Środki antykoncepcyjne

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Awatar użytkownika
Zefir
Posty: 187
Rejestracja: 16 lip 2019, 13:00

Środki antykoncepcyjne

Post autor: Zefir »

Jakie stosujecie środki antykoncepcyjne ?Bo ja do tej pory stosowałam tabletki antykoncepcyjne i one były ok, ale nie wiem czy nie zmienić ich na plaster. Czytałam że tutaj https://zdalnaprzychodnia.pl/ , może odbyć konsultacje online i uzyskać receptę na plastry.
Awatar użytkownika
sfinx
Posty: 170
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:58

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: sfinx »

Biorę od paru miesięcy pigułki belara, ale normalnie byłam na wizycie u ginekologa i przeszłam szereg badań. Dzięki temu wiem, że faktycznie są one dobrze dobrane i nie martwię się że pojawią się negatywne objawy. Nie wiem czy takie konsultacje online to dobra rzecz
Awatar użytkownika
mkoP
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2019, 19:51

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: mkoP »

Ja od paru lat używam antykoncepcję w postaci plastra. Podobno nie obciąża tak wątroby, a to ważne, szcególnie, że antykoncepcję stosuje się przez wiele lat.
Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 44
Rejestracja: 23 mar 2019, 18:13

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: Mysza »

Każda kobieta potrzebuje innej antykoncepcji ,dlatego dziś mamy jej ogromny wybór. Najlepiej iść do swojego ginekologa on na pewno nam przepisze najbardziej odpowiednią http://antykoncepcjanamiare.pl/jakie-sa ... koncepcji/
Awatar użytkownika
Julka
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2019, 11:44

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: Julka »

Witam, dobór odpowiedniej antykoncepcji powinien być odpowiednio dobrany po przeprowadzonych badaniach hormonalnych, niestety w życiu różnie bywa i nawet najlepsze zabezpieczenie może nie zadziałać, wpływ różnych zewnętrznych czynników ma duże znaczenie na działanie antykoncepcji. Ja miałam spory problem bo antykoncepcja mnie zawiodła i musiałam szukać później pomocy gdzie indziej. Dobrze, że w dzisiejszych czasach można dowiedzieć się wszystkiego o tabletkach poronnych i gdzie można je kupić bez recepty
Awatar użytkownika
torka
Posty: 24
Rejestracja: 06 paź 2019, 8:35

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: torka »

Jesli chodzi o dobór najlepszej dla nas metody antykoncepcyjnej to należy w pierwszej kolejnosci zgłosić się do ginekologa. On zrobi badania i już wszystko wytłumaczy co i jak. Ja przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, bo one niosą ze sobą sporo plusów dla życia kobiety. Już nie mówiąc o zabezpieczeniu, ale wyregulowanie miesiączki, brak pms czy ogólnie wyższe libido. Ja tak mam właśnie po vines :)
Awatar użytkownika
tamara
Posty: 99
Rejestracja: 31 sty 2020, 10:08

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: tamara »

Czasem jest tak, że nasza antykoncepcja nas zawodzi i wtedy musimy zdecydować się na na zastosowanie tabletki dzień po. Wiem, ze nie jest teraz tak łatwo skontaktować się z lekarzem wiec warto online załatwić sobie tabletki na wywołanie poronienia bez recepty i już.
poliś

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: poliś »

Teraz żyjemy w takich czasach, że naprawdę trudno dostać się do lekarza. Prawda jest taka, że aby tabletki antykoncepcyjne działały, to trzeba je brać regularnie, a są one dostępne wyłącznie na receptę. W takiej sytuacji warto sobie zerknąć tutaj https://onlinerecepta.pl/product/przedl ... w-stalych/ . Jest tam bowiem namiar na serwis, gdzie można przedłużyć leki i otrzymać e-receptę.
Awatar użytkownika
caryca
Posty: 107
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:29

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: caryca »

jeśli o mnie chodzi to do momentu kiedy brałam hormonalną antykoncepcję było w miarę ok ale kiedy zaczełam starać się o dziecko musiałam ją odstawić i wtedy zaczeły się bóle i problemy. Okazało się że choruje na endometriozę po diagnostyce w szpitalu medicover a hormony skutecznie łagodziły jej objawy i hamowały jej rozwój
Awatar użytkownika
finka
Posty: 122
Rejestracja: 24 maja 2019, 10:55

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: finka »

Ja już od dawna biorę tabletki vines i uważam że to najlepsza antykoncepcja. Na szczęście nie mam żadnych problemów zdrowotnych, nawet nie dokuczają mi bolesne czy obfite miesiączki
Liśka

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: Liśka »

caryca pisze: ↑25 lis 2020, 14:55 jeśli o mnie chodzi to do momentu kiedy brałam hormonalną antykoncepcję było w miarę ok ale kiedy zaczełam starać się o dziecko musiałam ją odstawić i wtedy zaczeły się bóle i problemy. Okazało się że choruje na endometriozę po diagnostyce w szpitalu medicover a hormony skutecznie łagodziły jej objawy i hamowały jej rozwój
W razie nieskuteczności antykoncepcji można legalnie usunąć ciążę w Czechach, przeczytajcie sobie o tym wpis na stronie Kliniki Stonava
Rafał

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: Rafał »

Normalna sprawa. Przecież dzisiaj jesteście w stanei dużo lepiej poradzić sobie z poprawą Waszego samopoczucia. Pamiętajcie, jeśli nie jesteście w stanie samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, to lekarz może przepisać Wam leki na depresje. Pomyślcie nad tym, bo to ważna rzecz.
żuśil1209

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: żuśil1209 »

Zefir pisze: ↑12 lut 2020, 16:33 Jakie stosujecie środki antykoncepcyjne ?Bo ja do tej pory stosowałam tabletki antykoncepcyjne i one były ok, ale nie wiem czy nie zmienić ich na plaster. Czytałam że tutaj https://zdalnaprzychodnia.pl/ , może odbyć konsultacje online i uzyskać receptę na plastry.
i udało Ci się?
-
Klinika Stonava 1071
Zojka

Re: Środki antykoncepcyjne

Post autor: Zojka »

Dziewczyny, a czy któraś z Was miała problem z suchością pochwy, która spowodowana była antykoncepcją hormonalną? Ja przez jakiś czas z tym walczyłam, żele na bazie wody średnio zdawały egzamin, przynosiły ulgę na chwilę, ale kiedy kupiłam globulki Vagisan, przyniosły ulgę już po kilku dniach stosowania, jestem zadowolona.
ODPOWIEDZ