Jak obniżyć rachunki za prąd?

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i sprzątaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
Awatar użytkownika
Bartek
Posty: 50
Rejestracja: 18 lip 2019, 14:45

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Post autor: Bartek »

Cześć! Jak według Was najlepiej obniżyć rachunki za prąd? Zastanawiam się czy nie skorzystać z usług firmy elektrum http://elektrum.com.pl/. Znajomy polecał mi tę firmę. A może ktoś z Was korzystał z jej doradztwa?
Awatar użytkownika
Izajasz_78
Posty: 24
Rejestracja: 29 lip 2019, 22:50

Re: Jak obniżyć rachunki za prąd?

Post autor: Izajasz_78 »

Ja korzystałam i to był bardzo dobry wybór. Firma elektrum pomogła dobrać mi odpowiednią ofertę i dostosować taryfę do moich potrzeb. Dzięki temu mam dużo mniejsze rachunki za prąd.

pasek enkodera
Zuzuś

Re: Jak obniżyć rachunki za prąd?

Post autor: Zuzuś »

Bartek pisze: ↑09 lut 2020, 6:00 Cześć! Jak według Was najlepiej obniżyć rachunki za prąd? Zastanawiam się czy nie skorzystać z usług firmy elektrum http://elektrum.com.pl/. Znajomy polecał mi tę firmę. A może ktoś z Was korzystał z jej doradztwa?
Podczas budowy domu warto rozważyć instalację pompy ciepła tak by móc prawie za darmo ogrzewać swój dom
eluś

Re: Jak obniżyć rachunki za prąd?

Post autor: eluś »

Jedynym sprawdzonym sposobem na radykalne i trwałe obniżenie miesięcznych wydatków na prąd jest korzystanie z własnej przydomowej mikroelektrowni słonecznej. Ja skorzystałam z usług tej firmy tutaj Inverter tutaj https://inverter.com.pl/ . Zapewniają długą gwarancję na wykonane przydomowe elektrownie słoneczne.
Awatar użytkownika
balecki
Posty: 192
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:37

Re: Jak obniżyć rachunki za prąd?

Post autor: balecki »

Ja również dość długo się nad tym problemem zastanawiałem, ale w końcu udało mi się znaleźć najlepsze moim zdaniem rozwiązaniem. Po prostu wybrałem fajną taryfę do mojej firmy https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/ i to dzięki niej teraz bez najmniejszego problemu płacę niższe rachunki za prąd. Widzę to w końcu na fakturach.
bułka

Re: Jak obniżyć rachunki za prąd?

Post autor: bułka »

Moim zdaniem najlepszą formą zminimalizowania rachunków za prąd jest instalacja fotowoltaiczna. Wiele na jej temat znaleźć można na https://kutno.net.pl/lifestyle/panele-f ... VjdpQwDWxV . Z takiego rozwiązania korzysta od jakiegoś czasu coraz więcej osób. Odnawialnej źródła energii dają nam możliwość oszczędzania i życia w sposób ekologiczny a to dla wielu osób ważna kwestia.
madźa

Re: Jak obniżyć rachunki za prąd?

Post autor: madźa »

Moim zdaniem jeśli masz możliwość to warto zastanowić się nad instalacją fotowoltaiczną. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest nie tylko ekonomiczne ale także ekologiczne a na to coraz więcej osób zwraca uwagę. Bardzo fajny artykuł w tym temacie znalazłam na https://www.portel.pl/strefa-biznesu/fo ... sci/122486 . Warto sobie zajrzeć i zapoznać się jego treścią. Dowiesz się jak to działa, gdzie się je montuje oraz to i ile możesz zmniejszyć rachunki za energię elektryczną.
Małgosia

Re: Jak obniżyć rachunki za prąd?

Post autor: Małgosia »

Polecam zapoznać się z tym, jak wyglądają instalacje fotowoltaiczne na Dolnym Śląsku. Z tego co słyszałam na takich instalacjach można naprawdę dużo zaoszczędzić, dlatego warto zdecydować się na zmianę. Może są to koszty na początku, ale możesz ubiegać się też o dofinansowanie.
owiś4333

Re: Jak obniżyć rachunki za prąd?

Post autor: owiś4333 »

Zdecydowanie jestem zwolennikiem tej technologii, uważam, że w przyszłości będzie to jeden ze standardów, więc póki są dotacje i pomoc w instalacji takich paneli, to warto w to inwestować. Polecam stronę https://dziennikarstwo.edu.pl/oplacalnosc-fotowoltaiki/ gdzie można znaleźć więcej informacji na ten temat. Ogólnie czytam różne artykuły i nawet nie wiem, że aż tyle ich jest. W sumie dowiedzieć można się teraz wszystkiego. Warto w taki sposób szukać informacji.
Słonek Damian

Re: Jak obniżyć rachunki za prąd?

Post autor: Słonek Damian »

Na szczęście jest jeszcze sporo bardzo fajnych firm, które rzetelenie pomogą klientowi wybrać po prostu najkorzystniejsze rozwiazanie. Dzięki temu na pewno klient po prostu będzie zadowolony. Zerknijcie sobie na stronę https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-wroclaw/, oferta jest bardzo dobra i kompleksowa
Awatar użytkownika
Nadia1985
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2021, 20:47

Re: Jak obniżyć rachunki za prąd?

Post autor: Nadia1985 »

Żeby naprawdę obniżyć rachunki za prąd - zdecydowanie polecam rozwiązanie: panele fotowoltaiczne. Naprawdę odczujecie różnicę. Trzeba tylko dobrze wyliczyć ile paneli będzie Wam potrzebnych. u mnie montowała je firma: Stilo Energy. Polecam ich. Solidni i wypróbowani.
ODPOWIEDZ