Sezonowa praca w Niemczech

Kącik rozmaitości. Tutaj możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Lech_91
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2021, 10:19

Sezonowa praca w Niemczech

Post autor: Lech_91 »

Witam forumowicze. W zeszłym roku pracowałem przez kilka miesięcy w Niemczech, a kiedy przyszło do rozliczenia, okazało się, że należy mi się zwrot podatku z Niemiec. Nie wiem jak wy to załatwialiście, ale ja biorę pod uwagę wybranie się do specjalistów. Polecacie takie rozwiązanie?
Róse

Re: Sezonowa praca w Niemczech

Post autor: Róse »

Lech_91 pisze: ↑10 maja 2021, 8:55 Witam forumowicze. W zeszłym roku pracowałem przez kilka miesięcy w Niemczech, a kiedy przyszło do rozliczenia, okazało się, że należy mi się zwrot podatku z Niemiec. Nie wiem jak wy to załatwialiście, ale ja biorę pod uwagę wybranie się do specjalistów. Polecacie takie rozwiązanie?
Jeżeli chodzi o pracę w Niemczech to polecam też zajrzec tutaj https://leasingteam.pl Można na prawdę znaleźć bardzo atrakcyjne oferty pracy czy to na stałe czy to pracy tymczasowej ;)
Awatar użytkownika
Iza
Posty: 538
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:22

Re: Sezonowa praca w Niemczech

Post autor: Iza »

Z tego, co się orientuję, to w znalezieniu takiego zatrudnienia za granicą może również pomóc Agencja Pracy Tymczasowej Poland Workforce. Widziałam ostatnio na jej stronie internetowej https://polandworkforce.com/praca-francja/, że jest tam na przykład sporo ofert pracy we Francji, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Co byście powiedzieli na taki wyjazd? Warto?
debrahoź

Re: Sezonowa praca w Niemczech

Post autor: debrahoź »

Jak szukacie pracy tymczasowej, to zajrzyjcie sobie na oferty zgromadzone na stronie http://rolixus.pl/oferty-pracy/ :) Moi bracia tam szukają ofert i zawsze trafiają na coś ciekawego. DOdatkowo, co ważne - Rolixus to profesjonalna agencja, która udzieli wam kompleksowego i fachowego wsparcia na całym etapie szukania pracy i zatrudniania się już w konkretnej firmie.
huńcia

Re: Sezonowa praca w Niemczech

Post autor: huńcia »

ja też kilka lat temu zaczęłam wyjeżdżać do Niemiec. na początku była to praca sezonowa w szklarniach ale od jakiegoś czasu postanowiłam zacząć pracę w moim wyuczonym zawodzie - opiekunki osób starszych. Teraz wyjeżdżam z agencją Dolce Vita. polecam, to solidna i uczciwa firma a zarobki są naprawdę w porządku.
Łania29

Re: Sezonowa praca w Niemczech

Post autor: Łania29 »

Bez względu na to czy będzie to praca sezonowa czy praca stała trzeba się odpowiednio do takiego wyjazdu przygotować.Jest wiele aspektów takich przygotowań , ja natomiast skupię się nad ubezpieczeniem i ochroną zdrowia. Nie wyobrażam sobie jechać za granicę bez odpowiedniego ubezpieczenia a szczególnie do pracy za granicą. Może nas spotkać na przykład wypadek albo jakaś choroba. Owszem europejskie ubezpieczenie częściowo nas zabezpiecza ale nie na wszystkie okoliczności.Proponuję przed wyjazdem do pracy zapoznać się z tymi poradami zamieszonymi na stronie jednego z ubezpieczycieli - Unilink - https://unilink.pl/porady/ubezpieczenie ... e-do-pracy .Dla mnie ubezpieczenie to najważniejsza sprawa podczas zagranicznych wyjazdów.
siła

Re: Sezonowa praca w Niemczech

Post autor: siła »

Jeśli o pracę w Niemczech chodzi to wiele osób wyjeżdża tam do pracy w charakterze opiekunki dla osób starszych. Można taką pracę podjąć sezonowo lub na stałe. Jedno jest pewne, to zajęcie jest bardzo doceniane przez Niemców. Fajne oferty pracy w tym zakresie znaleźć można na przykład na https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ .
Uśka43

Re: Sezonowa praca w Niemczech

Post autor: Uśka43 »

Ja natomiast zdecydowałem się postawić jednak na agencję pracy za granicą i jeśli szukacie konkretnych podpowiedzi oraz zależy Wam zarówno na jakości i skuteczności w działaniu to tutaj jak najbardziej polecam sprawdzić również ofertę agencji pracy HollandContracting http://hollandcontracting.pl i wyjechałam do pracy do holandii i moim zdaniem to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć
żyła

Re: Sezonowa praca w Niemczech

Post autor: żyła »

Jeśli o pracę w Niemczech chodzi to też jestem zdania, że warto zastanowić się nad zajęciem opiekunki dla osób starszych. To zajęcie jest tam naprawdę mocno cenione zajęcie. Tutaj https://ih.katowice.pl/uslugi/ile-zarab ... niemczech/ można sobie na ten temat przeczytać cenne wiadomości, które mogą się przydać.

bramy przesuwne w castoramie
Liączek

Re: Sezonowa praca w Niemczech

Post autor: Liączek »

A nie lepiej poszukać stałej dobrej pracy? Dzięki temu masz pewne stanowisko na dlugi czas i nie musisz się stresować niczym. No i dobrze zarabiasz co miesiac. :) Można się teraz zatrudnić jako kierowca w https://imex-logistics.pl/Praca.html i dostac na start dobre warunki
aśkaa

Re: Sezonowa praca w Niemczech

Post autor: aśkaa »

Mój mąż właśnie niedawno znalazł bardzo fajną ofertę pracy w http://praca.dojczland.info i wyjechał na kilka miesięcy. Praca okazała się naprawdę świetna, towarzystwo jest miłe i przede wszystkim zarobki są po prostu rewelacyjne. Można szybko coś odłożyć, także to jest duży plus
ODPOWIEDZ