Jak zacząć cieszyć się życiem?

Polecamy lekarzy, leki, sposoby na walkę z chorobą.
Awatar użytkownika
Fuksja
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2019, 14:42

Jak zacząć cieszyć się życiem?

Post autor: Fuksja »

Cześć! Sporo ostatnio myślałam i muszę się Wam do czegoś przyznać. Mimo, że z pozoru moje życie może wydawać się szczęśliwe, to na co dzień borykam się z wieloma kompleksami. Czuję, że nie prowadzi to do niczego dobrego. Bo na przykład, jak ćwiczę na siłowni to nie dlatego, że to lubię (znaczy się trochę też), ale głównie dlatego, że mam w głowie to, że muszę spalić kalorie, bo inaczej przytyję. I takich przykładów ze swojego życia mogę wymienić wiele. Nie chcę już żyć w takim obłędzie ☹

porady ekologiczne
Awatar użytkownika
Garda
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2019, 14:41

Re: Jak zacząć cieszyć się życiem?

Post autor: Garda »

Faktycznie, nie brzmi to fajnie.. Może porozmawiaj z psychologiem, co? Chodziłam kiedyś na terapię do Poradni Salomon, było bardzo ok
Awatar użytkownika
Fuksja
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2019, 14:42

Re: Jak zacząć cieszyć się życiem?

Post autor: Fuksja »

Myślisz, że psychoterapia by mi pomogła? Może faktycznie się zdecyduję…
Awatar użytkownika
Garda
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2019, 14:41

Re: Jak zacząć cieszyć się życiem?

Post autor: Garda »

Mają nawet na swoim blogu wpis o kompleksach http://www.poradniasalomon.pl/blog/poradnia-psychologiczna/terapia-kompleksow-czyli-co-twierdza-psychologowie-na-temat-zbednego-bagazu, możesz sobie przeczytać. Pomyśl, bo szkoda życia na kompleksy. 
Awatar użytkownika
Fuksja
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2019, 14:42

Re: Jak zacząć cieszyć się życiem?

Post autor: Fuksja »

Może masz rację… No cóż, spróbuję, dzięki.
Awatar użytkownika
Tagliato
Posty: 81
Rejestracja: 19 sty 2019, 13:51

Re: Jak zacząć cieszyć się życiem?

Post autor: Tagliato »

Może pocieszy Cię fakt, że nie jesteś sama w takiej sytuacji. Znam wiele osób, które mają kompleksy i w dodatku problemy z relacjami międzyludzkimi. Nawet są tacy, którzy popadli w uzależnienie i nie potrafią sami sobie z tym poradzić. Wtedy ważne jest, aby ktoś się obok znalazł i wspierał, zaczynając od znalezienia odpowiedniego miejsca na leczenie. Ze wszystkich takich placówek najlepszy jest Ośrodek Terapii Uzależnień Nefo. Można to nawet sprawdzić w rankingu.
Awatar użytkownika
mkoP
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2019, 19:51

Re: Jak zacząć cieszyć się życiem?

Post autor: mkoP »

Czasami życie zaczyna nas tak przytłaczać, ze ani się obejrzymy jak jest nam źle, smutno i nic nam się nie chce... warto szybko zareagować i poprosić o pomoc kogoś z zewnątrz, gdy już sami nie radzimy sobie ze sobą. W https://virtus.bialystok.pl/ znajdziecie fachową pomoc jeśli zmagacie się z depresją czy jakimś uzależnieniem. Certyfikowani specjaliści pomogą wam znów powrócić na dawne życiowe tory i powiedzą jak znów cieszyć się życiem.
Młooda

Re: Jak zacząć cieszyć się życiem?

Post autor: Młooda »

Tagliato pisze: ↑08 gru 2019, 14:39 Może pocieszy Cię fakt, że nie jesteś sama w takiej sytuacji. Znam wiele osób, które mają kompleksy i w dodatku problemy z relacjami międzyludzkimi. Nawet są tacy, którzy popadli w uzależnienie i nie potrafią sami sobie z tym poradzić.
Teraz widać, że coraz więcej osób popada w obniżony nastrój i uzależnienia. Dzisiaj naprawdę jakoś łatwiej wpaść w nałóg mam wrażenie. Ja się paleniem papierosów zaraziłam. Wśród kolegów i koleżanek z pracy byłam jedyna niepaląca. W końcu dałam się namówić na jednego papierosa. Dalej poszło już szybko. Wiem jak ciężko jest to świństwo później rzucić. Na sam początek warto przeczytać https://recigar.pl/najczestsze-bledy-w- ... u-palenia/ jakie są najczęstsze błędy w rzucaniu palenia.
Awatar użytkownika
lowest
Posty: 703
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:38

Re: Jak zacząć cieszyć się życiem?

Post autor: lowest »

Od dłuższego czasu szukasz odpowiedzi jak poradzić sobie z tym problemem ? Mam dla Ciebie wspaniałą informację! Poświęciłem trochę swojego cennego czasu aby dowiedzieć się więcej na ten temat i o to są wyniki moich poszukiwań https://wroblewskiterapia.pl/
ODPOWIEDZ