z czajnika elektrycznego. W przyszlości mamy zamiar zainwestować w odnawialne odnawialne źródła energii typu fotowoltaika Gdańsk, pompa ciepła. Wiem, że takie instalację oferuję firma https://comforthouse.eu/kontakt i na pewno zgłosimy się do nich .
mkoPŻ

Re: oszczedności

Post autor: mkoPŻ »

Systematyczne oszczędzanie pieniędzy zawsze przynosi efekt, ale musi rzeczywiście być systematyczne!!! Ja stosuję metodę 80/20, czyli przynajmniej 20% moich miesięcznych przychodów odkładam. Jeżeli mam lepszy miesiąc, to nawet więcej, ale żelazna zasada jest 80/20 - polecam.
Awatar użytkownika
ully
Posty: 85
Rejestracja: 21 wrz 2019, 20:54

Re: oszczedności

Post autor: ully »

Mysza pisze: ↑20 kwie 2020, 21:55 Staram sie miec ale ciężko tak nie podbierać co chwile ;-) Dobrym pomysłem są mi się wydaje ppk. Tam odkładasz 2% do tego dopłaca ci pracodawca, co już daje dwa razy tyle. A jeszcze raz do roku jest dopłata od państwa. Praktycznie jak nie wyciągniesz tych pieniędzy to przez całe lata pracy zawodowej można uzbierać bardzo fajną sumę . To jest taka możliwość dla każdego , tu mozna poczytać więcej https://www.mojeppk.pl/
Samemu to racja trudniej się oszczędza. Jeszcze kwestia kto ile zarabia i na jakie oszczędności może sobie pozwolić. Dlatego to ppk jest dobrym pomysłem. Już po pierwszym roku kto został to wie, że było warto. Na potwierdzenie polecam lekturę http://rogala.pl/ponad-150-zysku-w-ppk- ... iesiacach/ jak to w praktyce wygląda.
Mikołaj

Re: oszczedności

Post autor: Mikołaj »

Szukając oszczędności warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną, która pozwoli uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej, a w szczególności opłat za jej dostarczanie. Świetną firmą jest Innex, której fachowcy znają się na rzeczy, ponieważ są doskonale przeszkoleni i wykwalifikowani właśnie w dziedzinie uzysku prądu ze Słońca. Montują oni panele fotowoltaiczne we Wrocławiu już od wielu lat.
AJarostowśki

Re: oszczedności

Post autor: AJarostowśki »

Myślę, że u nas w kraju ludzie niestety nie potrafią zarządzać swoimi pieniędzmi i brak oszczędności jest bardzo dobrym tego przykładem. Ja ogólnie staram się odkładać jakieś tam sumki, które będą w stanie zbudować dobry portfel oszczędnościowy. Co o tym sądzicie?
CieślikF

Re: oszczedności

Post autor: CieślikF »

Umiejętność oszczędzania - to bardzo ważna i potrzebna cecha - stąd myślę już w szkołach prowadzi się tzw. SKO .Myślę ,że to pierwszy krok do tego by nauczyć się oszczędzać. Jeśli dzieci będą wiedziały jak odłożyć pieniądze , nie będą miały w dorosłym życiu tylu problemów z finansami ile ma dzisiaj duża grupa zadłużonych ponad miarę Polaków. Kształćmy więc dzieci a będzie im łatwiej.
Goloń

Re: oszczedności

Post autor: Goloń »

W przypadku kiedy będziecie potrzebowali profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości elementów instalacji fotowoltaicznej to tutaj zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez https://www.bater.pl/bater-baterie-klas ... pzs-solar/ u których będziecie mogli liczyć na konkurencyjne ceny, najwyższą jakość wykonania i jednocześnie profesjonalizm obsługi na każdym etapie m.in szukając baterii oraz akumulatorów z najwyższej półki gdzie dostępne są rozwiązania typu SOPzS i POPzS z elektrolitem płynnym z dodatnią płytą pancerną o żywotności 1500 cykli DOD 80%.
coraluś

Re: oszczedności

Post autor: coraluś »

Ja oszczędności to mam ale na prądzie i ogrzewaniu. Prąd mam z fotowoltaiki od firmy https://coral.com.pl a ogrzewanie z pompy ciepła. Zarówno za jedno jak i za drugie płacę grosze w porównaniu z tym co było. Zamiast pieniądze trzymać w banku na zerowej lokacie to zainwestowałem w odnawialne źródła energii
łupinka

Re: oszczedności

Post autor: łupinka »

Dokładnie też jestem zdania, że jeśli obecnie chce się oszczędzać to fotowoltaika jest wręcz obowiązkowa. To dzięki niej można w znaczny sposób pomniejszych wydatki na energię elektryczną. Coraz więcej osób zaczęło inwestować w odnawialne źródła energii. Ja szukając firmy, która zajmuje się montażem natrafiłam na https://eeef.pl/o-nas/ . Już jesteśmy umówieni ni konkretny termin.
żaba

Re: oszczedności

Post autor: żaba »

CieślikF pisze: ↑21 kwie 2021, 13:55 Umiejętność oszczędzania - to bardzo ważna i potrzebna cecha - stąd myślę już w szkołach prowadzi się tzw. SKO .Myślę ,że to pierwszy krok do tego by nauczyć się oszczędzać.
Uważam że to dobry sposób na naukę oszczędzania. Ja też tego się dopiero uczę i zaczełam od ppk, czyli oszczędzania między innymi na emeryturę, no i nie wypisywałam się z ppk bo tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ przeczytałam że opłaca się w tym programie pozostać
gałązka

Re: oszczedności

Post autor: gałązka »

Jak już uda Ci się zaoszczędzić jakąś sumę, warto jej część przeznaczyć na inwestowanie. Mi bardzo spodobała się oferta dostępna pod adresem: https://ipopematfi.pl/ . Szczególnie zainteresował mnie dostępny tutaj fundusz inwestycyjny. Firma już dosyć długo funkcjonuje na polskim rynku, więc spokojnie można jej zaufać.
mkoPŻ

Re: oszczedności

Post autor: mkoPŻ »

CieślikF pisze: ↑21 kwie 2021, 13:55 Umiejętność oszczędzania - to bardzo ważna i potrzebna cecha - stąd myślę już w szkołach prowadzi się tzw. SKO .Myślę ,że to pierwszy krok do tego by nauczyć się oszczędzać. Jeśli dzieci będą wiedziały jak odłożyć pieniądze , nie będą miały w dorosłym życiu tylu problemów z finansami ile ma dzisiaj duża grupa zadłużonych ponad miarę Polaków. Kształćmy więc dzieci a będzie im łatwiej.
Ha! Dobre podejście - uczyć juz dzieci. A tak na marginesie, to warto oszczędzać, bo nigdy nie wiadomo jak życie nas zaskoczy.
Łucka

Re: oszczedności

Post autor: Łucka »

Moim zdaniem jak masz oszczędności to warto zainwestować teraz w złoto w https://www.mennicaskarbowa.pl/ , ponieważ teraz jest najbardziej opłacalne, a w MennicySkarbowej jest najlepsza cena, w przeciwieństwie do innych miejsc, które odwiedziłam w ostatnim czasie. Jeśli planujecie inwestycję, to jak najbardziej polecam to miejsce
Wątły

Re: oszczedności

Post autor: Wątły »

Jak dla mnie są to niezwykle ważne tematy i właśnie dlatego również zainteresowałem się pracowniczymi planami kapitałowymi. Zdecydowanie każdemu polecam doskonały artykuł http://www.wlasnybiznes.eu/pracownicze- ... h-wiedziec gdzie właśnie ta tematyka została bardzo fajnie opisana.

k kup
Awatar użytkownika
lowest
Posty: 703
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:38

Re: oszczedności

Post autor: lowest »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : https://elektrokalka.pl/
Damiń

Re: oszczedności

Post autor: Damiń »

Jeśli nie wiecie gdzie lokować oszczędności, kiedy lokaty zupełnie nic nie płacą i jednocześnie szukacie konkretnej pomocy to ja osobiście uważam, że warto postawić na złoto i srebro jeśli chodzi o monety bulionowe oraz sztabki różnej gramatury. Dlatego zajrzyjcie sobie na https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie sprawdzicie różne opcje w dobrych cenach, ale i co również ważne wsparciem profesjonalnej obsługi, ktora zawsze konkretnie podpowie co i jak :)
Awatar użytkownika
lowest
Posty: 703
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:38

Re: oszczedności

Post autor: lowest »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Otóż mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań : https://pompyciepla-24.com.pl
Malinas

Re: oszczedności

Post autor: Malinas »

Powiem tak, wielu osobom wydaje się, że skoro zarabiają niewiele, to nie mogą pozwolić sobie na oszczędzanie, a ja jestem zdania, że można oszczędzić nawet z drobniejszych kwot. Warto korzystać z takich akcji promocyjnych, jakie np. dla seniorów oferuje DOZ, mają u nich zniżkę na swoje leki, -20%, w godzinach od 8 do 12.
rośka

Re: oszczedności

Post autor: rośka »

Malinas pisze: ↑21 wrz 2021, 21:40 Powiem tak, wielu osobom wydaje się, że skoro zarabiają niewiele, to nie mogą pozwolić sobie na oszczędzanie, a ja jestem zdania, że można oszczędzić nawet z drobniejszych kwot. Warto korzystać z takich akcji promocyjnych, jakie np. dla seniorów oferuje DOZ, mają u nich zniżkę na swoje leki, -20%, w godzinach od 8 do 12.
Od jakiego wieku ta zniżka obowiązuje? Minus 20% to sporo, mój tata bardzo dużo pieniędzy przeznacza na leki.
wośka

Re: oszczedności

Post autor: wośka »

Najwięcej oszczędzam na zakupach dla całej rodziny. Bardzo lubię Carrefour i ich akcję Ceny niskie jak dawniej - naprawdę można bardzo tanio kupić produkty, do tego jest aplikacja, którą ściąga się na telefon i w piątki oraz soboty jest rabat 10% na zakupy.kupy.

kuria krakowska natanek
Larysa

Re: oszczedności

Post autor: Larysa »

rośka pisze: ↑22 wrz 2021, 17:46
Malinas pisze: ↑21 wrz 2021, 21:40 Powiem tak, wielu osobom wydaje się, że skoro zarabiają niewiele, to nie mogą pozwolić sobie na oszczędzanie, a ja jestem zdania, że można oszczędzić nawet z drobniejszych kwot. Warto korzystać z takich akcji promocyjnych, jakie np. dla seniorów oferuje DOZ, mają u nich zniżkę na swoje leki, -20%, w godzinach od 8 do 12.
Od jakiego wieku ta zniżka obowiązuje? Minus 20% to sporo, mój tata bardzo dużo pieniędzy przeznacza na leki.
Zniżka jest dla osób w wieku 60+, warto skorzystać :)
Mennica Skarbowa

Re: oszczedności

Post autor: Mennica Skarbowa »

Jesli szukacie różnych alternatyw inwestycyjnych swoich oszczędności na przykład w formie metali szlachetnych to serdecznie zapraszamy do naszej Mennicy Skarbowej zarówno w przypadku sprzedazy online, jak i do naszych stacjonarnych punktów rozmieszczonych w całej Polsce. Nasza obsługa na pewno też pomoże i podpowie w razie dodatkowych pytań.
ODPOWIEDZ