edukacja dzieci

Rozmawiamy tu o rodzinie, związkach i dzieciach. Zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematem rodzicielstwa, małżeństwa i spraw rodzinnych.
Mrozińska

edukacja dzieci

Post autor: Mrozińska »

gdzie sie uczą wasze dzieci, chodzą na dodatkowe kursy, jakie?
Mrobąk

Re: edukacja dzieci

Post autor: Mrobąk »

Zawsze uważałem, że edukacja jest ważną i niezbędną rzeczą i nie powinieneś żałować pieniędzy i czasu. Zwłaszcza gdy zwracasz się do prawdziwych specjalistów w tej dziedzinie https://buki.org.pl/ Ci ludzie dobrze wiedzą co to jest kształcić i niejednokrotnie miałem okazję przekonać się o tym korzystając z ich usług. Naprawdę robią dobry uczynek i nie mają sobie w tym równych.
szkoła

Re: edukacja dzieci

Post autor: szkoła »

edukacja ogólnie jest bardzo ważna. Oczywiście wszystko z umiarem. Czasem lepiej być dobrym w kilk dziedzinach przykładowo psychologia, literaturoznastwo, dydaktyka niż średni w 15 różnych. https://journals.umcs.pl/en
KaśkaM

Re: edukacja dzieci

Post autor: KaśkaM »

Rzeczywiście edukacja dzieci jest niezwykle istotna. Wszyscy tez dość skrupulatnie staramy się dobrać szkołę do potrzeb i zainteresować dziecka a tu masz - pandemia. W zasadzie wszelkie nasze wysiłki poszły na marne. W dobie pandemii pojawiło się coś takiego jak zdalna edukacja ale czy zda ona egzamin ? Wszyscy znosimy trudy tego stanu rzeczy ale czy taka forma edukacji okaże się skuteczna ? - zobaczymy w przyszłości.
róża

Re: edukacja dzieci

Post autor: róża »

Moim zdaniem dla dziecka będzie ważna ta książeczka tu https://www.taniaksiazka.pl/nawet-nie-w ... 45537.html Warto uświadomić jak ważna w życiu każdego człowieka jest miłość. Uczy jak o niej mówić, jak ją okazywać. To bardzo madra książka o uczuciach.
Awatar użytkownika
xerxes
Posty: 85
Rejestracja: 24 cze 2020, 23:22

Re: edukacja dzieci

Post autor: xerxes »

Do wszystkich zainteresowanych światem nauki i techniki polecam Epi-Centrum Nauki na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku https://stadion.bialystok.pl/epi-centrum-nauki/ Maja tam 100 stanowisk doświadczalnych z dziedzin m.in. takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka czy mechanika. Do tego Wystawa Główna posiada też 3 laboratoria: robotyki, energetyki i elektromobilności a tam organizowane są zajęcia i warsztaty. Super sprawa, koniecznie tam musicie kiedyś z dzieciakami zajrzeć.
Mikołajka

Re: edukacja dzieci

Post autor: Mikołajka »

Edukacja dzieci jest bardzo ważna i to my powinniśmy im pokazać, że można również z nauki czerpać radość. Oczywiście bardzo ważne jest również wybranie odpowiedniej placówki. Jeśli chodzi o przedszkole, to gorąco polecam ich https://fiqmiku.pl/. Mają świetną kadrę, super program nauczania oraz wiele zajęć dodatkowych. Najważniejsze jednak jest to, że posiadają wyjątkowe podejście do dzieci, dzięki czemu zawsze są uśmiechnięte.
Awatar użytkownika
allo83
Posty: 141
Rejestracja: 02 wrz 2019, 17:18

Re: edukacja dzieci

Post autor: allo83 »

Mój zdolny, mały matematyk i kompletny niejadek uczęszczał na szczęście do niepublicznego przedszkola „Promyk” Radek rozwinął w przedszkolu swoje zdolności, uczestnicząc w autorskim programie „dziecięca matematyka” https://www.promyk.szczecin.pl/przedszk ... gramy.html. Oprócz tego nauczył się jeść zdrowe i pyszne potrawy przyrządzane w przedszkolnej kuchni.
ikroś

Re: edukacja dzieci

Post autor: ikroś »

Warto jest zacząć jak najwcześniej, nasz synek chodzi obecnie do przedszkola prywatnego Akademia Przedszkolaka Małe Kroczki w Katowicach. Ich oferta jest bardzo szeroka, mają nie tylko zwykłe zajęcia, ale również ofertę terapeutyczną, z której także korzystamy, synek korzysta z pomocy logopedy, bo miał duże problemy z mówieniem http://malekroczki.pl/oferta-terapeutyczna/. Ceny mają korzystne, świetnie zajmują się dziećmi, wpierają także rodziców, polecam gorąco.
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 538
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:22

Re: edukacja dzieci

Post autor: Iza »

Ogólnie jeśli interesują Was takie tematy związane z edukacją, to polecam zajrzeć na bloga na stronie internetowej http://prywatnaedukacja.pl. Możecie się z niego dowiedzieć między innymi jak uczyć dziecko języków, jak poradzić sobie z trudnościami dziecka w nauce, jak wybrać dobre przedszkole dla swojego dziecka czy też co powinno się znaleźć w szkolnej wyprawce ;) Jestem przekonana, że Was to zaciekawi :)
młyka

Re: edukacja dzieci

Post autor: młyka »

Mój syn miał problem z matematyką. Znajoma poleciła mi sprawdzone przez siebie miejsce https://akademiaucznia.eu/ . Chętnie korzysta z tych zajęć, a oceny zdecydowanie wyszły na plus. W końcu mam z głowy kłopot i w sumie nie kosztuje mnie to wiele. Zdecydowanie warto zapłacić te kilka złoty.
kasiaŚ34

Re: edukacja dzieci

Post autor: kasiaŚ34 »

Moje dziecko od września idzie do przedszkola i jestem całkowicie spokojna bo wybraliśmy najlepsze przedszkole jakie jest w dzielnicy Ursus a jest to przedszkole Entliczek Pętliczek http://www.przedszkoleentliczek.pl/# . Zanim zapisałam do nich córkę to zrobiłam rozeznanie w śród znajomych i każdy bardzo zachwalał Entliczka
Awatar użytkownika
feel09
Posty: 479
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:20

Re: edukacja dzieci

Post autor: feel09 »

Jeśli chodzi o rozwój dziecka, oprócz edukacji w szkole czy przedszkolu, warto pomyśleć o tym jak w domu bawić się i edukując jednocześnie. Wspólne spędzanie czasu z dziećmi wzmacnia relacje. jest mnóstwo ciekawych i oryginalnych zajęć a ostatnio trafiłam na ciekawą techniką, która nazywa się monotypia - jesli Twoje dziecko lubi zabawy z farbami to koniecznie sprawdź. Tutaj znajduje się opis :) https://www.advena-art.com/aktualnosci/ ... ej-odbitki
kamówka

Re: edukacja dzieci

Post autor: kamówka »

Naszemu głuchoniememu dziecku należało zapewnić jak najlepszą edukację, wokół rówieśników których trapią podobne kłopoty zdrowotne. Ze wsparciem przyszedł Instytut Głuchoniemych , czyli placówka szkolno-wychowawcza dla dzieci i młodzieży z wadą słuchu. Tam nasz syn odbiera stosowne wykształcenie na tym polu.
soniaa

Re: edukacja dzieci

Post autor: soniaa »

A kojarzycie przykładowo też firmę https://www.nowaera.pl/egzaminosmoklasisty ? Nie wiem czy wiecie, ale tam możecie znaleźć świetne materiały edukacyjne, jak i najróżniejsze informacje, które wam pomogą przygotować się jeszcze lepiej do egzaminów końcowych ósmoklasisty.
kamilla

Re: edukacja dzieci

Post autor: kamilla »

Tak, to jest bardzo ważne. W szczególności, aby z pełnym sukcesem zdać egzamin dla 8 klasy język polski, jak i z innych przedmiotów. Warto korzystać na pewno z dodatkowych materiałów edukacyjnych, bo to może pomóc wam utrwalić wiedzę. Przykładowo tutaj egzamin8.pl macie sporo informacji dotyczące j. polskiego.
ODPOWIEDZ