hemoroidy

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Awatar użytkownika
tamara
Posty: 99
Rejestracja: 31 sty 2020, 10:08

hemoroidy

Post autor: tamara »

co polecicie na hemoroidy?
Awatar użytkownika
contik
Posty: 125
Rejestracja: 23 wrz 2019, 8:43

Re: hemoroidy

Post autor: contik »

Skleroterapia najlepszym zabiegiem u dr Wiączek w ober clinic, wiem co mówię, robiłam własnie tam zabieg, kiedy to żadne masci czy czopki na hemoroidy nie pomagały. Teraz mam spokoj, bo hemoroidy nie wychodza już przy najbliższej okazji, tak jak kiedys
Awatar użytkownika
finka
Posty: 122
Rejestracja: 24 maja 2019, 10:55

Re: hemoroidy

Post autor: finka »

a jakieś leki, żele, coś poza zabiegami? mam ten problem ale nie wiem czy chcę od razu podawać się zabiegom
Awatar użytkownika
caryca
Posty: 107
Rejestracja: 01 lip 2019, 15:29

Re: hemoroidy

Post autor: caryca »

Ostatnio stosowałam między innymi preparat ProctoLact-M który pomaga w utrzymaniu prawidłowej mikroflory i czystości jelit, to też jest bardzo ważne jeśli masz problemy z hemoroidami czy chorujesz na inne choroby odbytu
Wiśka

Re: hemoroidy

Post autor: Wiśka »

Zabiegowa nie jestem. Unikam jak ognia. Zresztą hemoroidy odpowiednio zaleczone nie zawsze wracaja. To kwestia zadbania o higiene. Te czopki dobrze sie sprawdziły i mnie i babeczkom ze szkoły rodzenia https://miralex.pl/produkt/proktis-m-cz ... dbytnicze/ dodatkowo własnie w temacie higieny, prowadząca za zalecała piankę oczyszczającą też z proktis-m z kwasem hialuronowym w składzie dla złagodzenia i przyspieszenia regeneracji ran
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 538
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:22

Re: hemoroidy

Post autor: Iza »

Wiem z doświadczenia, że hemoroidy to bardzo nieprzyjemna i dokuczliwa dolegliwość. Na szczęście są preparaty, które mogą pomóc znacznie zmniejszyć objawy. Ja na przykład polecam taki sztyft kriomed, który bardzo szybko potrafi przynieść ulgę. Słyszeliście o nim wcześniej? Mieliście okazję stosować?
PaulaŻ

Re: hemoroidy

Post autor: PaulaŻ »

Niestety guzki krwawnicze są bardzo uciążliwe i ja niestety byłam w tej grupie. Pierwsze pojawiły się tuż po porodzie syna, który ważył ponad 4 kilo a córka , która ważyła ok 3 kilo tylko dokończyła dzieła i później było już coraz gorzej. Zapisałam się na konsultację do proktologa z gabinetu w moim rodzinnym Chorzowie https://on-clinic.pl/oferta/poradnia-proktologiczna/ i zakwalifikowałam się do zabiegu metodą Barrona. Zabieg polega na założeniu obrączki gumowej na splot hemoroidalny i ta właśnie gumka odcina dopływ krwi ten ulega martwicy i odpada po kilku dniach. Może nie brzmi to zbyt dobrze ale naprawdę zabieg daje szybkie efekty…. Polecam każdemu kto boryka się z tym bolesnym i kłopotliwym problemem a sam zabieg naprawdę nie należy do drogich.
ODPOWIEDZ