Problem intymny

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Awatar użytkownika
Raspa
Posty: 155
Rejestracja: 18 gru 2019, 14:20

Problem intymny

Post autor: Raspa »

Dziewczyny, przychodzę z pytaniem dość krępującym, ale stwierdziłam, że dopytam. Mam od jakiegoś czasu problem z otarciami, suchością w miejscach intymnych, nie wiem, czy to ze względu na wiek. Trudno teraz dostać się na poradę do lekarza, a może któraś z Was doradzi cokolwiek.
Awatar użytkownika
solina
Posty: 14
Rejestracja: 12 sie 2020, 14:42

Re: Problem intymny

Post autor: solina »

Może vagisan? Mi bardzo pomógł. Jest w formie kremu (albo tabletek, jeśli wolisz). To chyba jedyny tego typu produkt, bez hormonów, więc i bez recepty od lekarza.
wieśka

Re: Problem intymny

Post autor: wieśka »

Ja używam właśnie tych globulek, bałam się, ze kremu mogę nie zaaplikować dokładnie, nie doczytałam, ze ma aplikator. No ale w każdym razie, z globulek też jestem bardzo zadolona
łucja

Re: Problem intymny

Post autor: łucja »

No niestety upławy z pochwy mogą świadczyć o różnych infekcjach intymnych, które mają przeróżne rodzaje. Są infekcje grzybicze i wirusowe, więc aby rozwiązać problem, to trzeba pójść do ginekologa.
Awatar użytkownika
finka
Posty: 122
Rejestracja: 24 maja 2019, 10:55

Re: Problem intymny

Post autor: finka »

Myślę że warto się zbadać dokładniej bo takie infekcje mogą być też skutkiem np zakażenia wirusem hpv, zrobienie cytologii nie zaszkodzi bo jakby wyszły jakieś nieprawidłowości możesz stosować żel papilocare, który pomaga wyleczyć zmiany na szyjce które wywołał wirus
Awatar użytkownika
dominajka
Posty: 72
Rejestracja: 20 sty 2020, 20:27

Re: Problem intymny

Post autor: dominajka »

Ja znow zmagalam sie z okropnym problemem suchosci pochwy po ciazy. Niedobor sluzu wplywal nie tylko na moje odczucia, ale rowniez utrudnial stosunek plciowy, dlatego zdecydowalam sie wyprobowac lubrykant feminum na bazie wody :) sprawdzil sie genialnie, a dzieki zawartosci kwasu mlekowego dodatkowo zapobiega infekcjom :)
Awatar użytkownika
ully
Posty: 85
Rejestracja: 21 wrz 2019, 20:54

Re: Problem intymny

Post autor: ully »

Na takie problemy jak suchość pochwy i związane z nią otarcia czy podrażnienia to ja już mam cicatridinę sprawdzoną. W sumie szybko czuje się różnicę. Dzięki temu, że w składzie jest kwas hialuronowy i wyciągi z ziół jak aloes czy nagietek, to szybciej się błona śluzowa pochwy goi i regeneruje.
Luśka.11

Re: Problem intymny

Post autor: Luśka.11 »

Mój problem intymny to był brak takiego zabezpieczenia, przy którym czułabym się pewnie jak się kocham z mężem. Dlatego w końcu wybrałam się do ginekologa. Metody to są różne, ja po konsultacji i badaniach mam dobrane tabletki belara. Odpowiadają mi, dobrze się czuję, z libido nie ma problemu. Teraz już się nie stresuję, moje podejście do zbliżeń zmieniło się i to na duży plus.
Awatar użytkownika
inecka
Posty: 161
Rejestracja: 27 cze 2019, 22:20

Re: Problem intymny

Post autor: inecka »

Ja mialam spory problem z pms, ogołnie z bardzo bolesnymi i nieregularnymi miesiączkami. Pani ginekolog zaproponowala mi antykoncpecje w postaci tabletek Vines. biore juz kilka miesięcy i wszystko sie fajnie unormowało. Nie mam już tak obfitych miesiączek i wszystko regularnie, nie to co wczesniej
Mańka

Re: Problem intymny

Post autor: Mańka »

solina pisze: ↑28 sie 2020, 16:54 Może vagisan? Mi bardzo pomógł. Jest w formie kremu (albo tabletek, jeśli wolisz). To chyba jedyny tego typu produkt, bez hormonów, więc i bez recepty od lekarza.
A czy na ten krem Vagisan można kupić normalnie bez recepty w aptece czy trzeba pójść do ginekologa?
Fiona ś.

Re: Problem intymny

Post autor: Fiona ś. »

Na pewno nie zaszkodzi spróbować, ja akurat nie próbowałam więc się o tym nie wypowiem. A poza tym wcale nie jest tak trudno umówić się do ginekologa, no zależy gdzie. Ja ostatnio byłam u pani doktor Barbary Blicharczyk w Kołobrzegu i nie było ku temu żadnych przeszkód.
mólka4

Re: Problem intymny

Post autor: mólka4 »

Ziołowymi, naturalnymi produktami https://eranatura.pl/produkt/feminam-ar ... dowe-zuki/ także można sobie pomagać i przede wszystkim zadbać o dobrą higienę intymną. Niektóre kosmetyki mogą podrażniać skórę i na to warto uważać.
świerk

Re: Problem intymny

Post autor: świerk »

apropo różnych infekcji intymnych. Straszne dziadostwo z tej nawracającej grzybicy. Ja nie miałam aż takich problemów, łapało mnie głównie w wakacje przy wyjazdach, basenach, jeziorkach itp albo po antybiotyku. Dobrze, że mam świetną ginekolożkę z https://gabinetylucka.pl/ (polecam dr Drągowską), która przepisuje mi skuteczne środki. A też już teraz wiem, że ważna jest dieta, higiena, suplementy. Infekcje można pokonać!
Kłarcia

Re: Problem intymny

Post autor: Kłarcia »

Mańka pisze: ↑24 maja 2021, 12:31
solina pisze: ↑28 sie 2020, 16:54 Może vagisan? Mi bardzo pomógł. Jest w formie kremu (albo tabletek, jeśli wolisz). To chyba jedyny tego typu produkt, bez hormonów, więc i bez recepty od lekarza.
A czy na ten krem Vagisan można kupić normalnie bez recepty w aptece czy trzeba pójść do ginekologa?
Vagisan jest dostępny w aptece - bez recepty. Zarówno w wersji globulek, jak i kremu z aplikatorem.
ODPOWIEDZ