Gaz czy pompa ciepła - co bardziej się opłaca?

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
bongu
Posty: 222
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:56

Gaz czy pompa ciepła - co bardziej się opłaca?

Post autor: bongu »

Cześć. Brat przekonuje mnie do zainwestowania w pompę ciepła. Po jakim czasie może się zwrócić taka inwestycja? Dom 160m2, obecnie wszystko ogrzewane gazem. Patrzę ceny i tak myślę czy to w ogóle ma sens. No i taka pompa też chyba prądu zużywa niemało. Przydały by się panele ale to już przekraczało by mój budżet. Ma ktoś doświadczenia w takim temacie?
uwaganamisie

Re: Gaz czy pompa ciepła - co bardziej się opłaca?

Post autor: uwaganamisie »

Myślę że się opłaca, firma https://calma.pl/ przygotuje nam wszystkie wyliczenia oraz zajmie się samą instalacją. Wiem że bardzo ważny jest dobór samej pompy, jeśli źle się do tego podejdzie, nie osiągniemy szybkiego zwrotu a oszczędności na ogrzewaniu nie będą takie duże. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania, to również bardzo ekologiczne.
EKOTRENDY

Re: Gaz czy pompa ciepła - co bardziej się opłaca?

Post autor: EKOTRENDY »

Hej, to czy się opłaca zależy od wielu czynników. Jest to na pewno fajne rozwiązanie jeśli bliska jest Tobie ekologia. Oczywiście jest to też zależne od zasobności portfela, bo na dzień dobry to inwestycja. Każda firma przygotuje indywidualne rozwiązania. Rozeznaj się w polskich producentach.
Awatar użytkownika
bongu
Posty: 222
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:56

Re: Gaz czy pompa ciepła - co bardziej się opłaca?

Post autor: bongu »

Polskich producentach? Jest ktoś godzien zaufania? Fajnie by było kupić coś polskiego, ale musi to być top. Chce zainwestować raz a dobrze i mieć spokój. Nie interesują mnie tanie chińskie produkty, a ich na rynku jest niestety coraz to więcej i czasami ciężko się połapać, co jest jest produkowane w Polsce.
Maryśka

Re: Gaz czy pompa ciepła - co bardziej się opłaca?

Post autor: Maryśka »

Szukam profesjonalnej firmy zajmującej się tematem pompy ciepła. Ważne jest dla mnie to, aby firma zajmowała się projektem, sprzedażą, montażem oraz serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Ostatnio znalazłam firmę Elar. Więcej informacji o firmie można przeczytać na stronie https://www.elar.com.pl/ . Czy ktoś już współpracował z tą firmą? Zależy mi bardzo na tym aby współpraca między firmą a klientem była wręcz idealna. Ponieważ zastanawiam się nad pompą ciepła do mojego domku.
misiewzoo

Re: Gaz czy pompa ciepła - co bardziej się opłaca?

Post autor: misiewzoo »

Warto zacząć od sprawdzenia czy nam się to opłaca, firmy zajmujące się OZE znajdziemy na https://ekofachowcy.pl/ - to ranking i porównywarka cen firm z branży. Wiemy że potrzeba do tego konkretnych kompetencji i doświadczenia, ważny jest dobór takich elementów jak falownik czy sama pompa ciepła. To czysta energia, która daje nam prąd oraz ogrzewanie, często te dwie technologie działają ze sobą nieprzerwanie i na wzajem się uzupełniają. W tym serwisie w jednym miejscu sprawdzimy wszystko, przeczytamy też sporo informacji.
Awatar użytkownika
uperle
Posty: 186
Rejestracja: 06 sie 2020, 16:37

Re: Gaz czy pompa ciepła - co bardziej się opłaca?

Post autor: uperle »

bongu pisze: ↑30 paź 2021, 12:02 Polskich producentach? Jest ktoś godzien zaufania? Fajnie by było kupić coś polskiego, ale musi to być top. Chce zainwestować raz a dobrze i mieć spokój. Nie interesują mnie tanie chińskie produkty, a ich na rynku jest niestety coraz to więcej i czasami ciężko się połapać, co jest jest produkowane w Polsce.
Z polskich producentów znam tylko Defro. Ktoś może coś o tej marce powiedzieć? Z tego co patrzyłem w internecie, to nie ma o nich za dużo informacji, ale jak już coś jest to są pozytywne.
ODPOWIEDZ