Dach

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i sprzątaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
Awatar użytkownika
sensualna
Posty: 54
Rejestracja: 03 kwie 2019, 7:58

Dach

Post autor: sensualna »

Witajcie, jestem w przede dniu zbudowania swojego domu. Co prawda na razie są tylko fundamenty i stoją ściany, ale myślałam o zrobieniu dachu jeszcze w tym roku, albo na początku przyszłego, jeśli pogoda na to pozwoli, a wszystko na to zapowiada. Kto może się tego jeszcze podjąć?
Awatar użytkownika
absola
Posty: 38
Rejestracja: 13 sty 2019, 11:16

Re: Dach

Post autor: absola »

Nie wiem, czy ktoś Ci jeszcze w grudniu prace przeprowadzi, ale powiem szczerze, że możesz w MG Dachy zapytać. Oni w końcu drewno impregnują https://mgdachy.pl/impregnacja-drewna/ i to w standardzie, to myślę, że śmiało się zajmą również taką konstrukcją. Ale czy teraz, to nie jestem pewna.
Awatar użytkownika
polkis
Posty: 62
Rejestracja: 21 maja 2019, 11:55

Re: Dach

Post autor: polkis »

Projektowaliśmy w sumie z MG Dachy część naszej konstrukcji na nowo, bo wiecie, jak to wygląda. Poprzedni architekt coś skopał. A jednak zależy nam na tym, żeby dom nam się nie zawalił po krótkim czasie od budowy. Wykańczać będziemy w przyszłym roku, ale zdecydowanie ich polecamy.
Awatar użytkownika
lila87
Posty: 98
Rejestracja: 11 mar 2019, 13:46

Re: Dach

Post autor: lila87 »

Ja ostatnio oglądałam nawet ofertę z malowaniem dachu na https://rs-mal.pl/malowanie-dachow/ . Nie przypuszczałam, że można tak fajnie odnowić dach. Fajnie się wykonuje takie coś. Wyglądać będzie jak nowe, za nie duże pieniądze.
Awatar użytkownika
RafałIl
Posty: 58
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:21

Re: Dach

Post autor: RafałIl »

Ja jednak w przypadku dachu w pełni postawiłem na Braas, dzięki czemu również złapałem się na dodatkową Gwarancję Systemową i nie muszę obawiać się o żadne problemy z pokryciem i wszystkimi akcesoriami przez najbliższe 15 lat.
Natomiast jeśli będziecie potrzebowali dobrego systemu hydroizolacyjnego przy dachu to sprawdźcie systemy od Icopal, my tutaj postawiliśmy na Szybki Profil SBS i jesteśmy zadowoleni z trwałości.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 73
Rejestracja: 26 mar 2019, 19:21

Re: Dach

Post autor: kasiunia »

Dach to moim zdaniem najważniejsza konstrukcja naszego domu. Jeśli dobrze dach zostanie wykonany będziemy się cieszyć długą i bezawaryjną eksploatacją naszego domu. Właśnie dlatego - na etapie projektowania i budowy domu powinniśmy szczególną uwagę poświęcić właśnie wykonaniu porządnego dachu. Tylko doświadczona ekipa - zaprawiona w bojach daje nam gwarancję wykonania dobrego dachy a taką ekipą jest firma mg dachy - https://mgdachy.pl/wiazary/ .Dzięki temu ,że wiele pracy wykonywanych jest wcześniej w fabryce montaż dachy trwa tak krótko i jest niemalże zegarmistrzowska robota. pzdr
Awatar użytkownika
amiii2
Posty: 54
Rejestracja: 22 gru 2019, 21:53

Re: Dach

Post autor: amiii2 »

Dach jest bardzo ważnym elementem domu, u mnie mąż akurat zna się na tym i sam i z lekką pomocą się tym zajmował. Bardzo pomogła mu winda dekarska GEDA Lift Fixlift od https://www.dgbud.pl/pl/geda-lift-comfo ... tml?s=0320 więc jeśli ktoś też samemu planuje wykonać pracę na dachu to polecam taką windę sobie zakupić, dzięki niej nie trzeba tego wszystkiego wnosić ręcznie na górę.
Awatar użytkownika
rihanna
Posty: 145
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:19

Re: Dach

Post autor: rihanna »

Budując dach trzeba sobie wszystko dobrze przemyśleć. Każdy z nas chce postawić na coś solidnego i trwałego. Także już nad samą konstrukcją dachu trzeba byłoby się zastanowić, przykładowo jakie drewno wykorzystać do jego budowy. Trochę na ten temat możecie sobie tutaj https://mgdachy.pl/drewno/ poczytać.
Awatar użytkownika
ArekWicz
Posty: 242
Rejestracja: 11 paź 2019, 9:10

Re: Dach

Post autor: ArekWicz »

Akurat jeśli chodzi o poszukiwanie dobrej jakości pokrycia dachowego i jednocześnie zachowania wysokiej trwałości to może warto wcześniej sprawdzić portal https://www.programcp.org.pl/ gdzie znajdziecie sporo ciekawych podpowiedzi w tym zakresie, aby podjąć jak najlepszą decyzję i po latach również nie żałować.
ODPOWIEDZ