Strona 1 z 1

Dom - kto zaprojektuje?

: 05 wrz 2020, 14:51
autor: Tulimira61
Zna ktoś z was zdolnego projektanta wnętrz najlepiej z Warszawy? Zależy mi na jego kreatywności i otwartości na moje propozycje. Polećcie kogoś sprawdzonego!:)

Re: Dom - kto zaprojektuje?

: 09 wrz 2020, 0:25
autor: placyda71
Może Izu design? Realizacje Pani Izy zawsze mi się podobały. Ma w sobie coś z artysty, więc na kreatywność z jej strony możesz liczyć. Poza tym projektuje zgodnie z preferencjami klientów i umie słuchać, a to ważne :)

Re: Dom - kto zaprojektuje?

: 16 wrz 2020, 16:34
autor: serwisant
Zawsze gdy jesteśmy na to gotowi i decydując się na remont warto mieć jakiś zorganizowany plan działań oraz jasno okreslone cele które finalnie chcemy osiągnąć. Wydaje się być jasne, że remont mieszkania wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Wykonując np. montaż płyt kartonowo - gipsowych tj. montaż sufitów podwieszanych czy montaż ścianek działowych możemy zaingerować w przestrzeń naszego domu / mieszkania. Przed decyzją nad demontażem ścian wykonując wyburzenia ścian trzeba pamiętać aby ewentualnie uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia. Należy wystrzegać się wszelkich aktów samowoli budowlanej, bo mogą nas dosięgnąć konsekwencje prawne, a w konsekwencji karne i/lub finansowe. Możliwości na aranżację i wykończenia wnętrz ograniczają jedynie nasza wyobraźnia i budżet. Istnieje praktycznie nieograniczona możliwość aranżacji. W internecie można znaleźć np. blog budowlany z którego można czerpać pomysły i inspiracje. Do najczęstszych prac wykończeniowych należą: wykonanie gładzi, położenie tynków, malowanie ścian, układanie płytek, układanie paneli podłogowych, montaż oświetlenia, tapetowanie, gruntowanie, a nawet montaż mebli. Dlatego decydując się na usługi firmy zewnętrznej (najczęstszy wybór) należy zaznajomić się z poprzednimi realizacjami danego wykonawcy. Niemniej (choć w moim odczucie jednak nie tak ważnym jak jakość) ważna jest cena relizacji. Warto zaznajomić się czy usługi budowlane danego wykonawcy nie są przesadnie drogie lub podejrzanie tanie. Tak, warto zwrócić uwagę, czy cena nie jest za niska w porównaniu do konkurencji, zdarza się bowiem, że niska cena jest jedynym atutem danego wykonawcy i nie warto skorzystać z jego usług ze względu na niską jakość wykonania. Można też zasięgnąć opinii znajomych lub rodziny otrzymując kontakt do danej firmy z polecenia. Warto wysłuchać co maja do powiedzenia poprzedni klienci. Ewentualne referencje również są mile widziane.

Re: Dom - kto zaprojektuje?

: 26 wrz 2020, 19:49
autor: Mosia
Moim zdaniem samemu też można pomysłowo zaprojektować wnętrza . Ja szukałam takich inspiracji w sieci i znalazłam stronę z ciekawymi biokominkami https://kratki.com/pl/ - wybór jest duży . Taki biokominek można postawić wszędzie - są wygodne w czyszczeniu a do tego są ekologiczne :) Prezentują się super