Opieka dla seniora

Rozmawiamy tu o rodzinie, związkach i dzieciach. Zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematem rodzicielstwa, małżeństwa i spraw rodzinnych.
Awatar użytkownika
Ingryda85
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2019, 12:06

Opieka dla seniora

Post autor: Ingryda85 »

Cześć. Potrzebuję zaufanej opiekunki do osoby starszej. Możecie polecić mi kogoś z Łodzi?
Awatar użytkownika
Mirabela
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2020, 12:38

Re: Opieka dla seniora

Post autor: Mirabela »

Moim zdaniem lepszym wyborem jest dom opieki, taki jak https://www.familia.lodz.pl/. Pracownicy zapewniają tam całodobową opiekę, także medyczną. Prowadzą też zajęcia rehabilitacyjne. Sprawdź ich ofertę, może się przekonasz :)
Awatar użytkownika
EW1998
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2020, 14:40

Re: Opieka dla seniora

Post autor: EW1998 »

Mam nadzieję, że udało się kogoś znaleźć... sama doskonale wiem, ile wyrzeczeń i poświęcenia "kosztuje" taka opieka nad osobą starszą. Moi rodzice przez kilka lat opiekowali się babcią. Babcia miała alzheimera. Ciężko było właściwie od samego początku, bo babcia wychodziła z domu bez powodu i celu, zapominała o takich rzeczach, jak zakręcenie gazu czy wody. A potem, jak już "położyła się" do łóżka, to też było ciężko, bo trzeba było wszystko wokół babci robić - karmić, przewijać. Ale mimo wszystko - nie wyobrażam sobie, że mielibyśmy babcię oddać do domu opieki.

Edyta,
analiza pierwiastkowa włosa Poznań
Awatar użytkownika
DagaMM
Posty: 85
Rejestracja: 27 kwie 2019, 13:50

Re: Opieka dla seniora

Post autor: DagaMM »

W Nowym Dworze Mazowieckim znajduje się Dom Rodzinny. Dokładnie jest to ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy. Seniorzy mogą się tam dostać ze skierowaniem w ramach NFZ, wówczas pobierane jest 70% emerytury lub renty lub prywatnie mogą w tym domu opieki przebywać. Wtedy koszta zależne są od rodzaju pokoju czy jest to pokój kilkuosobowy czy prywatny z własną łazienką.
Awatar użytkownika
agis
Posty: 316
Rejestracja: 27 maja 2019, 20:51

Re: Opieka dla seniora

Post autor: agis »

Nie zawsze trzeba samodzielnie opiekować się seniorem. Można bowiem skorzystać np. z pomocy pielęgniarki środowiskowej. Tutaj https://zycieseniora.com/zdrowie-senior ... a-dla-kogo sobie zerknijcie i poczytajcie na ten temat. Jest tam bowiem wiele naprawę cennych informacji, które niewątpliwie mogą okazać się niezwykle pomocne.
Awatar użytkownika
tristan
Posty: 24
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:41

Re: Opieka dla seniora

Post autor: tristan »

Moim zdaniem to nie kwestia tego czy trzeba tylko nie każdy ma możliwość samodzielnie sprawować taką opiekę. Nie każdy może pozwolić sobie na rezygnację z pracy więc warto zastanowić się moim zdaniem na zatrudnieniem opiekunki dla takiej osoby. Ja w ostatnim czasie szukałem informacji na temat opieki dla agresywnej osoby w podeszłym wieku i z tego artykułu https://careofyou.pl/opieka-nad-agresywnym-seniorem/ dowiedziałem się wiele na ten temat. W Niemczech bardzo popularne jet wynajmowanie wykwalifikowanych opiekunek dla seniorów. Mam nadzieję że taka moda niebawem przyjdzie do nas i nie będzie się takich osób oddawać do domów starców.
Awatar użytkownika
Ariana
Posty: 36
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:53

Re: Opieka dla seniora

Post autor: Ariana »

Każdy senior szuka oszczędności gdzie może. Dlatego warto powiedzieć najbliższym, że obecnie w DOZ jest super promocja dla seniorów. Mogą kupować leki 20% taniej w godzinach 8-12.
Awatar użytkownika
ully
Posty: 85
Rejestracja: 21 wrz 2019, 20:54

Re: Opieka dla seniora

Post autor: ully »

Wiadomo, że starsze osoby wymagają odpowiedniej opieki. Niestety seniorów dopadają różne choroby, dlatego tak ważne jest to, żeby nie byli sami. Tym bardziej jeśli jest to osoba leżąca, mogą powstawać niestety odleżyny na piętach lub w innych miejscach. Dlatego wiedza jak postępować i jakie środki stosować, żeby ulżyć.
Awatar użytkownika
contik
Posty: 125
Rejestracja: 23 wrz 2019, 8:43

Re: Opieka dla seniora

Post autor: contik »

na pewno pełną i regularną opiekę bedzie mial senior w domu http://podtopolami.eu Opieka przez cała dobe, super okolica, smaczne posiłki Najlepiej jest wybrać się do takiego domu i przekonać się na własnej skórze jak to wszystko wygląda.
martuśka

Re: Opieka dla seniora

Post autor: martuśka »

Opieka nad seniorem nie jest czymś łatwym. Jeszcze jak jest schorowany, to tym bardziej. Dziadek miał stomie więc takie worki stomijne szły w ogromnych ilościach. Zamawiane tu https://med-partner.pl/kategoria-produktu/stomia/ bo były w najlepszej cenie.
oluś54544

Re: Opieka dla seniora

Post autor: oluś54544 »

Należy pamiętać o tym, że opieka nad seniorem, który jest osobą niesprawną i która najczęściej tylko leży, to też odpowiednia jej pielęgnacja. Na pewno koniecznie będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia, jeśli chodzi o odleżyny . Są to poważne rany, które codziennie muszą być pielęgnowane.
Źrebak21

Re: Opieka dla seniora

Post autor: Źrebak21 »

Mirabela pisze: ↑09 kwie 2020, 15:54 Moim zdaniem lepszym wyborem jest dom opieki, taki jak https://www.familia.lodz.pl/. Pracownicy zapewniają tam całodobową opiekę, także medyczną. Prowadzą też zajęcia rehabilitacyjne. Sprawdź ich ofertę, może się przekonasz :)
Domy opieki to często dobre rozwiązanie. Warto sprawdzić np. http://domseniora24.pl/. Jest to dom opieki z bardzo dobrym personelem, który świetnie się zaopiekuje starszą osobą.
ryśka

Re: Opieka dla seniora

Post autor: ryśka »

Przede wszystkim musimy również zadbać o to by nasi dziadkowie mieli dostęp do odpowiednich aplikacji na telefonie, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić wam artykuł http://www.startstartup.pl/najlepsze-ap ... -seniorow/ , tutaj są wyróżnione najważniejsze aplikacje, które są dla nich bardzo przydatne.
ODPOWIEDZ