skuteczna wentylacja

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i sprzątaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
Awatar użytkownika
ota-66
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2022, 19:06

skuteczna wentylacja

Post autor: ota-66 »

Dzień dobry, planuję montaż energooszczędnej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła - rekuperacji. Znalazłem nawet firmę, która ma duże doświadczenie w tym temacie i montuje systemy o najwyższym stopniu odzysku ciepła. Na co warto zwrócić szczególna uwagę? Co koniecznie trzeba posprawdzać, zanim podpiszę już oficjalną umowę? Z góry dziękuję Wam za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Murat1998
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2022, 20:16

Re: skuteczna wentylacja

Post autor: Murat1998 »

Głównym zadaniem rekuperatora jest dostarczanie oraz usuwanie powietrza do i z pomieszczeń. Warto zadbać o jak najwyższą jakość centrali. Rekuperatory pracują bowiem bez przerwy przez cały czas, całą dobę, każdą porę roku. Od wytrzymałości oraz niezawodności jego elementów zależy bezawaryjna praca, parametry odzysku ciepła, a także cicha praca całego systemu. Na polskim rynku obecnych jest kilkadziesiąt marek rekuperatorów, dlatego należy pamiętać, że mimo iż to rekuperator jest sercem systemu i od tego urządzenia rozpoczyna się przynosząca korzyści praca całego układu, nawet najlepszy rekuperator nie zagwarantuje spodziewanego zysku energetycznego z pracy systemu ani cichej pracy, gdy nieprawidłowo zostanie wykonana instalacja.
ODPOWIEDZ