Strona 1 z 1

Zalety fotowoltaiki w twoim domu

: 27 lis 2020, 14:24
autor: lowest
Ostatnio ukazał się interesujący artykuł o tym sami poczytajcie bo moim zdaniem warto! https://elektrokalka.pl/oferta/

Re: Zalety fotowoltaiki w twoim domu

: 14 sty 2021, 21:21
autor: igła
Ja 2 lata temu zainstalowałam u siebie panele fotowoltaiczne no i główna zaleta jest taka, że mniej płacę za prąd (oszczędność rzędu około 250 zł w moim przypadku). Zastanawiam się też nad wykorzystaniem energii odnawialnej w firmie, którą prowadzę wraz z bratem i kuzynką. Staram się więc być na bieżąco z różnymi nowinami odnośnie fotowoltaiki. Ostatni np. czytałam artykuł o farmach fotowoltaicznych. Bardzo ciekawe zagadnienie, bo farma fotowoltaiczna może być metodą zarabiania, jest to jakby rodzaj "elektrowni" która zasila dajmy na to mój obiekt i inne.

Re: Zalety fotowoltaiki w twoim domu

: 15 sty 2021, 19:33
autor: Pięta
igła pisze: ↑14 sty 2021, 21:21 Ja 2 lata temu zainstalowałam u siebie panele fotowoltaiczne no i główna zaleta jest taka, że mniej płacę za prąd (oszczędność rzędu około 250 zł w moim przypadku). Zastanawiam się też nad wykorzystaniem energii odnawialnej w firmie, którą prowadzę wraz z bratem i kuzynką. Staram się więc być na bieżąco z różnymi nowinami odnośnie fotowoltaiki. Ostatni np. czytałam artykuł o farmach fotowoltaicznych. Bardzo ciekawe zagadnienie, bo farma fotowoltaiczna może być metodą zarabiania, jest to jakby rodzaj "elektrowni" która zasila dajmy na to mój obiekt i inne.
Na farmę to już jednak dużo większy wydatek i inne potrzeby i możliwości. To raczej mały odsetek społeczeństwa pójdzie w kierunku takich konstrukcji i to raczej biznesowo. Bo w końcu na tym ma się zarabiać. Oczywiście taka strategia biznesowa musi być bezpieczna. Nie wiem czy w takim przypadku warto takie konstrukcje opierać na sprzęcie z Chin. A większość instalacji to chyba właśnie taka teraz jest robiona. Jedyną firmą nie z Chin to jest JBGPV. Oni park maszynowy i większość produkcji paneli PV mają u nas w kraju. Raczej taka firma to większe bezpieczeństwo dla takiej instalacji.