Precyzyjny lokalizator GPS do auta

Dla fanów nowych technologii. Szukasz idealnego smartfona, komputera czy drukarki? Dołącz do nas!
Awatar użytkownika
Investon
Posty: 25
Rejestracja: 09 sty 2020, 9:33

Precyzyjny lokalizator GPS do auta

Post autor: Investon »

Chciałbym się dowiedzieć czy wsród dostępnych na rynku lokalizatorów GPS są różnice co do dokładności lokalizacji? Zależy mi na jak najbardziej precyzyjnym pomiarze położenia pojazdu - z dokładnością 2-3 metrów, a chętnie nawet dokładniejszy. Wymaga tego charakterystyka zadania, jakie ma spełniać ten system. Dokładność np 20 metrów w ogóle nie wchodzi w grę. Czy da się znaleźć taki system? Korzystacie z jakiś u siebie?
Awatar użytkownika
ArekIw
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2020, 14:58

Re: Precyzyjny lokalizator GPS do auta

Post autor: ArekIw »

Domyślam się że chcesz wiedzieć np na którym stanowisku zaparkowany jest który pojazd? Wydaje mi się że GPS do tak precyzyjnych zastosowań nie jest najlepszym rozwiązaniem. Poza tym z tego co słyszałem dokładność GPS jest różna w różnych miejscach, bo sygnał satelitarny róznie pokrywa ziemie.

triathlon radłów
Awatar użytkownika
Jacekk
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2020, 9:34

Re: Precyzyjny lokalizator GPS do auta

Post autor: Jacekk »

Wedlug mojej wiedzy gps nie jest systemem do stosowania w pomieszczeniach zamknietych. Sciany, dachy, gesta zabudowa, znaczaco ograniczaja docieranie sygnalu, a tym samym przekladaja sie na dokladnosc lokalizacji. Idealne zastosowanie GPS to tereny otwarte i wtedy mozemy liczyc na dokladnosc 1-2 metra, co jest wystarczajace przy typowych zastosowaniach w transporcie.
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 538
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:22

Re: Precyzyjny lokalizator GPS do auta

Post autor: Iza »

A czy wiecie, że teraz robią już kamerki samochodowe z wbudowanym GPS? Widziałam ostatnio ranking takich właśnie sprzętów na stronie internetowej https://smartcams.pl/blog/43_kamery-sam ... nking.html. Jak sądzicie, warto sobie kupić taki gadżet do auta?
Awatar użytkownika
yuta
Posty: 11
Rejestracja: 02 mar 2020, 11:01

Re: Precyzyjny lokalizator GPS do auta

Post autor: yuta »

Jeżeli poszukujesz nowatorskich rozwiązań do zarządzania pojazdami w swojej firmie, to jak dla mnie świetnie sprawdza się system Flotman. Oprócz standardowej lokalizacji GPS oferują też wiele rozszerzeń - dane sczytywane są z dodatkowo zamontowanych czujników. Sam program jako narzędzie organizujące pracę i generujące raporty to naprawdę skok technologiczny dla firmy, jeżeli do tej pory nie macie wdrożonego podobnych rozwiązań. Program i fachowa obsługa klienta po polsku - polecam sprawdzić ich stronę.
Awatar użytkownika
ArekWicz
Posty: 242
Rejestracja: 11 paź 2019, 9:10

Re: Precyzyjny lokalizator GPS do auta

Post autor: ArekWicz »

Zgadza się, rozbudowując flotę samochodów warto stawiać przede wszystkim na najwyższą skuteczność oraz odpowiednią organizację bo tylko wtedy można zbudować dobrze działającą firmę na szersza skalę. Jestem pewien, że wprowadzając Flotman i u Was będzie to dużo wygodniejsze i przede wszystkim podniesie korzyści podczas zdobywania nowych zleceń, ale jednocześnie skutecznie ograniczy wydatki na flotę.
Awatar użytkownika
Qubis77
Posty: 108
Rejestracja: 27 lis 2019, 22:49

Re: Precyzyjny lokalizator GPS do auta

Post autor: Qubis77 »

Bardzo fajny temat i spora ilość wskazówek, dobrze wiedzieć na przyszłość i możliwości rozwojowych przedsiębiorstwa transportowego.
ODPOWIEDZ