Podatki

Dla fanów nowych technologii. Szukasz idealnego smartfona, komputera czy drukarki? Dołącz do nas!
Awatar użytkownika
Momok
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2019, 18:29

Podatki

Post autor: Momok »

Kompletnie nie znam się na podatkach, ale na szczęście trafiłem na tę stronę https://www.banki24.com.pl/mikrorachune ... 2020-roku/ . Teraz wiem już dosłownie wszystko na ten temat. Dzięki tej stronie mogę skutecznie i efektywnie prowadzić własny biznes. Podatki nie są już dla mnie zagadką.
Tak kochamy marzenia, że boimy się je realizować.
Awatar użytkownika
allo83
Posty: 141
Rejestracja: 02 wrz 2019, 17:18

Re: Podatki

Post autor: allo83 »

Co do płacenia podatków, polecam poradzić się doradcy podatkowego. Ja jestem zadowolona z usług biura www.pukaluk.pl. Zawsze mądrze podpowiedzą, jak obniżyć podatki i jak wybrnąć z trudnych sytuacji z nimi związanych. Polecam.
Awatar użytkownika
JestAmbrozy
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2020, 11:56

Re: Podatki

Post autor: JestAmbrozy »

Jestem pewny, że wiele osób tutaj jest zainteresowanych zwrotem podatku. Oczywiście chodzi mi tutaj o tym ile czasu trzeba czekać na przelew pieniędzy na konto. Jeżeli bardzo Was to interesuje to polecam zajrzeć na https://www.e-pity.pl/kiedy-zwrot-podatku/. Moim zdaniem to fajnie stworzony ranking ile czeka się na zwrot w każdym z województw.
Awatar użytkownika
Kwinto
Posty: 47
Rejestracja: 08 lip 2019, 12:14

Re: Podatki

Post autor: Kwinto »

Podatki to jest rzecz naprawdę fajna. Zwłaszcza jeśli ktoś jest doradcą podatkowym.
______________________________
Tematy prac z administracji - Łódź
Awatar użytkownika
Izak
Posty: 62
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:41

Re: Podatki

Post autor: Izak »

Sporo informacji o podatkach przy zakładaniu działalności znajduje się w poradniku https://blogstyle.pl/praca-na-swoim-co- ... sna-firme/ dla młodych przedsiębiorców.
Awatar użytkownika
agis
Posty: 316
Rejestracja: 27 maja 2019, 20:51

Re: Podatki

Post autor: agis »

Podatki, to niewątpliwe bardzo trudna dziedzina. Przepisy niestety nie są napisane w taki sposób, aby każdy mógł je zrozumieć. Poza tym problem jest tym, że jest wiele rożnych ustaw i rozporządzeń i czasem nie wiadomo, gdzie czego szukać. Właśnie dlatego warto współpracować z kancelarią, która specjalizuje się w tej tematyce. Tutaj https://www.kancelaria-walterowicz.pl/doradztwo-prawne/ sobie zerknijcie. Bardzo profesjonalnie podchodzą do tematu.
Awatar użytkownika
Aligru
Posty: 64
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:19

Re: Podatki

Post autor: Aligru »

Jeśli masz jakiś poważny problem z zakresu prawa podatkowego, zgłoś się tutaj: https://www.skilex.com.pl/prawo-adminis ... podatkowe/ powinni pomóc, specjalizują się właśnie w tej dziedzinie.
Awatar użytkownika
xerxes
Posty: 85
Rejestracja: 24 cze 2020, 23:22

Re: Podatki

Post autor: xerxes »

Fajna, sprawdzona warszawska firma od doradztwa prawnego i podatkowego to https://www.ap-prawoifinanse.pl/doradztwo-podatkowe. To świetna firma we współpracy, my jesteśmy z ich usług w 100 % zadowoleni. Dodam, że mają rozsądne stawki.
Awatar użytkownika
Qubis77
Posty: 108
Rejestracja: 27 lis 2019, 22:49

Re: Podatki

Post autor: Qubis77 »

Natomiast jeżeli pracowaliście za granicą, a dokładnie w Holandii i potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie rozliczenia podatków to warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez - https://aangifte24.com/dokumenty-do-pobrania/ gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje oraz dokumenty do pobrania. Z takim wsparciem idzie to dużo szybciej, a jednocześnie skutecznie ominiecie wiele problemów na które można natrafić kiedy zabieramy się za to wszystko bez odpowiedniej pomocy.
Awatar użytkownika
mantra
Posty: 160
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:40

Re: Podatki

Post autor: mantra »

Trzeba oczywiście wszystko płacić, tak samo jak i kredyty i inne zadłużenia. Jednak wiadomo, że sytuacje są różne. Macie może problemy z długami? Ściga was Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny? tu firma http://pozwaniprzezfundusz.pl na pewno będzie mogła wam pomóc

nawiewniki ścienne cennik
Awatar użytkownika
mazajka
Posty: 156
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:23

Re: Podatki

Post autor: mazajka »

Sprawy podatkowe są niezwykle ważne, zgodne z obowiązującymi przepisami, zawsze rozliczone na czas. Wszystkich przedsiębiorców obowiązuje teraz jednolity plik kontrolny, ewidencja vat w formie elektronicznej , trzeba po prostu wszystkiego pilnować, żeby żadnego błędu nie popełnić.
Awatar użytkownika
balecki
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:37

Re: Podatki

Post autor: balecki »

W sumie podatki są bardzo istotne i moim zdaniem warto jest co nieco na ich temat wiedzieć. Ja również jakiś czas temu czytałem na stronie https://kioskpolis.pl/podatek-od-kupna- ... /#kotwica2 jak wygląda podatek od zakupu samochodu i ile mamy czasu na jego opłacenie.
Awatar użytkownika
Porion77
Posty: 158
Rejestracja: 15 gru 2019, 11:08

Re: Podatki

Post autor: Porion77 »

Usługi biura księgowego oferowanego przez firmę www.biuroenigma.pl będą najlepszym wyborem. Niedawno sam zdecydowałem się na ich usługi i jest o wiele wygodniej, czuję że mniej mam na głowie, a wszystkie papiery ogarnięte. Sprawy firmowe działają jak w zegarku. Solidna firma uczciwie wykonująca swoją pracę.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 324
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:21

Re: Podatki

Post autor: mczay »

W Polsce podatki są bardzo wysokie, co budzi we mnie poczucie niesprawiedliwości
___
https://www.noclegowo.pl/pogoda/karpacz/
Awatar użytkownika
marta_m
Posty: 26
Rejestracja: 18 wrz 2020, 15:58

Re: Podatki

Post autor: marta_m »

Czy znacie i jesteście w stanie polecić dobry darmowy program do faktur jpk? Jestem dopiero na początku drogi z JDG i nie chciałabym już na tym etapie generować dodatkowych kosztów, kiedy zarobek jeszcze nie jest zbyt wysoki
RądZIK_22

Re: Podatki

Post autor: RądZIK_22 »

A ja jestem ciekawy jak rozliczacie się z pit-37? Robicie to sami czy może z Waszych małżonkiem, a może jesteście osobami samotnie wychowującymi dzieci? Tych sposobów jak widać jest kilka. Ogólnie czytałem ostatnio o tym na https://pieniadze.rp.pl/sponsorowane/25 ... acy-dzieci. Wydaje mi się to ciekawym sposobem na rozliczanie.
Miś9

Re: Podatki

Post autor: Miś9 »

Grunt, żeby pamiętać o przekazaniu 1% podatku na jakąś fundację. To ważne bo to nic nie kosztuje a można uczynić wiele dobrego dla innych! Jak nie macie pomysłu to https://fundacjabirn.pl/wesprzyj/ pracuje nad bioniczną trzustką i potrzebuje takiego wsparcia :)
BaBalToWiCź

Re: Podatki

Post autor: BaBalToWiCź »

Podatki to jest coś co dotyczy nas wszystkich, ale zdecydowana większość ludzi w ogóle o tym nie myśli, o jakimś dokształcaniu się w tym kierunku nawet już nie mówiąc. Moim zdaniem nie tak to powinno wyglądać. Wszystkim sceptycznym polecam zajrzeć na https://powiat-piaseczynski.info/inform ... -z-pit-37/. Fajnie tam opisali podstawy dotyczące PIT 37 :)
Kaśka22

Re: Podatki

Post autor: Kaśka22 »

Jak prowadzisz firmę to możesz łatwo zgubić się w gąszczu przepisów i dlatego warto mieć dostęp do doradcy podatkowego. Najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z tej platformy ekancelaria.tv bo wszystko załatwisz online. Masz tam dostęp do wszelkich specjalistów jeśli chodzi o porady prawne i podatkowe. Wszystko to szybko i w atrakcyjnej stawce.
Awatar użytkownika
balecki
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:37

Re: Podatki

Post autor: balecki »

Faktycznie ja również nalezę do osób, dla których same podatki są niezwykle ważne i myślę, że jak najbardziej warto jest co nieco o nich wiedzieć. Nawet całkiem niedawno czytałem na stronie http://www.eduforum.pl/sprzedaz-online-a-podatek-vat/ jak ma się kwestia podatku VAT w przypadku prowadzenia sprzedaży online.
małta

Re: Podatki

Post autor: małta »

Moim zdaniem, jeżeli poszukujecie jakościowej księgowości, a także ekspertów od podatków, to koniecznie zajrzyjcie pod ten adres internetowy https://taxexpert24.pl/ gdzie znajdziecie ciekawą ofertę, którą w moim mniemaniu warto zweryfikować na własną rękę w wolnym czasie.

rainforest wax do włosów ciemnych
jowiś5855

Re: Podatki

Post autor: jowiś5855 »

Jak mam być szczera, to założenie własnej firmy nie jest skomplikowane - zdecydowanie trudniejsze jest jednak poprowadzenie księgowości w sposób prawidłowy. I między innymi dlatego, warto byłoby powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Ze swojej strony jestem w stanie polecić informacji na stronie https://startkariery.pl/forma-opodatkowania-jak-wybrac/ .
loguś

Re: Podatki

Post autor: loguś »

Ja tam znam się na tym tyle o ile, bo tak naprawdę biznes nigdy nie był moją domeną jakoś tak. Uważam jednak, że nie ma to jak poszukiwanie odpowiedniego rozwiązania i skoro tak, to może taki https://www.mega-tech.com.pl/ program Wam pomoże? Moim zdaniem to jedna z najlepszych opcji, ale sprawdzajcie to sami sobie.
mksi8984

Re: Podatki

Post autor: mksi8984 »

Co wiecie na temat rozliczeń podatkowych, jeśli pracowało się przez jakiś czas za granicą? Dowiedziałem się, że należy mi się zwrot podatku ze Szwecji , ale dobrze wiem, że poradzenie sobie ze wszystkimi formalnościami sprawi mi nie lada kłopot. Pomyślałem, że najlepiej będzie skontaktować się z https://zwrot-podatkow.pl/zwrot-podatku-ze-szwecji .
taliaa

Re: Podatki

Post autor: taliaa »

Czy planujecie w ostatnim czasie jakieś dodatkowe rozliczenia podatkowe? Nie zapominajcie proszę o podatku zagranicznym, a dokładniej szwedzkim. Możecie go łatwo odzyskać, skoro byliście podwójnie opodatkowani. Tu https://deklaracje.se/rozliczenie-podatku-ze-szwecji/ macie placówkę, która się tym profesjonalnie zajmuje już od bardzo wielu lat. Na pewno Wam pomogą.
Kaja

Re: Podatki

Post autor: Kaja »

Dla sektora oświatowego również przewidziane są zmiany w VAT, które wejdą w życie w 2024 roku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj https://mbon.pl/jak-zmienia-sie-stawki-vat-w-2024-roku/ co jest niezbędne dla instytucji edukacyjnych w celu właściwego planowania finansowego. Zmiany mają na celu wsparcie edukacji przez lepsze dostosowanie opłat do realiów gospodarczych.
ODPOWIEDZ