Filtr do wody?

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i sprzątaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
mamuśka17

Filtr do wody?

Post autor: mamuśka17 »

Czy ktoś z Was używa dzbanków filtrujących i może podzielić się opinią? Na https://filtrosfera.pl/ dostępny jest spory wybór takich dzbanków i butelek. Jednak czy takie oczyszczanie wody na pewno jest skuteczne? Czy woda tak przefiltrowana jest czysta?
Truskawkowy Bakuś

Re: Filtr do wody?

Post autor: Truskawkowy Bakuś »

Też się nad tym zastanawiam, bo kupowanie butelek mi się nie uśmiecha z racji produkowanych śmieci. Zastanawiam się jedynie, jak realnie taki filtr wpływ na skład wody, czy faktycznie do zmienia, czy zmienia smak. Internet roi się artykułów tego typu: http://kuracjusz.info/nauka/sklad-wody- ... co-uwazac/, więc zastanawiam się, gdzie właściwie jest racja.
Zośka

Re: Filtr do wody?

Post autor: Zośka »

A ja po prostu dzbanek filtrujący Provence z aquaphor. Dzięki niemu woda jest krystaliczna i smaczna a ja w końcu nie tonę w morzu pustych butelek;)
nkuś

Re: Filtr do wody?

Post autor: nkuś »

Zależy, o jakim filtrze myślisz, czy takim zakładanym na kran, czy raczej cos w stylu dzbanka z filtrem. Jeśli chodzi o takie zakładane na kran, to są specjalne sklepy zajmujące się tylko tym. Natomiast jeśli chodzi o dzbanki filtrujące, to polecam sklep Clean 24, jest tam duży wybór, na pewno znajdziecie coś, co będzie odpowiadało waszym potrzebom.
Adaś

Re: Filtr do wody?

Post autor: Adaś »

mamuśka17 pisze: ↑28 wrz 2020, 10:45 Czy ktoś z Was używa dzbanków filtrujących i może podzielić się opinią? Na https://filtrosfera.pl/ dostępny jest spory wybór takich dzbanków i butelek. Jednak czy takie oczyszczanie wody na pewno jest skuteczne? Czy woda tak przefiltrowana jest czysta?
Zobacz również https://remont.biz.pl/zmiekczacz-wody/z ... nity-home/
Jadźka

Re: Filtr do wody?

Post autor: Jadźka »

U nas akurat wystarcza zwykły dzbanek filtrujący. Mam model J.Shmidt 500 z aquaphor. Doskonale oczyszcza wodę, jest ona krystaliczna i smaczna a sam dzbanek pojemny i łatwy w obsłudze. A ja w końcu pozbyłam się z domu morza pustych butelek po wodzie mineralnej.
wiłka

Re: Filtr do wody?

Post autor: wiłka »

U nas zamawiamy na https://iwoniczanka.pl/ dostawę Iwoniczanki - i do domu, i do firmy. Wygląda ok, smakuje jeszcze lepiej i jest z dobrego źródła. Poczytaj o walorach wód źródlanych, polecam i tę z gazem i bez. Co kto woli. Mają w ofercie tez soki i nektary, dla maluchów też bomba
Hańka

Re: Filtr do wody?

Post autor: Hańka »

Od kiedy mam filtr w kuchni i zmiękczacz wody, to nie przekonam się już do wody butelkowanej. Nie ważne, czy to szkło czy plastik - ślad węglowy zostawia, a my wyrzucamy tonę śmieci.

Jeśli chcecie zadbać o środowisko i przy okazji ograniczyć zbędne zakupy, to polecam filtr do kuchni Ecoperla Profine POU. Do tego mam jeszcze zmiękczacz wody na cały dom (woda w kuchni zostawiona twarda + ten filtr pou). Idealne rozwiązanie.

Polecam sobie zobaczyć ten kanał, dużo się dowiedziałam z niego o filtracji wody - https://youtu.be/8QUcbKkJxhU
radosław

Re: Filtr do wody?

Post autor: radosław »

Hańka pisze: ↑22 lut 2021, 11:36 Od kiedy mam filtr w kuchni i zmiękczacz wody, to nie przekonam się już do wody butelkowanej. Nie ważne, czy to szkło czy plastik - ślad węglowy zostawia, a my wyrzucamy tonę śmieci.

Jeśli chcecie zadbać o środowisko i przy okazji ograniczyć zbędne zakupy, to polecam filtr do kuchni Ecoperla Profine POU. Do tego mam jeszcze zmiękczacz wody na cały dom (woda w kuchni zostawiona twarda + ten filtr pou). Idealne rozwiązanie.

Polecam sobie zobaczyć ten kanał, dużo się dowiedziałam z niego o filtracji wody - https://youtu.be/8QUcbKkJxhU
u mnie nie ma filtru do wody
Jaruś32

Re: Filtr do wody?

Post autor: Jaruś32 »

Kiedyś rozważałem, ale w końcu nie było na to kasy i nie mamy takiego filtra. U nas woda słaba więc pijemy jedynie wodę z butelek. Całymi zgrzewkami u nas się kupuje wodę. Staropolankę bardzo lubimy. Teraz trzeba pamiętać, żeby brać paragon i nie zgubić bo loterię mają - www.loteriastaropolanka.pl . Warto zarejestrować się i mieć okazję do wygranej ;)
jadwigakłos

Re: Filtr do wody?

Post autor: jadwigakłos »

Jaruś32 pisze: 28 maja 2021, 14:38 Kiedyś rozważałem, ale w końcu nie było na to kasy i nie mamy takiego filtra. U nas woda słaba więc pijemy jedynie wodę z butelek. Całymi zgrzewkami u nas się kupuje wodę. Staropolankę bardzo lubimy. Teraz trzeba pamiętać, żeby brać paragon i nie zgubić bo loterię mają - www.loteriastaropolanka.pl . Warto zarejestrować się i mieć okazję do wygranej ;)
A, to mało ekonomiczne i krótkofalowe rozwiązanie niestety. Ja zdecydowałam się na centralny zmiękczacz i filtr do domu bo woda była już naprawdę nie do zniesienia. Kamień odkładał się dosłownie wszędzie, a moja skóra stała się nieprzyjemna i wysuszona... Firma AQUA-PARTNER zajęła się dostarczeniem i montażem instalacji na miejscu i od tego czasu jakość woda jest dużo lepsza. Profesjonalna firma.
kirol

Re: Filtr do wody?

Post autor: kirol »

by utrzymać jakość wody, kluczowe jest wyeliminowanie gromadzenia się osadów i kamienia. domowe filtry do wody mogą skutecznie rozwiązać ten problem. Na rynku dostępnych jest wiele opcji domowych filtrów do wody. Zapoznaj się z różnymi modelami i wybierz ten, który odpowiada Twoim wymaganiom.
molly88

Re: Filtr do wody?

Post autor: molly88 »

Ja już tylko nie jestem przekonana do tych filtrów, bo jakość wody się niestety pogarsza... Ja po długim zastanowieniu się - doszłam do wniosku, że chyba jednak zacznę kupować butelkową wodę. A najbardziej to interesuje mnie woda alkaiczna https://ideau.pl , która ma dobroczynne właściwości.
ODPOWIEDZ