jaka szkoła dla dziecka

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Zefir
Posty: 187
Rejestracja: 16 lip 2019, 13:00

jaka szkoła dla dziecka

Post autor: Zefir »

To jaką wybierzemy szkołe dla naszego dziecka ma bardzo duże znaczenie. Dlatego też zastanawiam się do jakiej podstawówki wysłać moje dziecko. Rozważam taką https://szkolaeuropejska.pl/ prywatną szkołę. Mają wiele fajnych opcji i wydaje mi się, ze córka więcej tam osiągnie
Awatar użytkownika
neverland
Posty: 170
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:42

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: neverland »

Podobno to bardzo fajna szkoła. Akurat z mojej rodziny nikt tam nie chodzi. Jeśli będziesz miała problem ze znalezieniem książek to polecam tę stronę https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html. W tej księgarni zawsze mają tytuły o które ciężko w innych
Awatar użytkownika
Tagliato
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:51

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: Tagliato »

Moje dziecko będzie chodziło do bardzo dobrej szkoły państwowej i nie muszę zastanawiać się ad innymi opcjami. A jeśli chodzi o Podręczniki szkolne - Ceneo.pl to wystarczy wejść na tą stronę i przekonać się, jaki jest duży asortyment. Kiedyś, aby można było porównać ceny w różnych księgarniach, trzeba było się nachodzić. Teraz można wszystkie porównać dzięki takiej platformie sprzedażowej. Jak dla mnie to idealne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
infinity
Posty: 19
Rejestracja: 30 sie 2019, 13:10

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: infinity »

Wielu rodziców przeżywa wybór szkoły dla dziecka i wcale się temu nie dziwię. Jest to poważna decyzja. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie nam się spodobała i najbardziej nam pasowała. Tu dzieci uczą się w małych klasach. Doświadczeni nauczyciele dbają o to, by lekcje nie były nudne, zachęcają do nauki.
Awatar użytkownika
deni4
Posty: 23
Rejestracja: 02 wrz 2019, 21:30

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: deni4 »

Można zaoszczędzić dziecku stresu jak tylko się uda znaleźć dobrą szkołę. Prywatne są popularne. Też Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie nam się spodobała, bo wszyscy ją polecali. Tutaj dzieci uczą się w małych klasach.
Awatar użytkownika
lemon
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2019, 21:33

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: lemon »

ojj ja też długo szukałem szkoły idealnej. Od razu wiedziałem, ze zapiszę córkę do placówki prywatnej bo zwyczajnie uważam, że takie miejsca są w stanie zaoferować uczniom znacznie więcej niż szkoły publiczne. Wybraliśmy z żoną Te Vizję na warszawskiej Ochocie https://gladka.tevizja.pl/oferta-i-oplaty,k244.html. To był strzał w 10 :) Wysoki poziom, kameralne klasy, doświadczeni i bardzo zaangażowani w swoją pracę nauczyciele.
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 538
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:22

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: Iza »

Jeśli natomiast szukalibyście jakieś szkoły dla dziecka, w której nauczy się ono języka obcego, to polecam Wam szkołę Profi Lingua, której ofertę znajdziecie na stronie https://www.profi-lingua.pl/. Jak widać szkoła ta od wielu lat organizuje takie profesjonalne kursy językowe, również dla najmłodszych ;)
Awatar użytkownika
ully
Posty: 85
Rejestracja: 21 wrz 2019, 20:54

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: ully »

Dla rodziców ważne jest bezpieczeństwo dziecka. U nas takim przełomowym momentem był czas jak syn sam zaczął sam wracać ze szkoły. Polecono mi wtedy zegarek z gps dla dziecka . Ma wiele przydatnych funkcji, m.in. lokalizator gps, funkcję telefonu czy nasłuchu otoczenia. Bardzo przydaje się taki zegarek wam powiem.
Awatar użytkownika
LukaszTrempo
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:44

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: LukaszTrempo »

Jakiś fachowiec powinien się tu wypowiedzieć. Taka pomoc będzie najlepsza.
Może ja jestem obłąkana? Czy to możliwe, żeby samotność doprowadziła kogoś do szaleństwa i naprawdę uczyniła kogoś wariatem?
Awatar użytkownika
polla
Posty: 55
Rejestracja: 17 wrz 2019, 22:09

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: polla »

Koniecznie zapoznaj się jeszcze z ofertą szkoły Towarzystwa Edukacyjnego Vizja na ulicy Gładkiej ( w Warszawie ). Prestiżowa placówka, wysoki poziom, rozbudowana oferta zajęć fakultatywnych. Dzieci uczą się w kameralnych klasach, ze wzgledu na to, że szkoły nie są przepełnione i wszyscy się znają, panuje rodzinna atmosfera.
Awatar użytkownika
ArekWicz
Posty: 242
Rejestracja: 11 paź 2019, 9:10

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: ArekWicz »

A co powiecie w takim razie na https://szkolaeuropejska.pl/ jeśli jeszcze nie sprawdziliście to zdecydowanie polecam zarówno jeśli chodzi o podstawówkę, jak i liceum. Warto podejść do tego rozważnie, tak aby przede wszystkim zyskały na tym nasze dzieci którym powinno zależeć na wysokim poziomie nauczania, aby w późniejszym życiu zawodowym wiodło im się dużo lepiej.
Awatar użytkownika
mkoP
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2019, 19:51

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: mkoP »

Na pewno ważne, aby to byla placówka, która w dobry sposób dba o dzieci, która posiada wykwalifikowanych nauczycieli zachęcających uczniów do kreatywnej nauki, ale też zabawy. Dla mnie ważne jest tez to, co szkoła oferuje w ramach zajęć dodatkowych. Dlatego wiem,że idealnym wyborem dla moich dzieci była https://www.szkolapromyk.szczecin.pl/, bo spełnia wszystkie powyższe warunki.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 160
Rejestracja: 28 cze 2019, 13:44

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: aska »

A skąd dokłanie jesteście? Bo to też ma duże znaczenie. Jeśli z Gdańska, to z czystym sercem mogę wam polecić Te Vizję na Okopowej. Moja córka chodzi do ich przedszkola, znowu starszy syn do szkoły. Super podejście do dzieci, ciekawie prowadzone zajęcia, dużo zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Jeśli ktoś z was jest ciekawy, to warto wybrać się do ich placówki na dzień otwarty.
Awatar użytkownika
braciak
Posty: 76
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:09

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: braciak »

Jeśli chodzi o wybór podstawówki to nie ma z tym większego problemu. Za to problem pojawia się jeśli chodzi o wybór szkoły średniej. Bo w końcu wybór takiej szkoły będzie także rzutował na nasze dalsze decyzje. Niestety taka decyzja nie jest prosta gdyż dziecko martwi się czy w ogóle przejdzie tę rekrutację jak już wybierze szkołę. Bardzo ważne jest wsparcie rodziców nie tylko emocjonalne. Chciałam jakoś pomóc naszemu synowi ale nie wiedziałam jak i tak trafiłam na bardzo fajny serwis pod tym linkiem Dzięki temu można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat rekrutacji wyboru profilu i nie tylko
Awatar użytkownika
maja95
Posty: 95
Rejestracja: 16 cze 2019, 22:56

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: maja95 »

Moje dzieci po prostu poszły do szkoły publicznej najbliżej domu. Nie widzę powodu by szukać im innej szkoły. Poza tym w klasie ich nauczycielka kazała kupić w sklepie https://arson.pl/ pomoce dydaktyczne, a dzieci bardzo je lubią.
Awatar użytkownika
mantra
Posty: 160
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:40

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: mantra »

Ja nie wiedziałam co wybrać - czy państwową, czy też prywatną szkołę, ale oferta od Te Vizji Wawer przekonała mnie do prywatnej szkoły podstawowej. Syn zapisał się na zajęcia sportowe, bardzo dobrze mu idzie. Ma już wielu znajomych i też co mi się podoba nauczyciele są normalni, życiowi po prostu, wiedzą też jak zaciekawić dzieci na lekcjach.
Awatar użytkownika
lowest
Posty: 703
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:38

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: lowest »

Wiele szukałem informacji na ten temat aż w końcu znalazłem! Polecam: http://www.16lo.pl/
Awatar użytkownika
Kinga_182
Posty: 75
Rejestracja: 12 gru 2019, 23:52

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: Kinga_182 »

Ja coraz częściej myślę nad edukacją domową dla mojego syna. Jest tyle różnych przyborów, które to ułatwiają, choćby na https://mojebambino.pl/5588-edukacja-domowa widziałam sporo materiałów. Myślę, że dałabym sobie radę. Co myślicie? Czy ktoś uczy tak swoje dziecko?
Awatar użytkownika
Merigold
Posty: 3
Rejestracja: 13 cze 2020, 14:45

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: Merigold »

Wybór szkoły dla naszego dziecka to dość trudna decyzja. Wszystko zależy od tego gdzie aktualnie mieszkamy, mam kilka koleżanek jakie zdecydowały się na przeprowadzkę. W okolicy nie było placówki spełniającej ich oczekiwania. Zawsze trzeba rozważyć wybór pod kątem tego jakim poziomem kompetencji może pochwalić się kadra pedagogiczna. W dzisiejszych czasach znaleźć nauczycieli z pasją jest niezwykle trudno. Druga kwestia to wyposażenie szkoły pod kątem pomocy naukowych. Najłatwiej jest to sprawdzić na przykładzie konkretnych klas, pomoce dydaktyczne chemia pozwolą na robienie wielu eksperymentów co bez wątpienia poprawi jakość nauczania. Wszystkie potrzebne akcesoria znajdziemy w renomowanych sklepach - https://edusklep.pl/category/szkola-podstawowa-chemia Z takim podejściem jedno jest pewne - nasze dzieci będą zadowolone w dłuższej perpsektywie.
Awatar użytkownika
mleczko90
Posty: 72
Rejestracja: 30 wrz 2019, 15:54

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: mleczko90 »

Jakakolwiek prywatna :)
_________________________
click
Awatar użytkownika
uwaga2019
Posty: 64
Rejestracja: 13 maja 2019, 20:07

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: uwaga2019 »

Jeśli myślicie o liceum to bardzo dobre opinie ma Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha, to kolejny etap w edukacji każdego dziecka. Po takim LO otwiera się droga do wielu uczelni, oczywiście nie ma nic bez ciężkiej pracy ucznia ale w takich warunkach będzie to dużo prostsze. Spora w tym rola nauczycieli, którzy dają z siebie wszystko i mają wypracowane naprawdę skuteczne metody.
Awatar użytkownika
abertus44
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2020, 16:22

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: abertus44 »

Najlepiej aby dziecko chodziło do państwowej szkoły moim zdaniem


______________________
elektrodrążenie
majówka

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: majówka »

Jeśli rozważacie prywatną szkołę to polecam Te Vizję - http://tevizja.pl/ To szkoła z rozbudowanym programem podstawowym, szeroką ofertą zajęć dodatkowych i świetnym gronem pedagogicznym. Szkoła jest przyjazna alergikom i dba o bezpieczeństwo uczniów. My chcemy posłać tam naszą córkę do przedszkola.
LudwikCzórnet

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: LudwikCzórnet »

Najlepiej chyba wybrać szkołę publiczną.
nuśka

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: nuśka »

Jeśli możecie zapiszcie dziecko do szkoły prywatnej. to najlepsza opcja! Te Vizja to bardzo dobry wybór. Dziecko będzie miało tam zapenione nauczanie na najwyższym poziomie.
mczayś

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: mczayś »

Dla mnie zdecydowanie Te Vizja, jeśli zależy Wam na odpowiednim poziomie nauki języka angielskiego w takiej szkole. Dzięki ich programowi Wasze dziecko wcale nie musi uczęszczać na dodatkowe zajęcia, bo wszystko będzie dokładnie wyjaśnione w szkole. Nie ma też kłopotów z rozszerzonym materiałem.
andrzejęk013

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: andrzejęk013 »

Myślę, że najlepszym sposobem są oczywiście szkoły publiczne. Po co dziecko posyłać do szkoły prywatnej? Tam chodzą praktycznie same buce.
geczuś03

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: geczuś03 »

Zapisaliśmy nasze dzieci do dwujęzycznej szkoły podstawowej Te Vizja. Mamy bliźniaki, więc podwójnie płacimy czesne, ale jest ono takiej wysokości, że bez problemu dajemy radę. Spodobała nam się atmosfera oraz doświadczenie kadry nauczycielskiej. Dzieci są zadowolone, my również.
Awatar użytkownika
Leila88
Posty: 130
Rejestracja: 06 kwie 2020, 10:01

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: Leila88 »

Wybór szkoły dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. W sieci wyszukiwanie jest dość męczące i trudno w jednym miejscu zebrać wartościowe propozycje. Na tej stronie https://www.dlababelka.pl/firmy/polska/ ... epubliczne można wybrać lokalizację i wyświetlą się proponowane szkoły w okolicy. Fajna i wygodna sprawa. Polecam
galiś

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: galiś »

Jeśli macie problem z wyborem liceum, albo technikum, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/j ... -technikum . Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji oraz porad i wskazówek, które mogą okazać się niezwykle przydatne. Rozejrzyjcie się tam koniecznie.
Suziń

Re: jaka szkoła dla dziecka

Post autor: Suziń »

Prywatne szkoły to też bardzo dobry wybór, wystarczy pooglądać co oferują dzieciom, a takie szkoły starają się przekonać rodziców do tego żeby zapisali tu swoje dzieci. Ja zostałam przekonana i bardzo sobie chwalę. Znalazłam w okolicy Te Vizje Morena, może nie jakoś bardzo blisko, ale opłaca się dojeżdżać. Przede wszystkim angielski - 8 godzin lekcyjnych na tydzień, dodatkowe języki, również zajęcia teatralne, fajnie prowadzone koła naukowe. Świetna rzecz.
ODPOWIEDZ