Nerki - jak o nie dbać?

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Awatar użytkownika
Ares
Posty: 46
Rejestracja: 12 lip 2019, 14:05

Nerki - jak o nie dbać?

Post autor: Ares »

Nerki - jak o nie dbać? Macie jakieś pomysły? Słyszałem, że dobrze robi na nie zielona herbata.
_______________________
Pisanie prac z historii
Awatar użytkownika
muszkieterka
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2019, 12:53

Re: Nerki - jak o nie dbać?

Post autor: muszkieterka »

Nerki tak jak kazdy inny narzad jest wazny i jesli bedziesz dbac poprostu o siebie to i o nie zadbasz :) Ja robie regularnie co 4 miesiace pakiet badan w diagnostyce, chce miec pewnosc ze jestem zdrowa :) mam tez duzo ruchu no i zdrowe jedzenie
Awatar użytkownika
Raspa
Posty: 155
Rejestracja: 18 gru 2019, 14:20

Re: Nerki - jak o nie dbać?

Post autor: Raspa »

Warto dbać o nerki, bo moja mama choruje na niewydolność nerek, naprawdę trudna choroba. Bardzo ważna w tym przypadku jest dieta, nie wolno przesadzać w produktami bogatymi w białko. Są specjalne drinki, które mogą zastąpić posiłek - dostępne w aptece DOZ https://zywieniemaznaczenie.pl/fresubin-renal/ Fresubin Renal, kupuję je dla mamy.
Bartekźć456

Re: Nerki - jak o nie dbać?

Post autor: Bartekźć456 »

Moim zdaniem kiedy zmagamy się z częstymi zapaleniami dróg moczowych to powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem urologiem. Ja właśnie tak miałam i dobrze, że poszłam bo jakbym zaniedbała temat pewnie za parę lat miałabym kamienie. Lekarz do, którego się zgłosiłam urolog-bogacki.pl zalecił zmianę diety i po wykonaniu wszystkich badań okazało się, że mam w moczu szczawiany. Szczawiany wapnia w moczu mają postać niewielkich kryształków, które wykrywa się w moczu stosunkowo często. Szczawiany wapnia w moczu są jedną z najczęstszych przyczyn kamicy nerkowej.
ODPOWIEDZ