Ośrodek terapii uzależnień

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
haganka
Posty: 80
Rejestracja: 10 sty 2019, 15:48

Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: haganka »

Zastanawiałam się jak to jest jak pomóc osobie uzależnionej od alkoholu. Dziś dowiedziałam się od mojej mamy, że brat coraz częściej zagląda do kieliszka. Na pewno będę próbowała z nim o tym porozmawiać, że nie poradzi sobie sam z tym problemem i powinien udać się na leczenie do ośrodka uzależnień Nefo. Mam nadzieję, że chociaż mnie się posłucha
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 81
Rejestracja: 22 lip 2019, 20:46

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: vojtas »

Powiem Ci tak-na siłę nie zmusisz brata do odwyku, ale być może szczera rozmowa da mu do myślenia. Na pewno wybrałbym na Waszym miejscu jakiś prywatny ośrodek i na pewno nie zamknięty. Kompletna izolacja od świata i codziennego życia nikomu nie służy.
Awatar użytkownika
Jodełkon
Posty: 26
Rejestracja: 21 lip 2019, 9:39

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Jodełkon »

Izolacja od świata nie pomoże na pewno ale w Ośrodku terapii uzależnień Nefo są specjaliści, którzy wiedzą jak rozmawiać z uzależnionym i jak mu pomóc. Mam znajomego, który korzystał z ich pomocy i teraz jest od dwóch lat nie pijącym alkoholikiem także zachęcam do kontaktu z tym ośrodkiem a na pewno pomogą. Między mitingami są przygotowane także zajęcia sportowe więc to nie jest tak, że ośrodek jest zamknięty
Awatar użytkownika
Daniel453
Posty: 5
Rejestracja: 05 wrz 2019, 15:14

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Daniel453 »

Każdy ma tutaj swoje własne zdanie. Musisz też pójść w tym kierunku.
Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.
Awatar użytkownika
Loliczko
Posty: 112
Rejestracja: 03 lip 2019, 8:56

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Loliczko »

To ja moge Ci szczerze polecic osrodek terapii https://tratwa.pl/ w Wisle :) Naprawde fenomenalne miejsce, potrafia pomoc :)

święta marta życiorys
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 140
Rejestracja: 02 wrz 2019, 20:36

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Liliana »

Odnosnie takich miejsc to znam bardzo dobrą prywatną klinikę Medox w Nowym Modlinie https://medox.org.pl/ . Od wielu lat z sukcesem wzmagają się z różnego rodzaju uzaleznieniami. Warto powierzyć życie w ich ręce bo to doświadczeni lekarze i psycholodzy z dobrym podejsciem do pacjenta
Awatar użytkownika
neverland
Posty: 170
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:42

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: neverland »

na https://nazdrowo.pl/porady/a1581-dopala ... aleznienia znajdziecie bardzo pomocny artykuł, który opisuje 3 kroki do wyjścia z uzależnienia. tutaj opisane co prawda są dopalacze, ale odwyk w przypadku innych używek wygląda bardzo podobnie
frącz

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: frącz »

czy znacie takie osoby które są uzależnione od alkoholu. jak wiadomo terapia dla osób uzależnionych od alkoholu uczyni tylko tego Czym jest sama choroba. w dużej mierze koncentruje się na tym jak żyć w trzeźwości i dba o swój rozwój. Dlatego warto zdecydować się na leczenie w ośrodku Terapii uzależnień Nefo. wbrew pozorom najtrudniejszy etap Zaczyna się właśnie po zakończeniu leczenia kiedy chorzy muszą przyzwyczaić się do nowego życia
ĄreczeK_

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: ĄreczeK_ »

Z tego co kojarzę to w naszym kraju jest dość sporo takich ośrodków terapii uzależnień. To są chyba te sławne monary, prawda?

___
sterylizator do biura
krawaś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: krawaś »

Skoro mowa o ośrodkach terapii uzależnień to jeśli szukacie takiego w którym można odbyć detoks alkoholowy to zdecydowanie w ośrodku Detoks Fenix na spokojnie taki detoks odbyć możecie. W końcu zatrudniają tam bardzo dobrze wykształcony personel medyczny z którym wychodzenie z alkoholizmu będzie z pewnością dużo łatwiejsze. Także moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie
masło

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: masło »

Możesz też wykonać odtrucie alkoholowe w domu - https://lekarze-krakow.com.pl/odtrucia- ... we-krakow/ . Dyskretnie, fachowo i pewnie. W mojej rodzinie ktoś korzystał więc wiem, kogo polecam.
Awatar użytkownika
xerxes
Posty: 85
Rejestracja: 24 cze 2020, 23:22

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: xerxes »

Dobra, specjalistyczna placówka zajmująca się detoksem i odtruwaniem od wszelkich środków psychoaktywnych, w tym alkoholu, narkotyków, leków czy dopalaczy to Medex-Vip https://www.medex-vip.pl/ - znajdują się parę kilometrów od Konina. Super profesjonalni fachowcy, bardzo jestem zadowolony, że na nich udało mi się trafić, dzięki nim jestem trzeźwy już od ponad roku.
ńić

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: ńić »

Leczenie alkoholizmu w ośrodku Forest odbywa się w przyjaznej atmosferze, pełnej empatii i zrozumienia. Terapeuci mają duże doświadczenie i wiedzą jak radzić sobie z problemami swoich pacjentów. Dzięki im pomocy, a także wsparciu rodziny lub znajomych można poradzić sobie z nałogiem.
najmiła1

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: najmiła1 »

Sądzę, że terapia uzależnień u psychologa będzie także dobrym rozwiązaniem. Poczytaj o takiej możliwości jak terapia uzależnień Wrocław Empatio: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ . Dowiesz się, na czym polega tego typu leczenie. Moim zdaniem jest to opcja, którą warto wypróbować.
kłosek

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: kłosek »

Spróbuj jak najprędzej porozmawiać z bratem i nakłonić go do leczenia. Alkohol, spożywany nawet w niewielkich ilościach wpływa negatywnie na nasz organizm, a co dopiero regularne picie. Możesz zaproponować mu odtrucie alkoholowe w Legnicy, które jest zalecanym przez lekarzt zabiegiem przed leczeniem. Detoks alkoholowy prowadzony jest przez specjalistów, którzy zapewniają profesjonalną opiekę medyczną w trakcie detoksu, kontrolując stan i samopoczucie pacjenta przez cały czas detoksu.
Dżesika

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Dżesika »

Dzisiaj faktycznie możecie o wiele skuteczniej poradzić sobie z Waszymi problemami. Moim zdaniem dobrym pomysłem będzie postawienie na wsparcie online, które możecie wykonać w https://psychomedic.online/ Dzięki temu będziecie w stanie o wiele lepiej poradzić sobie z tym tematem.
WalijkaŁ

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: WalijkaŁ »

Ośrodków leczenia uzależnień jest bardzo wiele. Dlatego też jeśli zależy nam na odbyciu dobrego odwyku to najlepszym ośrodkiem jest ośrodek Mental Relax. Trafiłam do niego zupełnie przypadkowo i wiem, że bardzo dobrze trafiłam. A to dlatego, że w ośrodku tym dopasują odpowiedni rodzaj terapii do naszego nałogu. Poza tym tutaj zawsze można liczyć na wsparcie terapeutów i to o każdej porze.
Kryśka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Kryśka »

Jeśli Twój brat pije od dłuższego czasu to też podzielam zdanie, że przydałby mu się detoks. To przygotuje go na dalsze leczenie. Możesz poczytać o tym więcej na https://odtruwaniegdansk.pl/. Na pewno warto byłoby rozważyć taką opcję. Zabieg odtrucia alkoholowego jest przeprowadzony w domu pacjenta. Cały proces polega na dożylnym podaniu kroplówki i leków farmakologicznych.
ODPOWIEDZ