Czy rezonans magnetyczny jest bezpieczny

Wątek o zdrowiu - dla poszukujących porad medycznych i informacji o zdrowym trybie życia.
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 20
Rejestracja: 10 sty 2019, 14:55

Re: Czy rezonans magnetyczny jest bezpieczny

Post autor: Jagoda »

Nie słyszałam, by był niebezpieczny. W każdym razie nie ma tam promieniowania rentgenowskiego, jak w tomografie czy RTG
Awatar użytkownika
sfinx
Posty: 170
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:58

Re: Czy rezonans magnetyczny jest bezpieczny

Post autor: sfinx »

Mi lekarz mówił że jest bezpieczny, w badaniu nie jest stosowane promieniowanie RTG. Pytałam się o to specjalnie bo miałam mieć robione badanie w Wizji V to chciałam się upewnić
Awatar użytkownika
Filty
Posty: 74
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:17

Re: Czy rezonans magnetyczny jest bezpieczny

Post autor: Filty »

Takie badanie rezonansem nie wykonuje się przecież cały czas. Skoro lekarz zleca to ma ku temu powody. Jak jesteście ze stolicy to polecam na badanie rezonansem udać się do Rex Medica Sport. Mają tam nowoczesny i dobry sprzęt.
Awatar użytkownika
znina
Posty: 119
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:59

Re: Czy rezonans magnetyczny jest bezpieczny

Post autor: znina »

Wydaje mi się, że tylko dla kobiet w ciąży jest niebezpieczny.
Awatar użytkownika
pogromcaolbrzyma
Posty: 342
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:03

Re: Czy rezonans magnetyczny jest bezpieczny

Post autor: pogromcaolbrzyma »

Uważam, że rezonans magnetyczny jest jednym z bezpieczniejszych badań, pod warunkiem, że nie posiadamy żadnych metalowych elementów w swoim ciele. Ja jestem aktualnie w zagrożonej ciąży i dostałam zalecenie od mojej pani ginekolog aby pójść na oddział patologii ciąży i czekać na rezonans, dzięki któremu będziemy wiedziały jak działać, by dziecko urodziło się zdrowe.
Awatar użytkownika
maja95
Posty: 95
Rejestracja: 16 cze 2019, 22:56

Re: Czy rezonans magnetyczny jest bezpieczny

Post autor: maja95 »

Rezonans magnetyczny to bardzo dokładne badanie i z pewnością warto je wykonać. W artykule http://www.kujawy.info/aktualnosc/rezon ... zygotowac/ napisali jak to wygląda itd.

sz 14
Awatar użytkownika
trener
Posty: 47
Rejestracja: 11 sie 2019, 20:47

Re: Czy rezonans magnetyczny jest bezpieczny

Post autor: trener »

maja95 pisze: ↑26 cze 2019, 18:18 Rezonans magnetyczny to bardzo dokładne badanie i z pewnością warto je wykonać. W artykule kujawy.info/aktualnosc/rezonans-magnetyczny-kregoslupa-kiedy-zrobic-i-jak-sie-przygotowac/ napisali jak to wygląda itd.
Dziękuję Ci za ten artykuł. Jutro mam pierwszy w swoim życiu rezonans magnetyczny i trochę się stresuję. Zawsze lepiej wiedzieć jak takie badanie wygląda. Wiadomo czego można się spodziewać. Rzadko chodzę do lekarzy, więc to dla mnie mało komfortowe. Wiedziałem, że na badanie trzeba trochę poczekać, więc zdążę się przygotować. Zadzwoniłem do LUX MED https://www.luxmed-diagnostyka.pl/, bo mają nowoczesny sprzęt diagnostyczny. I co się okazało? Wizyta już za dwa dni, więc mam mało czasu na psychiczne przygotowanie. Jakbyście pilnie potrzebowali badań, to tutaj się praktycznie nie czeka. Mają placówki w całym kraju.
Awatar użytkownika
sneaky
Posty: 76
Rejestracja: 16 sty 2020, 23:06

Re: Czy rezonans magnetyczny jest bezpieczny

Post autor: sneaky »

Nie ma chyba przeciwwskazań przeciwko takim badaniom. Jest to chyba jedno z najmniej inwazyjnych badań. Można za jego pomocą wykonać np. rezonans głowy https://mridiagnostyka.pl/rezonans-glowy/

łączność wifi
ODPOWIEDZ