Rehabilitacja po urazie

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Awatar użytkownika
Brygida_73
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2021, 7:00

Rehabilitacja po urazie

Post autor: Brygida_73 »

Witajcie moi drodzy. Zastanawiałam się, jaka forma rehabilitacji po urazie byłaby dla mnie odpowiednia. Słyszałam, że trening EMS Poznań świetnie sprawdza się właśnie w fizjoterapii i rehabilitacji. Moglibyście powiedzieć mi coś więcej na ten temat?
loguś

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: loguś »

Dla mnie to pewne, że można czegoś takiego poszukać, ale nie zapominajmy także, że jest jeszcze coś, co nas prowadzi do sukcesu. Jako lekarze, musimy dbać o to, co znajduje się w naszym gabinecie. Dlatego warto polegać na czymś takim jak elektroniczna dokumentacja medyczna program RSQ Physio tak naprawdę może Wam w tym pomóc. To specjalistyczne narzędzie, dla każdego z Was.
kasiaŚ34

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: kasiaŚ34 »

U mnie było podobnie i po urazie musiałam zgłosić się do dobrego rehabilitanta aż w końcu znalazłam kogoś odpowiedniego. Dzięki mojej koleżance znalazłam super punkt od rehabilitacji Centrum Rehabilitacji i Masażu Sonatio w Bydgoszczy https://www.sonatio.pl/kontakt i chodzę tam najczęściej na masaże, które bardzo mi pomagają wyjść na prostą po urazie.
miś9494

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: miś9494 »

Brygida_73 pisze: ↑15 sie 2021, 18:35 Witajcie moi drodzy. Zastanawiałam się, jaka forma rehabilitacji po urazie byłaby dla mnie odpowiednia. Słyszałam, że [...] świetnie sprawdza się właśnie w fizjoterapii i rehabilitacji. Moglibyście powiedzieć mi coś więcej na ten temat?
Rehabilitacja dużo daje?

___
https://goliathome.pl/kwiaty-sztuczne/bukiety
Goliśka

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: Goliśka »

No to szukając konkretnej pomocy w zakresie rehabilitacji i jednocześnie powrotu do odpowiedniej formy to w mojej opinii zdecydowanie warto zastanowić się w takim razie nad skorzystaniem z pomocy https://reha-kfz.pl/uslugi/rehabilitacja-barku/ według mnie najlepsi w Krakowie. Przede wszystkim ogromne doświadczenie, bardzo dobry zakres cenowy i co najważniejsze w końcu znikły bóle neurologiczne, ale też po prostu mięśniowe i stawowe. Koniecznie zadbajcie o siebie!
Barna

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: Barna »

Brygida_73 pisze: ↑15 sie 2021, 18:35 Witajcie moi drodzy. Zastanawiałam się, jaka forma rehabilitacji po urazie byłaby dla mnie odpowiednia.
Moim zdaniem najlepszą, a może najbardziej odpowiednią formę rehabilitacji powinien dobrać lekarz ortopeda w konsultacji z fizjoterapeutą. Ja polecam Wam gabinet fizjoterapii OpenMedical z Krakowa https://openmedical.pl jestem ich pacjentką i dzięki nim staję na własnych nogach po wypadku samochodowym.
Romekżyński

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: Romekżyński »

mam pytanie nie tyle w kwestii rehabilitacji, ale budowania masy po kontuzji (kolano). Czy na przykład taka droga: https://zadbajosiebie.com.pl/cztery-kro ... dowac-mase ma sens ? Chodzi mi oczywiście głownie o kwestie dotyczące ćwiczeń , ich rodzaj itd .
Joneśka

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: Joneśka »

W takim razie jeżeli potrzebujcie skutecznych zabiegów fizjoterapeutycznych to zdecydowanie mogę polecić Wam tutaj, żebyście wzięli pod uwagę ofertę gabinetu Pracownia Zdrowia z Wrocławia https://pracownia-zdrowia.pl/ z których pomocy również korzystałem kiedy podczas gry w piłkę nożną nabawiłem się kontuzji kolana. Bardzo trudno było mi wrócić do formy i stanu abym mógł ponownie wrócić na boisko. Jednak systematyczna i skuteczna rehabilitacja naprawdę pomogły. Polecam i trzymam też za Was kciuki!

https://www.nzozrevita.pl/blog/smog-kardiolodzy-z-krakowa-ostrzegaja
bórka

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: bórka »

Pech chciał, że w czasie rehabilitacji zepsuciu uległ cały mój sprzęt do rehabilitacji. Należało koniecznie zgłosić się do fachowców, świadczących usługi z zakresu serwisu sprzętu rehabilitacyjnego. Ogromnej pomocy na tym polu udzielili https://www.orto-tech.com.pl/uslugi/ser ... itacyjnego , realizując re projekty w sposób bardzo fachowy. Naprawa nie stanowiła dla nich najmniejszego wyzwania, czego efektem był mój prędki powrót do rehabilitacji - pozwolił na to naprawiony, doprowadzony do porządku sprzęt.
bałagan78

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: bałagan78 »

Z rehabilitacji po urazie udało mi się wyjść całkiem szybko. A pozwoliła na to oferta ORTO MEDIKA , czyli sklepu medycznego z Wejherowa, dysponującego asortymentem rehabilitacyjnym. Pozwoliły one na wzmocnienie mięśni, korygowanie postawy. Oferta ta zaopatrzyła mnie w kule ortopedyczne, balkoniki, a także elektryczny wózek inwalidzki (na początku) . Wszystkie z wymienionych sprzetów sprawiły, że znow stoję na nogach a doszło do tego w bardzo szybkim czasie. Jak widać, wiele czynników wpływa na pozytywny wynik rehabilitacji.
bakłażanowaolka

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: bakłażanowaolka »

Wypadek doprowadził do sytuacji, w której powrót do zdrowia byłby niemożliwy bez zastosowania odpowiedniego, stosownego sprzętu. Dlatego zgłoszenie się do ORTO-TECH z Warszawy miało tak istotne znaczenie - wypożyczyli mi najwyższej klasy sprzęt rehabilitacyjny, dzięki któremu powrót do zdrowia stał się normą. Najlepiej wspominam użytkowanie wózka inwalidzkiego a także specjalistycznego łóżka rehabilitacyjnego. Nie wiem co by ze mną było, gdyby nie ten sprzęt. Teraz użytkuję wyłącznie kule, wystarczają do poruszania. :)
buek

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: buek »

Chcesz wrócić do normy po wypadku? W takim razie do rehabilitacji konieczny jest fachowy, specjalistyczny sprzęt. Zamówiony z oferty ORTO MEDIKA z Wejherowa pozwolił mi przypomnieć sobie, co to jest normalne życie. Za sprawą ich oferty zyskałem ortezy i stabilizatory , pozwalające mi na prędki powrót do zdrowia. Z resztą w swojej oferie posiadają szereg artykułów rehabilitacyjnych w wysokiej jakości, dlatego koniecznie zachęcam skupić się na tej ofercie. Zaczeliśmy od wózka inwalidzkiego, który był koniecznością ze względu na mój stan.
Awatar użytkownika
pogromcaolbrzyma
Posty: 306
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:03

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: pogromcaolbrzyma »

Przyznam szczerze, że sama ostatnio poszukiwałam odpowiedniej placówki medycznej, w której mogłabym zapisać moje dziecko na rehabilitację po kontuzji. Niestety na nartach doznała niefortunnego wypadku, i teraz męczy się z bólem kolana. Z tego co wiem, to CM Gamma w Warszawie na ul.Bobrowiecka 8 oferuje profesjonalną pomoc w tym zakresie i jestem ciekawa, co wy na ich temat uważacie
myszaa

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: myszaa »

A co powiecie na rehabilitację w zupełnie innym miejscu, chociażby nad morzem? Myślę, że taka zmiana miejsca/ klimaty może mieć korzystny wpływ na terapię. Jakby co tutaj https://www.hotelzalewski.pl/rehabilitacja macie bardzo atrakcyjną ofertę, która może was zainteresować. Warto się jej przyjrzeć...
Awatar użytkownika
molka
Posty: 205
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:53

Re: Rehabilitacja po urazie

Post autor: molka »

Miałem spory problemy z kręgosłupem, dlatego od dłuższego czasu korzystałem z usług nowoczesnego http://rehapro.com.pl , ponieważ oferują najwyższą jakość w rozsądnej cenie. Jeżeli jesteście zainteresowani tematem, to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.
ODPOWIEDZ