Biegunki i zaparcia

Rozmawiamy tu o rodzinie, związkach i dzieciach. Zapraszamy do dyskusji wszystkich zainteresowanych tematem rodzicielstwa, małżeństwa i spraw rodzinnych.
Gość

Biegunki i zaparcia

Post autor: Gość »

Od pewnego czasu cierpię na naprzemienne zaparcia i biegunki, co utrudnia mi normalne funkcjonowanie. Zastanawiam się, czy może to być związane z zespołem jelita drażliwego. Jakie kroki powinienem podjąć, aby uzyskać dokładną diagnozę i zacząć skuteczne leczenie?
kijka

Re: Biegunki i zaparcia

Post autor: kijka »

Jeśli zmagasz się z naprzemiennymi zaparciami i biegunkami, to rzeczywiście może to być związane z zespołem jelita drażliwego. Aby uzyskać dokładną diagnozę, warto umówić się na wizytę u gastrologa. Specjalista przeprowadzi odpowiednie badania, aby wykluczyć inne przyczyny objawów i potwierdzić diagnozę IBS. W międzyczasie warto rozważyć wsparcie jelit, na przykład przez wdrożenie Intesta Max. Ten preparat zawiera maślan sodu, który pomaga w regeneracji błony śluzowej jelit i może przynieść ulgę w objawach, ma tez formule spowolnionego uwalniania wiec faktycznie dociera tam, gdzie trzeba :)
ODPOWIEDZ