Miesiączka

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Awatar użytkownika
feel09
Posty: 479
Rejestracja: 02 kwie 2019, 11:20

Miesiączka

Post autor: feel09 »

To temat niesamowicie kłopotliwy i pełen sprzeczności. Niemniej warto się na niego nie zamykać a wciąż edukować. Dlatego, jeśli nie wiesz czy tampony i dziewicę mają szansę na spotkanie, proponuję obejrzeć https://nastolatki.myob.pl/czy-bedac-dz ... c-tamponow aby poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie.
Awatar użytkownika
finka
Posty: 122
Rejestracja: 24 maja 2019, 10:55

Re: Miesiączka

Post autor: finka »

Takie coś dla młodych dziewczyn jest przydatne, ja też kiedyś potrzebowałam informacji na ten temat i nie było skąd ich wziąć. Teraz wiem że mogłam spytać swojego ginekologa, podobnie jak o antykoncepcję, biorę vines od dłuższego czasu i dzięki temu nie mam problemu z pms i bolesnymi miesiączkami
Awatar użytkownika
inecka
Posty: 161
Rejestracja: 27 cze 2019, 22:20

Re: Miesiączka

Post autor: inecka »

ja ostatnio trafilam na bardzo fajny artykul o bolu owulacyjnym, znalazlam tam kilka cennych rad https://tantumrosa.pl/jak-rozpoznac-i-z ... wulacyjny/ warto poczytac
Awatar użytkownika
Weroninka
Posty: 55
Rejestracja: 13 mar 2019, 16:06

Re: Miesiączka

Post autor: Weroninka »

Na bóle owulacyjne bardzo pomaga antykoncepcja. Jeśłi osoba młoda idzie po raz pierwszy do lekarza po zabezpieczenie powinna szczerze z nim o wszystkim porozmawiać .Lekarz z pewnością dobierze te najbardziej odpowiednie , warto też sobie tu zerknąc http://antykoncepcjanamiare.pl/pierwsze ... powiednie/
Awatar użytkownika
adusia8
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2019, 14:49

Re: Miesiączka

Post autor: adusia8 »

mi nigdy nie umiał żaden ginekolog pomóc jeżeli chodzi o bóle menstruacyjne, dopiero jak zaczęłam się zabezpieczać antykoncepcją vines, to problem minął, wiecie jaka to ulga...
Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 44
Rejestracja: 23 mar 2019, 18:13

Re: Miesiączka

Post autor: Mysza »

Jak ktoś ma problemy natury kobiecej to dobrze jest iść do ginekologa . Jeśli ktoś z okolic Torunia to bardzo dobra pani doktor P.Krepska z przychodni Nasz Lekarz. Bardzo miła osoba ,która podchodzi bardzo indywidualnie do pacjenta.
Awatar użytkownika
Weroninka
Posty: 55
Rejestracja: 13 mar 2019, 16:06

Re: Miesiączka

Post autor: Weroninka »

Ja biorę antykoncepcję i od kiedy ja stosuję to nie mam problemu ani z bolesnymi miesiączkami ani z tym ze są obfite i pms mi też nie dokucza http://antykoncepcjanamiare.pl/cierpisz ... z-myslisz/ To bardzo pomocne i naprawdę ułatwia nam kobietom funkcjonowanie .
Awatar użytkownika
mazajka
Posty: 156
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:23

Re: Miesiączka

Post autor: mazajka »

bardzo przydatny ten link
Awatar użytkownika
fikta
Posty: 152
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:07

Re: Miesiączka

Post autor: fikta »

najlepiej iść do lekarza
Awatar użytkownika
Mysza
Posty: 44
Rejestracja: 23 mar 2019, 18:13

Re: Miesiączka

Post autor: Mysza »

U mnie miesiączka była zawsze bardzo mocna i bolesna dopiero jak zaczęłam stosować belarę to wszystko mineło.Krwawienie z odstawienia nie jest bolesne i trwa najwyzej 3 dni ,wiec to jest to nie do porównania z tym co było wczesniej.
Awatar użytkownika
finka
Posty: 122
Rejestracja: 24 maja 2019, 10:55

Re: Miesiączka

Post autor: finka »

U mnie też miesiączki były okropne ale okazało się że to endometrioza, trafiłam na świetnego lekarza w medicover, który od razu zlecił mi specjalistyczne badania i poradził skorzystać z porad dietetycznych
Awatar użytkownika
muszkieterka
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2019, 12:53

Re: Miesiączka

Post autor: muszkieterka »

Bolesne okresy to prawdziwa udreka.. sama latami walczylam z tym problemem az udalo sie zmniejszyc go do minimum. Nie wiedzialam ze to kwestia hormonow ktore byly niewyregulowane.. przez to mialam rozne cykle i problemy z pms. Teraz biore ovarin i problem sam sie rozwiazal

historia firmy google
Awatar użytkownika
maxinasa
Posty: 26
Rejestracja: 05 lip 2019, 13:13

Re: Miesiączka

Post autor: maxinasa »

zamiast brać hormony to wolę przez te kilka dni najgorsze brać vemonis femi. Te tabletki działają przeciwbolowo, rozkurczowo, jak wezmę jedną to mam spokój na kilka godzin i mogę normalnie funkcjonować a nie tak jak wczesniej że mussiałam brac garść tabletek żeby jakoś wysiedzieć w pracy a przeecież nikt mi nie będzie co miesiąc dawał wolnego
Awatar użytkownika
Julka
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2019, 11:44

Re: Miesiączka

Post autor: Julka »

Hej, piszę już chyba wszędzie bo poszukuje pomocy, u mnie niestety, ale brak miesiączki, zrobiłam test pozytywny, ale ja nie mogę .... na lekarza poza granicami mnie nie stać, doczytałam o tabletkach po , które można zastosować do 9 tyg. czy ktoś o nich słyszał, a może stosował proszę o jakieś info, bardzo proszę.
Łukasz43

Re: Miesiączka

Post autor: Łukasz43 »

Faktycznie, to bardzo ważna rzecz. W końcu chodzi o Wasze zdrowie, więc nie powinniście bagatelizować tego tematu. Jeśli obawiacie się, że coś nie jest w porządku, to zróbcie sobie badania hormonalne. One jasno Wam dadzą do zrozumienia, czy wszystko jest z Wami dobrze.
chałówka

Re: Miesiączka

Post autor: chałówka »

Ja od pewnego czasu dbam o to by środki higieniczne, które stosuje były dobrej jakości i wiadomego pochodzenia. Na przykład na https://domeknatury.pl/c/1472/ekologicz ... etyki.html można takie zakupić. To ważne dla naszego zdrowia :) więc nie kupujcie byle czego
kłosińska

Re: Miesiączka

Post autor: kłosińska »

Ja się zmagałam z silnym pms, musiałabym brać tabletki przeciwbólowe prawie dwa tygodnie w miesiącu, teraz kiedy stosuje tabletki antykoncepcyjne vines to mam takie 2w1, czy mam zabezpieczenie przed ciążą i pozbyłam się obitych i bolesnych miesiączek
ODPOWIEDZ