Księgowość - czy warto w to iść?

Gdzie szukać wiedzy? Na jakie kursy się zapisać? Jaką szkołę wybrać? Szukasz porady? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Magnat777
Posty: 34
Rejestracja: 08 lip 2019, 9:29

Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: Magnat777 »

Księgowość - czy warto w to iść? Co o tym myślicie? Jak dla mnie to jest po prostu ciężka sprawa. Poza tym zawód księgowej wydaje się być specjalnością typowo kobiecą.
________________________________
Tematy prac magisterskich z fizjoterapii
Awatar użytkownika
szklane.oko
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2019, 12:58

Re: Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: szklane.oko »

Uwierz mi księgowość to dobry zawód. Wymaga ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji i bycia na bieżąco z przepisami.
Warto inwestować w to, ponieważ to inwestycja zwrotna.
Gdybys potrzebował informacji o kursach dla księgowych to warto śledzić ogłoszenia na serwisach lokalnych jak https://www.czestochowiak.pl/
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 538
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:22

Re: Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: Iza »

A skoro już o księgowości mowa, to czy wiecie o tym, że są różne sposoby na to, aby zmniejszyć nieco koszty związane z prowadzeniem księgowości w firmie? Ja czytałam ostatnio na stronie http://www.primesoft.pl/ o nowoczesnych systemach informatycznych oferowanych przez firmę Primesoft, które mogą podobno takie koszty zmniejszyć nawet o 23% ;)
Awatar użytkownika
Elka88
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:49

Re: Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: Elka88 »

Jeżeli chodzi o księgowość jako zawód. hmmm jeżeli jesteś dobry z matmy, masz ten taki zmysł ekonomiczny itd to spoko. Czemu nie. Ale wiesz, prowadzenie biura rachunkowego nie należy do łatwych. Widzisz, ja np korzystam z bardzo fajnej usługi takiej jak tutaj https://wfirma.pl/ksiegowosc I powiem Ci jedno, po pierwsze nie liczą mnie jak za zboże. Koszt usługi jest niski. A mam wsparcie ekspertów pdoatkowych, księgowych czy też prawników. I jest tutaj wszystko : CRM, kilometrówki do PIT i VAT czy też deklaracje i raporty JPK.
Awatar użytkownika
ArekWicz
Posty: 243
Rejestracja: 11 paź 2019, 9:10

Re: Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: ArekWicz »

Prowadząc księgowość pamiętajcie również o wykorzystywaniu porządnych rozwiązań jeśli chodzi o programy typu Invoice Digitzer na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę jeśli chodzi o jakość, skuteczność i też wydajność. Dokładne informacje na jego temat znajdziesz na http://elementia.pl/ co na pewno ułatwi Ci podjęcie słusznej decyzji jeśli chodzi o zakup. Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem i wiem, ze bez tego problemów i straty czasu byłoby co nie miara w każdym miesiącu.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 324
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:21

Re: Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: mczay »

Kiedyś też się nad tym zastanawiałam. Jeśli sama nie założysz sobie działalności i nie uda Ci się współpracować z dobrymi firmami to niestety nie podołasz. Biuro rachunkowe i księgowość upadają, między innymi przez to, że większość ludzi woli się rozliczać przez programy internetowe. W tym czasie, ludzie powinni do księgowości walić drzwiami, jednak sami się rozliczają z pitów przy pomocy różnych programów np. https://www.e-pity.pl/pit-online/
Awatar użytkownika
marta_m
Posty: 26
Rejestracja: 18 wrz 2020, 15:58

Re: Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: marta_m »

Do jpk-vat polecam aplikacje. To rozwiązanie stosunkowo proste, a przy tym (w moim przypadku) naprawdę niezawodne. Dlatego ja na ten moment nie mam potrzeby rozpoczynania współpracy z zewnętrzną księgowością.
Awatar użytkownika
balecki
Posty: 193
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:37

Re: Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: balecki »

Tak jak zostało już powyżej napisane to ja również jestem zdania, że jak najbardziej warto jest iść w informatyzację. Muszę przyznać, że bardzo fajnym rozwiązaniem jest CRM z https://www.connecto.pl/system-crm/ ponieważ tak zarządzana firma ma wtedy szanse na sukces.
samiś04034

Re: Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: samiś04034 »

Ja od samego początku miałam spore problemy z prowadzeniem księgowości. Sprawiało mi to duże kłopoty i pochłaniało zbyt wiele czasu, dlatego zdecydowałam się na współpracę z biurem rachunkowym https://lidersc.pl/ . W moim imieniu zajmują się pełną księgowością oraz obsługą kadrową firmy. Jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania.

schneider electric zbe101
zośka

Re: Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: zośka »

Tak, również możemy sobie ułatwić pracę przez używanie systemu https://oscbr.pl/ . Dla mnie okazał się doskonałym ułatwieniem, mogę w ten sposób współpracować z klientami online i co ważne jest on dużym zabezpieczeniem przed popełnianiem błędów. Jest prosty w obsłudze, po prostu warto go mieć.
krótka

Re: Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: krótka »

Nie zajmuj się tym na własną rękę - taką robotę zostaw fachowcom. Mocno odetchnęliśmy odkąd usługi w takiej formie powierzyłem do https://yellowfrog.com.pl/ksiegowosc . Całkowicie sprostało to moim wymogom i co najważniejsze - pozwoliło na zaoszczędzenie, czasu, nerwów. Pełen profesjonalizm!
kórka

Re: Księgowość - czy warto w to iść?

Post autor: kórka »

Księgowość oraz jej realizację najlepiej było powierzyć sprawdzonym i zaufanym fachowcom. Odkąd zajmują się tym http://www.taxer.com.pl/oferta/ksiegowosc to mamy spore powody do zadowolenia. Na własną rękę ogarnięcie tego było wymagające, także kłopot za nami.
ODPOWIEDZ