Strona 1 z 1

Docieplenie poddasza

: 01 wrz 2020, 5:52
autor: login
Macie jakieś pomysły w jaki sposób urządzić strych? Da radę przerobić tak, żeby była to powierzchnia użytkowa? Wiadomo, że w pierwszej kolejności trzeba postawić na docieplenie, najlepszą opcją jest chyba termoizolacja dachu z celulozy. Co o tym myślicie?

Re: Docieplenie poddasza

: 24 wrz 2020, 11:21
autor: serwisant
Porządnie wykonane wykończenia wnętrz wpływają bardzo pozytywnie na doznania estetyczne płynące z mieszkiwania w danym mieszkaniu / domu. Na wspomniany element remontu składa się wiele pomniejszych prac, a niektóre można wykonywać równolegle, lub bezpośrednio jedna po drugiej, dzieki czemu możemy zachować ciągłość i pewność pracy. I w ten sposób np. aplikacja tynku poprzedza wykonanie gładzi, następnie jest malowanie lub położenie płytek. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie wykonać tych prac warto skorzystać z usług firmy zewnętrznej. Przykładowo montaż paneli podłogowych nie jest szczególnie skomplikowanym zajęciem i można spróbować sił samodzielnie. Jednak już układanie parkietu stanowi trochę większe wyzwanie i jest bardziej pracochłonne. W zależności od koncepcji i naszego zamysłu możemy np. kreować przestrzeń w naszym mieszkaniu. Przykładowo montaż płyt kartonowo gipsowych może służyć do wielu zastosowań. Sufity podwieszane czy ścianki działowe to główne zastosowania płyt k/g. Ich montaż gwarantuje płynne powierzchnie w rozsądnym standardzie wykończenia. Należy jednocześnie pamiętać, że układanie glazury powinien być wykonywany na samym końcu wszelkich prac wykończeniowych, ponieważ odbywa się na otynkowanej już ścianie.

Re: Docieplenie poddasza

: 27 cze 2021, 21:15
autor: małgoś
Ocieplenie ma ogromny wpływ na następne lata użytkowania i koszty przede wszystkim, choćby ogrzewania. Stosując sprawdzone produkty można sporo oszczędzić. My ocieplaliśmy wełna Kanufa z https://www.knaufinsulation.pl/ i w porównaniu z bratem, który ma podobne parametry domu i ocieplenie pianą u nas wyszło wiele lepiej