Czym czyścić kabinę prysznicową?

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i sprzątaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
Awatar użytkownika
Manka33
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:40

Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: Manka33 »

Dzień dobry wszystkim! Pół roku temu zrobiłam kapitalny remont łazienki. wstawiłam nowa kabinę prysznicową zamiast wanny i ogólnie wszystko wyglądało super. Niestety mam bardzo twardą wodę i na baterii i kabinie zrobiły się brzydkie zacieki. Próbowałam jakiś płynów do usuwania kamienia, ale nie pomagają za bardzo. Macie jakieś sprawdzone metody na walkę z kamieniem?
Awatar użytkownika
Serwus5
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:49

Re: Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: Serwus5 »

Najlepiej zamiast martwić się jak czyścić lepiej zapobiegać. Ja mam taki system że po każdej kąpieli zbieram wodę ściągaczką a potem miękką ściereczką wycieram do sucha. Brzmi groźnie, ale tak naprawdę czynność ta zajmuje minimalnie 3 minuty i po robocie. Potem nie trzeba szorować i martwić się o kamień. A teraz jak masz taką sytuację trudną to spróbuj sokiem z cytryny doczyścić ;-)
Awatar użytkownika
Czika122
Posty: 44
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:50

Re: Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: Czika122 »

Czasem nie czyść jej jakimiś chemikaliami!!!! MOGĄ BYĆ TOKSYCZNE. Moja babcia czyściła wszystko octem, co prawda przez długi czas w łazience jest nie przyjemny zapach, ale przynajmniej mam pewność, że wszystko jest zdrowe dla człowieka :)
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 20
Rejestracja: 10 sty 2019, 14:55

Re: Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: Jagoda »

Podobno na zapach octu pomaga dodanie olejków eterycznych :idea:
Awatar użytkownika
Filty
Posty: 74
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:17

Re: Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: Filty »

Woda z octem też naprawdę się dobrze sprawdza ;) Choć osobiście to ja wolę wanny. Lubię długie kąpiele, poleżeć sobie w wannie i się zrelaksować. Prysznic fajna rzecz na lato, jak się szybko tylko opłukać człowiek chce. Najlepiej to mieć to i to ;)
Awatar użytkownika
orzech
Posty: 74
Rejestracja: 10 sty 2019, 11:38

Re: Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: orzech »

Wejdź sobie na stronę https://www.emop.pl/. Tam znajdziesz ogromny wybór środków czystości i artykułów do sprzątania. Na pewno coś dobierzesz do kabiny prysznicowej.
Awatar użytkownika
Yaro_78
Posty: 76
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:17

Re: Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: Yaro_78 »

Do czyszczenia kabiny najlepiej uzywac profesjonalnych środków. Jeśli długo nie była dobrze czyszczona to z pewnością nazbierało się sporo kamienia i iosadu z mydła, który ciężko usunąć. Bardzo dobre środki do czyszczenia kabiny prysznicowej znajdziecie w ofercie sklepu Verde Avis. U nich możecie zamówić chemię do sprzątania powierzchni każdego rodzaju.
Awatar użytkownika
rina92
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2019, 12:41

Re: Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: rina92 »

ja tam nie wierzę że domowe sposoby doczyszczą mocno zabrudzoną i zakamienioną kabinę, chemia profesjonalna do sprzątania poradzi sobie ze wszystkim i nie trzeba za długo szorować, czego przecież nikt nie lubi ;)
Awatar użytkownika
allo83
Posty: 141
Rejestracja: 02 wrz 2019, 17:18

Re: Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: allo83 »

Znalazłam ostatnio firmę z zaopatrzeniem w środki higieniczne i chemię profesjonalną https://hurtowniachemiczna.com/. Firma godna polecenia z dobrą i bogatą ofertą. Zawsze mają konkurencyjne ceny, a jakość towarów wysoką
Awatar użytkownika
Doom
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2019, 11:51

Re: Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: Doom »

Spróbuj więc z płynem Prosan Plus z https://petrusserwis.pl/ Miałem ten sam problem ale pomógł mi właśnie ten płyn do odkamieniania kabin prysznicowych. To nie byle co, profesjonalna chemia, która skutecznie i szybko radzi sobie nawet z najgorszymi zabrudzeniami. Kabina teraz u mnie lśni, a do tego efekt ten utrzymuje się bardzo długo, nawet przy częstym użytkowaniu. Dlatego też płyn Prosan Plus jest bardzo wydajny.
Awatar użytkownika
nasino
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:43

Re: Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: nasino »

Właśnie cały czas miałam problem z wyczyszczeniem kabiny prysznicowej, odkąd wprowadziłam się do wynajętego mieszkania. W końcu w sklepie https://hurtowniachemiczna.com/ zamówiłam mocniejszą chemię i wreszcie pomogło.
Awatar użytkownika
drip
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2020, 9:03

Re: Czym czyścić kabinę prysznicową?

Post autor: drip »

Ja używam produktu Buzil, Sanibond, delikatny dla armatury i skutecznie czyści. Można go kupić w sklepie internetowym www.drip.com.pl. Jest bardzo wydajny i super pachnie, truskawkami. O profesjonalnych środkach czystości i sprzęcie można poczytać na www.all-about-cleaning.pl
ODPOWIEDZ