Budowa drogi dojazdowej

Wszystko o urządzaniu, remontowaniu i sprzątaniu wnętrz. Szukasz praktycznych rad i patentów związanych z meblami, sprzętem i całym wyposażeniem domu? Dołącz do dyskusji.
Awatar użytkownika
Raspa
Posty: 155
Rejestracja: 18 gru 2019, 14:20

Budowa drogi dojazdowej

Post autor: Raspa »

Słuchajcie, czy w trakcie budowy sami zadbaliście o to, żeby utwardzić drogę dojazdową? My zamówiliśmy żwir z kopalni żwiru GeoFiler ze Starego Sącza http://geofiler.pl/kontakt/ i myślę, że to wystarczy, bo zdecydowanie lepiej dojechać do naszej działki.
Awatar użytkownika
serwisant
Posty: 67
Rejestracja: 16 lip 2020, 13:30
Kontakt:

Re: Budowa drogi dojazdowej

Post autor: serwisant »

Zdarza się dość często gdy decydujemy się na firmę która wykonuje usługi budowlane, że ich wachlarz usług obejmuje różne usługi które nie znajdują się w kręgu naszych zainteresowań. Warto przejrzeć stronę internetową danej firmy aby zaznajomić się z ich ofertą. Jeżeli mamy w planach poważną inwestycje jak budowa domu czy rozbudowa domu to musimy znaleźć firmę która wykonuje dokładnie te usługi. Na rynku jest wiele niedużych firm, która zajmują się drobnymi pracami remontowymi i raczej zatrudnienie takiej firmy do większej inwestycji jako jedynego wykonawcy nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Nie warto powierzać swojego czasu ani środków dla firmy która będzie się niejako uczyć na naszym zleceniu. Przykładowo budowa fundamentów jest bardzo ważnym etapem w trakcie budowy i wszelkie uchybienia na tym etapie mogą zagrażać przyszłej konstrukcji budynku, co praktycznie po ukończeniu jest niemożliwe do poprawy bez znacznej ingerencji w samą konstrukcję tj. bez ewentualnych częściowych bądź znacznych prac rozbiórkowych. Warto zauważyć również, że modernizacja domu to dobry moment aby upewnić się czy stan naszych instalacji jest satysfakconujący. Bezpieczeństwo płynące z dobrze funkcjonujących instalacji jest gwarancją spokoju. Instalacje elektryczne powinny mieć wykonywane przeglądy w regularnych odstępach czasu mniej więcej co kilkanaście miesięcy, aby mieć spokój, że nie dojdzie do jakiegos zwarcia a w konsekwencji do sytuacji zagrażającej życiu. Nie mniej ważne, aby przejrzeć instalacje sanitarne, dobrze działająca instalacja wodna zapobiega potencjalnym awariom, a nikt z nas nie chce po powrocie z pracy zastać zalanej podłogi, która przecieka do sąsiada, który już na nas czeka... Funkcjonalna klimatyzacja czy sprawnie działająca wentylacja z pewnością pomoże przetrwać uporczywe dni okresu letniego, nie wspominając już o sytuacji gdy np. pracujemy w jakimś pomieszczeniu w którym wydobywają się nieprzyjemne zapachy.
http://budowa-remonty.xlx.pl/
Awatar użytkownika
allo83
Posty: 141
Rejestracja: 02 wrz 2019, 17:18

Re: Budowa drogi dojazdowej

Post autor: allo83 »

Jeśli szukacie firmy świadczącej usługi ziemne profesjonalnie i rzetelnie polecam współpracę z firmą http://darkowskikoparka.pl/. Wykonują wszystkie zlecenia w terminie i dokładnie, a oprócz tego ceny usług są nie za wysokie. Przy tym wszystkim życzliwa i uprzejma obsługa.
łania

Re: Budowa drogi dojazdowej

Post autor: łania »

Do budowy takiej drogi z pewnością potrzeba sprzętu budowlanego. Podobanie jak do prac zmiennych, które należy wykonać przed postawieniem domu. Mnie interesowały sprawy związanie z wykopem fundamentów i takich właśnie szukałam w sieci. Na stronie https://koparkaslask.pl/porady/wykop-fu ... w-chorzow/ znalazłam to, co mnie interesowało. Ta wiedza okazała się mi bardzo pomocna.
TomaszŚz

Re: Budowa drogi dojazdowej

Post autor: TomaszŚz »

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z oferta firmy https://www.chmurabudownictwo.pl/oferta , która oferuję konstrukcje żelbetowe. Firma realizuje takie projekty dla budownictwa mieszkaniowego, budownictwa przemysłowego i inżynieryjnego
budownictwa użyteczności publicznej i tym podobne. Warto zapoznać się z ich oferta i podjąć z nimi współpracę.
Darek1980

Re: Budowa drogi dojazdowej

Post autor: Darek1980 »

Myślę, że wiele zależy od rodzaju drogi. Jeśli to zwykła polna droga prowadząca na działkę, to wystarczy położyć kruszywo drogowe. Przynajmniej ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania, ponieważ nie chciałem wydawać na to dużych pieniędzy. Kruszywa zamówiłem od firmy Emiston z Lubina, która zajęła się także dostarczeniem zamówionego towaru. Swoje usługi wykonali rzetelnie, kompleksowo i terminowo. Sądzę, że Tobie również będą w stanie pomóc.
mychaa

Re: Budowa drogi dojazdowej

Post autor: mychaa »

Są różnego rodzaju kruszywa, ale mi się wydaje, że warto to przemyśleć. I u mnie na przykład podpowiedzią będzie coś takiego jak https://sksmkielce.pl/calcigrow/ , bo tu macie spore, fajne wapno nawozowe. No i ja mam wrażenie, że to jest dla mnie coś idealnego i dobrego.
ODPOWIEDZ