Budowa domu

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i sprzątaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
alutkaa

Budowa domu

Post autor: alutkaa »

Cześć, zastanawiam się nad tym, co zrobić, jakie mamy kwestie pod kątem własnie szukania zależności w budowie i w cenach. NA pewno taki https://www.mgprojekt.com.pl/qubik-4 domek to dla mnie marzenie, bo wiem, że nie będę w stanie bez takiej przestrzeni wyżyć. Potrzebuję jej zdecydowanie.
mariannaa

Re: Budowa domu

Post autor: mariannaa »

No dobrze, skoro budowa, to możecie mi powiedzieć dodatkowo, jak to ma wyglądać, jeśli chodzi na przykład o odpowiedni wymiar? Ja naprawdę jestem w stanie wiele powiedzieć, ale potrzebne mi będzie wsparcie. Stąd sprawdzam, jak wyglądają katalogi nakładów rzeczowych . No wiecie, od czegoś trzeba zacząć.
piżka

Re: Budowa domu

Post autor: piżka »

Ogrodzenia i bramy od Polbram dostarczają nie tylko funkcjonalności, ale także piękna. Twoja posesja będzie wyglądać rewelacyjnie: https://polbram.eu/ znacie ta firme?
Awatar użytkownika
molka
Posty: 249
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:53

Re: Budowa domu

Post autor: molka »

Jeżeli ktoś z was nadal szuka namiaru na rzeczoznawcę budowlanego, to tak się składa że ze swojej strony mogę wam polecić https://www.mpexpertbud.pl/ Współpraca układała się nam naprawdę świetnie, więc możecie im zaufać.
izkaa

Re: Budowa domu

Post autor: izkaa »

Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem będzie też jednak wyłącznik pompy co . Widziałam, że oferta tego producenta jest faktycznie atrakcyjna, można tutaj kupić solidnie wykonane wyłączniki i co ważne ceny nie są też jakieś zbyt wygórowane.
blame

Re: Budowa domu

Post autor: blame »

Projekty budowlane działają najlepiej z wysokiej jakości materiałami, takimi jak siatka ciągniona. Jest idealny do tynków gipsowych, sufitów i konstrukcji wapienno-cementowych.
crystal99

Re: Budowa domu

Post autor: crystal99 »

Mamy własną firmę, którą właśnie przenieśliśmy do nowego biura, w którym mamy dość sporo oszkleń, więc stwierdziliśmy, że dobrym rozwiązaniem będą żaluzje fasadowe. Tak się zastanawiamy, czy firma https://www.slonecznydom.com/ zajmuję się także montażem rolet w biurach? Zależy nam na konkretnie tej firmie, bo wiemy, że mają świetne opinie.
Awatar użytkownika
micha
Posty: 62
Rejestracja: 04 sty 2019, 11:46

Re: Budowa domu

Post autor: micha »

Budowa domu musi odbyć się pod okiem fachowców. Dlatego warto już wcześniej zorganizować odpowiednich specjalistów. Z pewnością przyda Ci się geodeta dlatego polecam rzucić okiem na takie rozwiązanie jak geodeta, usługi geodezyjne, geodezja Olsztyn GEO-SZKIC: http://geo-szkic.pl/ .
Awatar użytkownika
mirkaa
Posty: 66
Rejestracja: 01 cze 2019, 15:38

Re: Budowa domu

Post autor: mirkaa »

W trakcie budowy domu potrzebne mogą Wam być na przykład opinie sądowe. Czy wiecie, do kogo się zgłosić w takiej sprawie? Biegły rzeczoznawca budowlany dr inż. Przemysław Stawiarski specjalizuje się w takich usługach: https://bieglyrzeczoznawca.pl/opinie-sadowe.php .
Sławomir

Re: Budowa domu

Post autor: Sławomir »

Zdecydowanie mogę Wam polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę firmy, u której możecie uzyskać dokumentacje Audyt energetyczny Tczew . Jest to świadectwo, które jest obowiązkiem każdego właściciela domu.
dariiia

Re: Budowa domu

Post autor: dariiia »

Bardzo dobrą firmą deweloperską jest też jednak https://asbud.com/ . Widziałam, że oferta jest tutaj jednak bardzo atrakcyjna, mieszkania wyróżnia porządne budownictwo, a do tego obsługa ma świetne podejście do klientów
kirri

Re: Budowa domu

Post autor: kirri »

Spotkałam się z sytuacją, kiedy nie tylko ściany były postawione nie pod kątem prostym, ale również z nierównościami wylanej podłogi. Oczywiście jedno z drugim było powiązane, bo niestety uważam, że zwykła poziomica nie sprawdzi nam odpowiednich kątów. Dlatego pamiętajcie, ustrzeżecie się przed taką sytuacją, jeśli firma będzie wykorzystywać niwelator rotacyjny , wyznaczający różnice w wysokości.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2019, 19:21

Re: Budowa domu

Post autor: kasiunia »

Czy ktoś z was może wie co to takiego jest xpress ? To bardzo przydatny materiał budowlany, poprawiający przyczepność podłoża. To bardzo przydatna dyspersja akrylowa przydatna na szczelne, gładkie i niechłonne podłoża w celu poprawy przyczepności mas szpachlowych, zapraw uszczelniających oraz cementowych zapraw klejowych.
ODPOWIEDZ