Strona 1 z 1

Panele fotowoltaiczne

: 09 maja 2020, 12:13
autor: Tipsy
Co oprócz samych paneli i akumulatorów musi jeszcze być zainstalowane by korzystać z darmowego prądu?

UWAGA! nie płaci za usługi SEO - sprawdź w BIG ...

Re: Panele fotowoltaiczne

: 10 maja 2020, 9:48
autor: Autek
Przede wszystkim potrzebne będą jeszcze inwertery do fotowoltaiki, które zmieniają prąd stały wyprodukowany przez panele na prąd zmienny używany w gniazdkach instalacji domowej. Bez tego nie da się korzystać z paneli :) Pamiętaj tylko że są różne rodzaje inwerterów i tylko fachowiec może dobrać odpowiedni do twojego domu.

Możesz więcej o tych urządzeniach poczytać tu https://hymon.pl/oferta/inwertery/ To strona producenta, który też wykonuje montaż.

Re: Panele fotowoltaiczne

: 28 maja 2020, 13:33
autor: inecka
Jesli chodzi o fotowoltaike, to najlepiej udac sie do firmy, ktora sie zajmuje montazem, wszystko kompleksowo ogarną. Levada ma wysokiej jakosci panele, znajomi od nich zamawiali, bardzo sobie chwalą. No i jakbys chcial starac sie do dofinansowanie to tez bez problemu przeprowadzą cie przez caly proces

Re: Panele fotowoltaiczne

: 27 paź 2020, 14:39
autor: katarina
Wbrew pozorom taki prąd nie jest darmowy. Poczytaj trochę, a dowiesz się dlaczego. I pamiętaj, że jest alternatywa - to prąd od firmy re:spect energy. Firma ta działa już na 18 rynkach europejskich. Obecnie dołączyła do tego Polska. re:spect energy pozyskuje energię od ekologicznych dostawców i sprzedaje ją klientom końcowym. Proste, ale bardzo skuteczne i opłacalne rozwiązanie. No i zdecydowanie "zielone".

Re: Panele fotowoltaiczne

: 05 lis 2020, 23:55
autor: Kaśka11
Hej! Jesteśmy na etapie wyboru projektu domu. Czy to ten moment, kiedy warto pomyśleć o takich panelach? Czy można to już zrobić, jak wybierzemy konkretne materiały i będzie już gotowe pokrycie dachowe? Interesuje nas od dłuższego czasu fotowoltaika Częstochowa, tylko nie wiemy jeszcze wystarczająco dużo na ten temat :)

Podpowiecie?

Re: Panele fotowoltaiczne

: 08 lis 2020, 9:51
autor: mksi898
Bardzo wiele osób mówi o tym, że fotowoltaika obniża koszty i jest różnica np. w skali roku. Jednak na początek trzeba się dowiedzieć, ile będzie kosztowała cała instalacja fotowoltaiki w Waszym domu. Na fotowoltaikę składa się kilka elementów, a w tym między innymi rozdzielnice. Na stronie http://www.tania-energia.com.pl/slonce- ... ad-proste/ znajdziecie sobie fachowe i sprawdzone informacje.

Re: Panele fotowoltaiczne

: 08 lis 2020, 12:39
autor: mazajka
Na panele fotowoltaiczne decyduje się coraz więcej osób. Przede wszystkim kwestie wprowadzenia oszczędności wchodzą w grę. Sama inwestycja to wydatek, który się zdecydowanie zwróci. Ważne jest to, żeby po prostu zrobić to dobrze. Wybór firmy ma duże znaczenie. Na stronie https://naszawilla.pl/instalacje/jak-be ... owoltaike/ znajdziecie też kilka przydatnych wskazówek, z których zdecydowanie warto skorzystać.

Re: Panele fotowoltaiczne

: 28 lis 2020, 22:39
autor: sneaky
Inwestycja się zwraca, a jeszcze można na nią dostać dofinansowanie. To akurat duży plus. Jeśli interesują ciebie panele, to pytaj o nie w takich firmach https://www.abcsunenergy.pl/

Re: Panele fotowoltaiczne

: 04 gru 2020, 1:20
autor: mczay
Zdecydowanie się opłaca fotowoltanika. Jeśli jesteście tematem bardziej zainteresowani to na http://fotowoltaikasieoplaca.pl/ jest wiele interesujących informacji o tym jak dzięki niej można zaoszczędzić na rachunkach albo w jaki sposób można wykorzystać wygenerowany prąd do zyskania np. dodatkowych funduszy

Re: Panele fotowoltaiczne

: 27 gru 2020, 11:18
autor: katarina
Mam podobne zdanie. Instalacje fotowoltaiczne szybko się zwracają. A dodatkowo można uzyskać na nie dofinansowanie. Warto w temacie paneli skorzystać z pomocy firmy, która pomoże w każdej sytuacji - od formalności, po wykonanie instalacji i jej konserwację. Jeśli miałaby to być fotowoltaika Myślenice to spokojnie można odezwać się do nich http://pvtech.pl/fotowoltaika-myslenice/ . Mają doświadczenie w temacie paneli.

Re: Panele fotowoltaiczne

: 28 gru 2020, 12:29
autor: Małgosia
Ja polecam firmę https://el-var.pl/oferta/fotowoltaika/jawor która montowała panele fotowoltaiczne w Jaworze, u mojej siostry. Szybko i rzetelnie wykonana praca. Fotowoltaika zyskuje na popularności, wydaje mi się, że każdy kto buduje nowy dom, lub po prostu chce wygodniej żyć, dbając przy tym o środowisko, powinien pomyśleć o energii słonecznej.

Re: Panele fotowoltaiczne

: 04 sty 2021, 11:26
autor: Elżbieta
Słyszałem, że dobra firma, która zajmuje się panelami fotowoltaicznymi to https://fotowoltaika.innex.pl/oferta/ , mają bogatą ofertę, w której znajdziecie projektowanie instalacji, montaż, przygotowanie paneli do całorocznej pracy i wiele innych. Do tego proponują atrakcyjne ceny.

Re: Panele fotowoltaiczne

: 21 lut 2021, 16:13
autor: Adaś
Tipsy pisze: ↑09 maja 2020, 12:13 Co oprócz samych paneli i akumulatorów musi jeszcze być zainstalowane by korzystać z darmowego prądu?
Tipsy pisze: ↑09 maja 2020, 12:13 Co oprócz samych paneli i akumulatorów musi jeszcze być zainstalowane by korzystać z darmowego prądu?
Jeżeli fotowoltaika to koniecznie pompa ciepła będziemy mieli wówczas ogrzewanie za darmo

Re: Panele fotowoltaiczne

: 03 mar 2021, 11:55
autor: Małgosia
Panele fotowoltaiczne w Środzie Śląskiej również zyskują popularność. Uważam, że to bardzo dobrze, że ludzie nareszcie zaczynają myśleć o klimacie i naturze. Dodatkowo fotowoltaika to rozwiązanie, które niesie za sobą spore oszczędności i korzyści. Sama korzystam od kilku lat z tego rozwiązania i jestem bardzo zadowolona.

Re: Panele fotowoltaiczne

: 25 mar 2021, 14:08
autor: Jabeł
Na jakie rozwiązania postawiliście jeżeli chodzi o wybór instalacji fotowoltaicznej do domu, czy swojej firmy. Jeżeli jesteście na etapie poszukiwań skutecznych rozwiązań cechujących się wysoką sprawnością i odpowiednią mocą modułów to na pewno warto tutaj zwrócić uwagę na ofertę JBG PV https://jbgpv.pl/ u którego wybraliśmy również monokrystaliczne Sky Std 72 o mocy 380Wp i jednocześnie sprawności sięgającej 19,51%. Do tego dobre warunki cenowe i pełne wsparcie obsługi.

Re: Panele fotowoltaiczne

: 08 kwie 2021, 19:24
autor: Jędrzej
Takie panele fotowoltaiczne to dobra inwestycja szczególnie, gdy od początku do końca jest wykonywana przez fachowców. Jeśli chodzi o fotowoltaikę w Środzie Śląskiej to najlepsi są instalatorzy z el-var, którzy mają świetne podejście do klienta i poradzą sobie z każdym zleceniem.