inwestowanie

Rozmawiamy tu o rodzinie, związkach i dzieciach. Zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematem rodzicielstwa, małżeństwa i spraw rodzinnych.
Awatar użytkownika
Zefir
Posty: 187
Rejestracja: 16 lip 2019, 13:00

inwestowanie

Post autor: Zefir »

A macie jakieś oszczędności żeby móc zacząć inwestować? Wydaje mi się, że to jest taką totalną podstawą jeżeli chodzi o inwestowanie. Wstępnie staram się odłożyć pieniądzę, by móc zainwestować.
Awatar użytkownika
ully
Posty: 85
Rejestracja: 21 wrz 2019, 20:54

Re: inwestowanie

Post autor: ully »

Dobrą sprawą jest inwestycja w nieruchomości, dla mnie to opłacalny biznes. Wcale też nie muszę się nie wiem jak angażować i pilnować wszystkiego. Powierzyłam zarządzanie najmem Per Modum w Warszawie i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jestem zdania, że niech każdy robi to na czym się zna.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 324
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:21

Re: inwestowanie

Post autor: mczay »

Mówiąc szczerze uważam, że najlepiej byłoby gdybyś zainwestował we własny biznes - w ten sposób będziesz miał możliwość pomnożenia zgromadzonych środków. Ciekawym sposobem na biznes może być otwarcie własnego sklepu - jeśli zdecydujesz się na ten krok, zadbaj o możliwość rozliczania się z klientami bezgotówkowo. Żeby było to możliwe, należy się wcześniej zaopatrzyć w terminal tego typu: https://www.paytel.pl/pl/nasza-oferta/o ... ico/ipp320
Awatar użytkownika
znina
Posty: 119
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:59

Re: inwestowanie

Post autor: znina »

Z tego co wiem obecnie wiele firm z różnych gałęzi przemysłu wykorzystuje wiele nowych technologii. Jedną z nich jest modelowanie 3D, które wiąże się z wydrukiem trójwymiarowego modelu. Dzięki ogromnemu postępowi komputeryzacji w ostatnich latach korzystanie z takich rozwiązań na szczęście dla nas jest możliwe. Tutaj http://umieracpoludzku.pl/technologia/m ... estrzenne/ można znaleźć wiele wartościowych informacji w tym temacie, które mogą się przydać.
Awatar użytkownika
Liliana
Posty: 140
Rejestracja: 02 wrz 2019, 20:36

Re: inwestowanie

Post autor: Liliana »

Obecnie produkcja mebli może byc bardzo opłacalna, warto tylko postawić na jakośc bowiem teraz klienci bardzo na to zwracają uwagę. Jeśli zdecydujecie sie na otwarcie takiej firmy produkcyjnej to zastanówcie sie nad wdrożeniem specjalistycznego systemu do realizacji produkcji i systemu monitorującego zużycie m.in energii. Takie systemy projektuje firma Salwis http://salwis.pl/monitoring-mediow-prod ... o-takiego/ . System ten pomaga w zarządzaniu produkcją a także usprawnię niektóre procesy co sprawia, że wykonywanie określonych działań jest szybsze i dokładniejsze - no i nie narażamy się na wysokie koszty
Awatar użytkownika
awokado
Posty: 30
Rejestracja: 08 sty 2020, 8:06

Re: inwestowanie

Post autor: awokado »

Myślę, że wiele osób nie wie czym jest inwestowanie. Pomocą może być między innymi kalkulator kont oszczędnościowych. Musimy dowiedzieć się dokładnie czym jest inwestycja i jak inwestować. Pomocna będzie umiejętność oszczędzania. Warto mieć zawsze jakieś środki na tak zwaną ,,czarną godzinę". Poza tym musimy też pamiętać, że istnieje zawsze ryzyko związane z inwestowaniem, ale kto nie próbuje ten nic nie zyska. Moim zdaniem warto zapoznać się z ofertą.
Awatar użytkownika
inkka
Posty: 65
Rejestracja: 20 sie 2019, 9:00

Re: inwestowanie

Post autor: inkka »

Możliwości na inwestowanie pieniędzy jest jak widać mnóstwo i każda z nich wydaje się być ciekawa. Jeśli ten kapitał jest większy to uważam, ze dobrze jest inwestować w grunty. Firma Metropolis, działająca na terenie Śląska, posiada w ofercie ciekawe działki inwestycyjne na Śląsku https://metropolis.pl/nieruchomosci-sprzedaz/. Warto sprawdzić bo metraż jest zróżnicowany, lokalizacje bardzo atrakcyjne a ceny niewygórowane. Można tu też liczyć na indywidualne podejście di profesjonalne doradztwo.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 324
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:21

Re: inwestowanie

Post autor: mczay »

Jest wiele sposobów na zainwestowanie swoich środków. Ja, proponowałbym zainteresować się przejmowaniem funkcjonujących spółek. Moim zdaniem, jeśli wybierze się odpowiednią spółkę można na niej zarobić naprawdę porządne pieniążki – we wszelkich kwestiach formalnych związanych z przejęciem spółki może pomóc chociażby to przedsiębiorstwo: https://www.tgc.eu/specjalizacje/transakcje-ma
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 66
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:43

Re: inwestowanie

Post autor: foxi »

Inwestowanie powinno być dostosowane do twoich możliwości finansowych oraz przede wszystkim do twoich skłonności do podejmowania ryzyka. Zasada jest prosta im więcej można zarobić tym jest większe ryzyko inwestycyjne.Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie -czy chcesz takie ryzyko ponosić. Czy zatem inwestycje bez ryzyka ? Uważam ,że nie ma, ś tylko inwestycje z dużym ryzykiem i z minimalnym ryzykiem a my możemy wybrać jedne bądź drugie.
Awatar użytkownika
sewantes
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2020, 14:14

Re: inwestowanie

Post autor: sewantes »

Najpierw to trzeba zbudować swoje oszczędności, nie wiem w jaki sposób wy ro robicie ale ja odkładam w pracowniczych planach kapitałowych https://www.mojeppk.pl/ które mi podpasowały jak się dowiedziałam że coś takiego istnieje. Prosta forma, dzięki której wiele osób może z niej skorzystać.
Awatar użytkownika
mkoP
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2019, 19:51

Re: inwestowanie

Post autor: mkoP »

W co teraz inwestować? macie może jakieś rady? Wirus nas zaskoczył i nie wiadomo jak gospodarka się zachowa... mam troche oszczędności, ale tez duże obawy. Co o tym sądzicie???
Awatar użytkownika
rihanna
Posty: 144
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:19

Re: inwestowanie

Post autor: rihanna »

Uważam, że jak macie co nieco grosza dołożonego to warto byłoby go rozmnożyć poprzez ciekawe inwestycje. Sporo osób stawia na takie rozwiązania jak giełda finansowa i zyskuje na tym. Możecie coś więcej się dowiedzieć w tym zakresie.
Awatar użytkownika
Mosia
Posty: 223
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:27

Re: inwestowanie

Post autor: Mosia »

prowadzenie takiej działalności to spore przedsięwzięcie. Warto mieć także namiary na sklep w którym zakupimy wszelkie niezbędne części zamienne i oryginalne w przypadku usterki urządzenia. Akurat www.interhandler.pl można wyposażyć się także w materiały eksploatacyjne dzięki którym przeprowadzimy odpowiednie prace konserwacyjne sprzętu- aby zapewnić im dłuższą żywotność i lepszą wydajność.
Awatar użytkownika
ArkadiuszCzep
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2020, 17:00

Re: inwestowanie

Post autor: ArkadiuszCzep »

Ostatnio dość dużo zainwestowałem w swój biznes, który polega na produkcji pewnych rzeczy codziennego użytku. Na pewno będę chciał to w pełni rozwijać i już nawet czytałem ostatnio o harmonogramowaniu produkcji na https://quantum-software.com/blog/syste ... produkcji/. Bardzo ciekawy artykuł. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
mkoP
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2019, 19:51

Re: inwestowanie

Post autor: mkoP »

Życzę przedmówcy, aby ta duża inwestycja przyniosła duże korzysci, bo czas teraz trudny. Na szczęście moje plany inwestowania w gastro nie poszły w ruch przed wybuchem pandemii!
Awatar użytkownika
Kinga_182
Posty: 75
Rejestracja: 12 gru 2019, 23:52

Re: inwestowanie

Post autor: Kinga_182 »

Ja nie tak dawno założyłam swój biznes, a mianowicie sklep ze zdrową żywnością. Czy myślicie, że warto inwestować w programy motywacyjne i lojalnościowe ? Chciałabym żeby klienci zbierali punkty za zakupy i mogli wymieniać je na jakieś nagrody. Nie wiem czemu, ale ja sama takie programy lubię, stąd właśnie ten pomysł. A Wy co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
contik
Posty: 125
Rejestracja: 23 wrz 2019, 8:43

Re: inwestowanie

Post autor: contik »

W systemie XTB bardzo fajnie się tez inwestuje w krypto waluty i inne surowce, tam maja sporo możliwości i tematy na czasie, też własnie tam rozłożyłam sobie 50% moich oszczędności w systemie XTB i widzę, ze powoli zaczynam zarabiać, jak nie jesteście pewni, to spróbujcie sobie demo na start
Awatar użytkownika
Elisa
Posty: 183
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:55

Re: inwestowanie

Post autor: Elisa »

Nie jest to proste, szczególnie gdy wybieracie bardziej ryzykowne inwestycje. Jednak jeżeli chcecie postawić na coś bardziej bezpiecznego to też nie powinno być z tym problemu. Sprawdźcie sobie tu może portal https://kryptomaniak.pl/kantory-kryptowalut i ich pomoc przy inwestowaniu w kryptowaluty. Mnie zainteresowała ta opcja i wdrażam się już w temat.

gotowanie makaronu w mikrofali
Awatar użytkownika
tamara
Posty: 99
Rejestracja: 31 sty 2020, 10:08

Re: inwestowanie

Post autor: tamara »

contik pisze: ↑05 cze 2020, 11:00 W systemie XTB bardzo fajnie się tez inwestuje w krypto waluty i inne surowce, tam maja sporo możliwości i tematy na czasie, też własnie tam rozłożyłam sobie 50% moich oszczędności w systemie XTB i widzę, ze powoli zaczynam zarabiać, jak nie jesteście pewni, to spróbujcie sobie demo na start
Faktycznie, też zaczęłam w systemie XTB inwestować i faktycznie jest to rewelacyjna opcja :) Ja tam jestem bardzo zadowolona a obigu sprawy. Pieniądze przynajmniej nie są pożąrte przez inflację, a to najważniejsze.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 68
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:25

Re: inwestowanie

Post autor: kozi44 »

Słuchajcie, a co sądzicie o takim rozwiązaniu jak inwestycje w złoto? Z tego co widzę to ten kruszec na prawdę sporo zyskuje na wartości i wydaje mi się, że na prawdę dobrym rozwiązaniem byłoby zacząć go kupować. Jakie wy macie zdanie na ten temat?
Awatar użytkownika
lowest
Posty: 703
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:38

Re: inwestowanie

Post autor: lowest »

Na tej stronie www zostało wyjaśnione o co w tym chodzi https://evchargepartner.pl/
Awatar użytkownika
merry
Posty: 32
Rejestracja: 30 sty 2020, 23:01

Re: inwestowanie

Post autor: merry »

Ja inwestuję w XTB A ile tak da się zarobić? To zależy od danego przypadku. Na pewno rynek pod tym względem przeszedł
mega metamorfozę, są warunki do działania, tylko każdy krok musi mieć uzasadnienie.
Martę443

Re: inwestowanie

Post autor: Martę443 »

Ja też ostatnio mocno inwestowałam w swój biznes. Potrzebowaliśmy pompy wirowe allweiler, takie http://gaa.com.pl/pk/producenci/pompy-allweiler i nie było wyjścia. Na szczęście udało się je kupić w dobrej cenie.
Kinga_Śrema

Re: inwestowanie

Post autor: Kinga_Śrema »

JZ własnego doświadczenia wiem, że trzeba dobrze przemyśleć w co się chce inwestować. Ja teraz chcę zainwestować w pomy próżniowe. I tak sobie myślę czy to na pewno dobry pomysł i ma sens no, ale kto nie ryzykuje ten nie ma.
Kinga_Śrema

Re: inwestowanie

Post autor: Kinga_Śrema »

Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba dobrze przemyśleć w co się chce inwestować. Ja teraz chcę zainwestować w pompy próżniowe. I tak sobie myślę czy to na pewno dobry pomysł i ma sens no, ale kto nie ryzykuje ten nie ma.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 84
Rejestracja: 26 mar 2019, 19:21

Re: inwestowanie

Post autor: kasiunia »

By móc inwestować środki trzeba mieć swoje wolne środki finansowe - czyli wcześniej należało je zaoszczędzić. Pomnażanie pieniędzy to niezwykle pożądana umiejętność.Nie każda osoba ją posiada więc jeśli chcesz pomnożyć swoje oszczędności może się okazać ,że przynajmniej na początku potrzebować będziesz fachowej wiedzy doradcy. Przynajmniej na początku to zrób jesli nie masz wiedzy w danym temacie - inaczej upadek może być bardzo bolesny.
Moluś

Re: inwestowanie

Post autor: Moluś »

Widzę, że wzrasta zainteresowanie inwestycjami różnego typu. Coraz częściej widzę posty dotyczące inwestycji. Zastanawiam się, czy takie oferty faktycznie dają możliwość zarobku, bo wiele słyszy się o późniejszych konsekwencjach... Można sobie poczytać różne poradniki internetowe jak tu https://funduszinwestor.pl/ i później przejść sobie do szczegółowych https://funduszinwestor.pl/forex/jak-za ... zie-forex/.
Jacuś

Re: inwestowanie

Post autor: Jacuś »

Myślę że opłaca się zainwetować w kupno domu, mieszkania. Zastanawiam się właśnie czy nie skorzystać z oferty biura nieruchomości tu https://www.cn-kaczmarek.pl/ Ma ono dużą ofertę mieszkań i domów na sprzedaż. Zastanawiam się czy nie kupić domu, a stare mieszkanie odnowić i dać na wynajem. To chyba by był dobry sposób na dodatkowe pieniądze.
Awatar użytkownika
kumpel
Posty: 62
Rejestracja: 30 lis 2019, 20:34

Re: inwestowanie

Post autor: kumpel »

A co sądzicie o Forex?? Zarabia ktoś w ten sposób? Jak wam się to sprawdza? Ja się ostatnimi czasy wspomaga platformą metatrader, do tego mam wykresy renko https://www.az-invest.eu/ultimate-renko ... tatrader-5 płynne działanie, czytelne, wszystko do ogarnięcia dla kogoś bardzo początkującego nawet
Deręk

Re: inwestowanie

Post autor: Deręk »

Inwestowanie w nieruchomości jest korzystne, ale też dość kosztowne. Nie jest to oczywiście jedyna opcja. Warto sobie więc poczytać w co najlepiej inwestować w danej sytuacji. Fachowy artykuł o tej tematyce na pewno przybliży. Wam mechanizmy inwestowania, w co i jak opłaca się inwestować, a także jakie są ryzyka i potencjalne korzyści
Golęk

Re: inwestowanie

Post autor: Golęk »

Każdy, kto chce naprawdę skutecznie zarabiać na giełdzie, powinien być ostrożny i korzystać z najbardziej zaawansowanych technologii. Istnieje wiele naprawdę bardzo przydatnych aplikacji, takich jak ten https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=pl Pozwala to znacznie przyspieszyć wszystkie procesy i ułatwia pracę z finansami i samym handlem na giełdzie jako całości. Myślę, że to jest to, co jest potrzebne do handlu akcjami.
mkoPŻ

Re: inwestowanie

Post autor: mkoPŻ »

Deręk pisze: ↑22 cze 2021, 8:30 Inwestowanie w nieruchomości jest korzystne, ale też dość kosztowne. Nie jest to oczywiście jedyna opcja. Warto sobie więc poczytać w co najlepiej inwestować w danej sytuacji. Fachowy artykuł o tej tematyce na pewno przybliży. Wam mechanizmy inwestowania, w co i jak opłaca się inwestować, a także jakie są ryzyka i potencjalne korzyści
Zgadza się i raczej jest to inwestycja długoterminiwa, wymaga cierpliwośći - wtedy mozna zarobić najwięcej.
Awatar użytkownika
feel09
Posty: 479
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:20

Re: inwestowanie

Post autor: feel09 »

Inwestowanie w nieruchomości zawsze się zwraca i jest niezwykle opłacalne. Trzeba jednak wiedzieć w co iść i na jakie mieszkania stawiać, aby móc wyjść z tego na plus. Na pewno dobrze jest iść w kierunku Stolicy. Propozycje mieszkań od https://nowepoludnie2.pl/ to świetna propozycja dla wszystkich inwestorów, ze względu na lokalizację, cenę, a także wykonanie.
wieśka

Re: inwestowanie

Post autor: wieśka »

Niestety ja nie potrafię inwestować w nieruchomości ani nie mam nawet na to środków. Postanowiłam za to oszczędzać w ppk, a czytałam tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ że ten kto pozostał w programie już może liczyć zyski chociaż minął tylko rok.
Ryś

Re: inwestowanie

Post autor: Ryś »

Ja kupuje złoto i srebro za pośrednictwem https://www.mennicaskarbowa.pl/ . Udało mi się już w ten sposób ulokować ponad 40 tysięcy i jestem zadowolony z obsługi.Te środki zarobione możesz potem inaczej zainwestować właśnie w swoją firmę. To jest bardzo pomysł na dłuższy czas
Awatar użytkownika
aska
Posty: 160
Rejestracja: 28 cze 2019, 13:44

Re: inwestowanie

Post autor: aska »

Jeśli zapytać ludzi o ich zdaniem najlepsze inwestycje, to zawsze w ścisłej czołówce odpowiedzi pojawią się nieruchomości. Nie ma co się dziwić, ponieważ tego typu inwestycje mają więcej zalet, aniżeli wad. Sama zdecydowałam się na apartamenty pod inwestycje Wrocław i każdego dnia utwierdzam się w przekonaniu, że był to dobry wybor.
Awatar użytkownika
sfinx
Posty: 170
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:58

Re: inwestowanie

Post autor: sfinx »

Słuchając wypowiedzi ekspertów wiadomo, że teraz bardzo opłacalna jest inwestycja w nieruchomości. Dlatego ja sprawdzam dostępne apartamenty pod inwestycje Kołobrzeg z myślą o ich wynajmie. Moim zdaniem dużo lepiej kupić nieruchomość nad morzem, niż gdzieś w centrum Polski, bo tutaj jeszcze można dodatkowo z tego obiektu korzystać w trakcie własnego urlopu
Połek

Re: inwestowanie

Post autor: Połek »

W mojej opinii natomiast teraz zdecydowanie lepsza opcją jest na ten moment zainwestować swoje pieniądze w coś stałego, tak jak na przykład złoto. Bardzo dobry wybór posiada mennica skarbowa https://www.mennicaskarbowa.pl/, no i staram się część swoich oszczędności właśnie na długie lata odkładać w formie złota i srebra ;)
Dańka

Re: inwestowanie

Post autor: Dańka »

Zastanawialiście się kiedyś czym tak na prawdę jest inwestowanie ? - to po prostu pomnażanie swoich środków finansowych. Już oszczędzanie na lokatach bankowych jest inwestowaniem - tyle ,że w tej chwili nieopłacalnym. Trzeba zatem znaleźć inne instrumenty finansowe, które pomnożą nasze oszczędności .Proponuję zainteresować się czymś takim jak fundusze akcyjne i znaleźć fundusz, który będzie nam najbardziej odpowiadał.
Kotuś

Re: inwestowanie

Post autor: Kotuś »

Wiecie co, z tego co wiem, to bardzo ciekawy fundusz oszczędnościowy posiada generali oszczędnościowy. Polecam wam w wolnej chwili zajrzeć na ich stronę, ponieważ mają naprawdę wiele ciekawych rozwiązań, które pozwoliłyby wam na małe i niezbyt ryzykowne inwestycje na początek. Dajcie znać, co o tym uważacie.
Kikuś

Re: inwestowanie

Post autor: Kikuś »

Każdy ma inny pomysł na inewstycję swoich pieniędzy. Jedni chcą kupić mieszkanie, inni inwestują w własne fimy. Ja należę do tej drugiej kategori. Znalazlem bardzo ciekawą ofertę tu https://slawbud.pl/warszawska-94/ Piękny budynek z dużymi oknami, świetnie wyposażony w windy, miejsca parkingowe itp. Proponowane lokale można przystosować do własnych potrzeb. Ta firma też ma mieszkania na sprzedaż - patrzcie w zakładki.
Mennica Skarbowa zł

Re: inwestowanie

Post autor: Mennica Skarbowa zł »

Jeśli chcecie bezpiecznie inwestować w metale szlachetne, które skutecznie pozwalają przechować wartość kapitału względem gotówki (która przy takiej inflacji wyłącznie z roku na rok traci). To serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na MennicaSkarbowa.pl w której znajdą Państwo szeroki wybór monet, sztabek, czy również biżuterii ze złota, srebra, a nawet kamienie szlachetne. Pozdrawiamy serdecznie!
Dorocińska

Re: inwestowanie

Post autor: Dorocińska »

Pierwsze inwestowanie zaczyna się wtedy kiedy zakładamy lokatę bankową, jednak teraz jest to sposób nieopłacalny i niepolecany.Dlaczego ? - otóż oprocentowanie lokat bankowych jest oprocentowane poniżej poziomu inflacji i tak na prawdę nasze oszczędności realnie się kurczą zamiast rosnąć. Czas zatem zainteresować się innymi sposobami na pomnażanie oszczędności. Co powiecie na fundusze stabilnego wzrostu ? Przed przystąpieniem do inwestowania radzę jednak zapoznać się dogłębnie z tym tematem i zaakceptować ponoszone ryzyko inwestycyjne.
ingaa

Re: inwestowanie

Post autor: ingaa »

Bardzo ciekawie też prezentuje się apartament przy rynku mikołajki . Faktycznie firma posiada bardzo ciekawą ofertę i przede wszystkim apartamenty są bardzo nowoczesne i funkcjonalne, więc może to będzie dla was udany zakup.
Mennica Skarbowa

Re: inwestowanie

Post autor: Mennica Skarbowa »

Jeśli chodzi o bezpieczne firmy inwestycji na przykład poprzez monety i sztabki złote oraz srebrne to serdecznie zapraszamy do zapoznania sie z ofertą naszej Mennicy Skarbowej w której będziecie mogli liczyć na konkurencyjne ceny, wysoką dostępność również opcji kolekcjonerskich i tez jeśli nie jesteście zainteresowani zakupami online to również w Polsce posiadamy wiele punktów stacjonarnych.
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 66
Rejestracja: 31 sie 2019, 7:43

Re: inwestowanie

Post autor: foxi »

W czasach, kiedy inflacja daje się nam we znaki wszyscy szukają sposobów na ochronę oszczędności przed utratą wartości. Jednym z lepszych sposobów na taką ochronę jest moim zdaniem inwestowanie w nieruchomości. Czy nie uważacie ,że mieszkania w Mrągowie to jeden z lepszych wyborów.Nieruchomości umiejscowione w takiej okolicy to rewelacyjne mozliwości jej zagospodarowania.
ODPOWIEDZ