Dziecko z autyzmem

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Awatar użytkownika
tralala
Posty: 79
Rejestracja: 16 cze 2019, 20:18

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: tralala »

Bardzo fajnie, że są takie przedszkola. Powinno się jak najbardziej pomagać takim dzieciom. Także podobno terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych jest skuteczna, tak napisali w http://www.slupca.pl/sponsorowane/czy-k ... za-autyzm/ więc też warto o tym pomyśleć.
Awatar użytkownika
opalona
Posty: 34
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:32

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: opalona »

Warto też kupować dziecku zabawki sensoryczne, które dobrze wpływają na wszystkie zmysły. Ostatnio trafiłam w sieci na takiego mrówkojada: https://aberlystore.pl/pl/p/Mrowkojad-D ... yczna/1018 . Bardzo mi się spodobał.
Awatar użytkownika
Specjalista
Posty: 33
Rejestracja: 13 sie 2019, 14:04

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: Specjalista »

A słyszeliście o zabawkach sensorycznych? Takie zabawki mają bardzo dobry wpływ na rozwój wszystkich zmysłów u dziecka. Na stronie https://aberlystore.pl/pl/p/Mrowkojad-D ... yczna/1018 znajdziecie takiego mrówkojada. Koniecznie o nim poczytajcie.
Awatar użytkownika
muszkieterka
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2019, 12:53

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: muszkieterka »

Moje dziecko chodzi do przedszkola w łodzi http://przedszkolealbercik.com.pl/ bo prowadza tam pedagogike Montesorii a mnie to odpowiada. Bardzo wspieraja rozwoj :)
Awatar użytkownika
pamela66
Posty: 186
Rejestracja: 04 paź 2019, 8:56

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: pamela66 »

myślę że przy takiej chorobie najważniejszy jest wybór dobrego ośrodka/szkoły/terapeuty
Awatar użytkownika
poinformowana
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2020, 13:19

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: poinformowana »

Myślę, że zagadnienie autyzmu jest na tyle rozbudowane, że nie ma jednej odpowiedzi typu "kup taką i taką zabawkę", lub "wybierz taką i taką placówkę oświatową". Potrzeba tutaj raczej ogromnego zaangażowania i działania na wszystkich frontach. I chociaż produkty dla dzieciaków z autyzmem są naprawdę coraz to bardziej przemyślane - wystarczy sobie przejrzeć asortyment np. tutaj https://zabawkaiwyprawka.pl/zabawki/dla ... z-autyzmem, to pamiętajmy, że odpowiedni upominek, czy gra - chociaż bardzo pomocne, nie stanowią jeszcze super-kompleksowego rozwiązania.
Awatar użytkownika
adusia8
Posty: 83
Rejestracja: 23 wrz 2019, 14:49

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: adusia8 »

moja przyjaciółka ma dziecko z aspergerem, a ono uwielbia układac klocki plus plus, super się w nie wciąga, wiec naprawde mozna je kupić wszystkim dzieciom
Awatar użytkownika
Kama85
Posty: 29
Rejestracja: 23 maja 2020, 14:10

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: Kama85 »

Mam dziecko z Autyzmem i powiem wam, że to jest "temat rzeka"... W naszym przypadku całe orzecznictwo trwało prawie rok i powiem wam, że uczestnicząc na warsztaty do https://osrodeksukces.pl/dladoroslych/psychoterapia/ zaczęłam rozumieć co tak naprawdę czuję i myśli moje dziecko a co za tym idzie mniej się denerwuję i jestem bardziej świadoma.
Awatar użytkownika
Filty
Posty: 74
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:17

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: Filty »

Posiadanie dziecka chorego na autyzm jest naprawdę trudne. Szczególnie jeśli autyzm jest silny, a nie jest to jedynie choroba ze spectrum autyzmu. Autyzm z nazwy dziecięcy a tak naprawdę nie mija nigdy. Silnie zaburzone osoby od dziecka nie rozwiajają się prawidło i są w pełni niesamodzielne.
Awatar użytkownika
sfinx
Posty: 170
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:58

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: sfinx »

Dzieci z autyzmem często mają też problemy z mową, dlatego logopeda Mokotów w takiej sytuacji będzie bardzo pomocny. Polecam zapisać się na wizytę jak najszybciej, bo im szybciej zaczną się ćwiczenia tym szybciej dziecko będzie poprawnie mówić
Awatar użytkownika
fikta
Posty: 152
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:07

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: fikta »

Syn mojej siostry ma zdiagnozowany autyzm i faktycznie łatwo nie mają. Ale są pod dobrą opieką Poradni dla Dzieci i Młodzieży - https://cbt.pl/poradnie/poradnia-dla-dz ... mlodziezy/ . Chodzą na terapię, dzięki której wiedzie się im dużo lepiej, a i dziecko lepiej się integruje
MichalinaŚ

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: MichalinaŚ »

Jeżeli zdiagnozowano u dziecka autyzm a jak wiadomo takie diagnozy są dość długie i musimy uzbroić się w cierpliwość. Ja z moim synem podjęłam terapie behawioralną w Centrum Terapii Dzieci i Młodzieży w Mińsku Mazowieckim http://centrumterapiidzieci.pl/ taka terapia bardzo nam pomaga i będąc w terapii dążymy do zmiany zachowania mojego dziecka i dostosowanie do sytuacji społecznej.
AntoninaŚ

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: AntoninaŚ »

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z ofertą punktu http://edukacjaruchowa.pl/ w Warszawie. Ja chodziłam do nich na zajęcia wspomaganie rozwoju dzieci. Polecam zapoznać się z tą strona bo naprawdę warto.
Awatar użytkownika
Majolika
Posty: 56
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:29

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: Majolika »

W sprawie pomocnych materiałów logopedycznych i pedagogicznych skierujcie się do sklepu internetowego https://www.komlogo.pl/index.php/katego ... -spacjalna W ofercie mają m.in. gry, książki, domina, karty do gry czy programy komputerowe. Spodoba wam się ich dobry wybór, sprawdźcie sobie te materiały, wszystko ma solidne opisy na stronie internetowej.
KasiaĆ

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: KasiaĆ »

Znam to miejsce http://edukacjaruchowa.pl/ i chodzę tam z moją córką i widzimy efekty. Moja córka ma stwierdzony autyzm i takie wspomaganie rozwoju jest bardzo korzystne dla naszej córki. Polecam zapoznać się z ich oferta i zapisać się na zajęcia z bardzo miłymi paniami prowadzącymi.
Łucja

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: Łucja »

Nie poddawaj się. Teraz jest mnóstwo ośrodków oraz lekarzy, którzy potrafią pomóc. Jest autyzm terapia, która jest bardzo skuteczna. Dzięki niej, dziecko nauczy sobie radzić z tym zaburzeniem oraz zacznie być bardziej samodzielne. Poszukaj takiej pomocy u siebie w mieście.

obowiązkowe procedury iso 9001
podróżniczka

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: podróżniczka »

Zdecydowanie przydadzą się wam zabawki dla dzieci z autyzmem. Zabawki takie stymulują rozwój dziecka, które ma to zadanie znacznie utrudnione. Jednak myślę, że takie dzieci są bardzo inteligentne i potrzebują wiele zrozumienia i miłości przede wszystkim.
kasiaŚ34

Re: Dziecko z autyzmem

Post autor: kasiaŚ34 »

Sama wychowuję dziecko z autyzmem i powiem wam, że to nie jest życie miodem i mlekiem usłane.... Każdy rodzic wie, że pomoc w takich sytuacjach jest najważniejsza i ja wiem, że gdyby nie pomoc fundacji "Miś" https://www.fundacjamis.pl/pomoc-dzieciom/autyzm byłoby ciężko. W ramach działalności fundacji organizowane są zajęcia terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, które mają pozytywny wpływ na ich rozwój i samopoczucie i my z nich w 100 % korzystamy.
ODPOWIEDZ