Menopauza

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Kaśka

Menopauza

Post autor: Kaśka »

Co dzieje się podczas menopauzy? Bardzo się obawiam tego czasu, moja mama zaczęła tracić włosy, stały się rzadkie, tak samo skóra jej nieco poszarzała, no nie wiem, czy to tylko ona tak miała i czy to samo spotka mnie. Może można tego jakoś zapobiec? Bardzo proszę o jakiekolwiek info albo wasze doświadczenia.
Odpowiedź

Re: Menopauza

Post autor: Odpowiedź »

Moja mama obecnie przechodzi menopauzę, nie zauważyłam wielu zmian w jej wyglądzie, natomiast zmiany hormonalne są odczuwalne i dla nas, i dla niej. Od jakiegoś czasu mama suplementuje się Macą Bio żółtą, w tabletkach, którą kupiła w sklepie internetowym producenta NatVita, tutaj: https://natvita.pl/kapsulki-tabletki/60 ... fikat.html . Ten suplement łagodzi objawy menopauzy, pozytywnie wpływa na układ immunologiczny, krwionośny, kostny, na układ hormonalny, no i na wzrost odporności. Mama mówi, że odczuwa ogromną różnicę na plus, od kiedy go bierze, więc jak najbardziej go polecam.
Awatar użytkownika
ully
Posty: 85
Rejestracja: 21 wrz 2019, 20:54

Re: Menopauza

Post autor: ully »

Menopauza to szereg różnych objawów. O wielu dowiadujemy się dopiero wtedy, kiedy to nas same problem zaczyna dotykać. Jednym z takich jest jak to się fachowo mówi, atrofia pochwy. Wynika ona ze spadku estrogenów, a objawia się na przykład suchością pochwy. U mnie jeszcze do tego pieczenie, swędzenie, stosunki były dla mnie bolesne. Sam taki problem nie minie. Dla mnie pomocna okazała się cicatridina, która przyspiesza gojenie błony śluzowej pochwy. Mi to wszystko wytłumaczył ginekolog i też zalecił te globulki. Bez recepty można je kupić.
ODPOWIEDZ